Margo 1975 Morris Mini

Lood meist ja minidest
Vasta
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 17 Sept 2018, 18:32

Eelmises postituses sai suure suuga lubatud, et järgmine lugu on Miniklubi suvepäevadest ja tekstiosa oli valmis juba augusti alguses, kuid siis tulid muud, ka Mini teemad vahele ;) Kuna Janno tegi suvepäevadest väga laheda videokokkuvõtte ja pilt pidi rääkima rohkem kui tuhat sõna, siis püüan oma mölapidamatust seekord ohjata.

Selle aasta Mini ürituste teema on mul „chill“. Kuigi ausam oleks seda nimetada hilinemiseks, venimiseks, jne. Just see oli ka suvepäevade teema.

Mini pesemine jäi 7. juuli hommikusse, mis tähendas, et Vabakal vurades sain Jannolt kõne, et Minilised hakkavad liikuma, kuna kell oli juba 10 läbi. Ütlesin, et andke minna ja ma võtan järgi. Nii ei hakanud Laagris Maksimarketi parkla poole vaatamagi ja tuhisesin edasi. Sõitsin lubatud piirkiirustega, aga ühtegi Mini ees ei paistnud ja kui Märjamaal veoautode kolonni takerdusin, siis otsustasin jahist loobuda ning teistega Halingal kohtuda. Kui ma lõpuks Automuuseumi ette jõudsin, oli mu üllatus suur, kui seal vaid Madise Mini nägin. Esmane mõte oli, et ega teised ometi MoMusse ei põrutanud. Õnneks ei läinud palju mööda, kui hakkas Minisid kohale voorima. Selgus, et mina jõudsin ikkagi esimesena linnast välja ja teised jälitasid hoopis mind.
Pilt

Kui kõik olid Minisõidust jalgu sirutanud, asusime Automuuseumi avastama, kus omanik Peeter Kalli tutvustas autosid ja vastas Miniliste küsimustele. Väljapanek on Automuuseumis põnev, aga kahjuks ei mahu kõik autod olemasolevale pinnale, nii plaanib Peeter mõned eksponaadid näitusesaalis välja vahetada.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kui muuseumituur tehtud, asusime Pärnu poole teele. Mina jäin veel oma Mini tutvustama ja Peetriga rääkima, nii et kui ma ükskord Pärnusse jõudsin, oli esimestel Minilistel lõuna Aleksandri pubis juba söödud :) Kuid nii palju kui ma kuulsin, oli söök maitsev, portsud suured ja teenindamine väga kiire. Nii et pean minagi millalgi sinna einestama minema.
Pilt

Pilt

Lõunasöögi järgselt tegime väikese kiire tiiru Pärnu rannarajoonis, kus Väike (P)Äike ka kaamerasilma ette jäi:
Pilt

Seejärel võtsime suuna Haapsalule. Mõnus suvine pärastlõuna Eesti külavaheteedel oli väga lahe. Tegime kütuse-jätsi peatuse Lihula tanklas, kust ära sõites jäi kõrvu Jaanuse Mini kriuks. Aga kuna panime ajama, plaanisin talle seda järgmises peatuskohas mainida. Selgus, et seda ei tulnudki kaua oodata. Väikese sõidu järel tõmbas Jaanus teeserva, mina ja saateaotud samuti. Jaanuse Mini parem esiratas kriuksus ikka korralikult. Õnneks korralikul autojuhil, nagu Jaanus on, oli tal tungraud kaasas ja nii sai auto üles tõstetud.
Pilt

Natuke pusimist ja nokitsemist ning piduriketta ja katteplaadi vahelt pudenes välja üks kivike ning kriuks oligi kadunud.
Pilt

Mini ratastel tagasi ja sõit jätkus Haapsallu, kus teistega kohtusime linna piiril olevas Neste tanklas. Tanklast sõitsime läbi linna Kuursaali juurde, kus me Minid üles rivistasime ja väikese pildiseeria tegime.
Pilt

Pilt

Pilt

Teel Kuursaali õnnestus Ksenial oma Mini sumbuti ühe kivi taha kinni saada nii, et miskit lahti kiskus ja sumbuti lörisema hakkas. Kuna Kuursaali juures töökoda avada ei kavatsenud, plaanisime sellega tegeleda ööbimiskohas. Kuursaalis pildid tehtud, sõitsime Selverisse õhtuvarusid täiendama.
Pilt

Autod hääd ja paremat täis, vurasime Mihkli külalistemajja.
Pilt

Toad jagatud ja asjad maha pandud algas chill ja grill. Üheks puhkuse osaks oli ka Ksenia Mini sumbuti parandamine ja see oli väga põnev ettevõtmine. Ma ei tea, mida Ksenia tundis, aga kui minu Mini oleks niimoodi külili keeratud, siis ma oleks vist nii mõnegi närviraku kaotanud :)
Pilt

Pilt

Kuna ma eelmine aasta Hiiumaale ei saanud, aga olen alati tahtnud Mini pildistada Ungru lossi varemetega, siis panin Väikesele (P)Äikesele hääled sisse ja sõitsin pildistama ning kohalike vaatamisväärsustega tutvuma. Pilte tegin palju, aga otsustasin jätta vaid paar:
Pilt

Pilt

Kui ma ükskord tagasi olin, läksime fotograafiga minu Mini pildistama. Selgus, et kõigi teiste Minidega on väike loodusfotograafia juba tehtud, nüüd oli minu kord. Tagasi jõudsime pärast päikeseloojangut ja tuleb tunnistada, päris head pildid tulid.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Siis oli ka mul lõpuks aeg chillida ja grillda, jalkat vaadata ning saunatada. Varajastel hommikutundidel pugesin minagi lõpuks linade vahele.
Pilt

Kui mõelda, kui palju meil Miniliste seas lastega peresid on, siis öö möödus ja hommik algas väga vaikselt. Kui ma lõpuks voodist välja sain ja õue jõudsin, tundus mulle, et ma olin üks viimastest ärkajatest. Virksamatel oli hommikusöök, koos majanaabritega, juba söödud ja asuti teele mere randa. Koht oli hommikupäikeses veelgi ilusam.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Mina sain enne majanaabrite lahkumist veel natuke oma Mini tutvustada ja asusin kohalejäänutega päikesesäras maitsvat hommikusööki nautima ning mis siin salata, maitsev ta oli.
Pilt

Rannalised hakkasid juba tagasi jõudma, kui ma alles söömingut lõpetasin. Kuid siis ei olnudki palju aega, asjad kokku ja minekut.
Pilt

Mis muidugi tähendas, et kui ma ükskord Mini liikuma sain, ja hoovist välja jõudsin, olid teised juba kadunud. Kuna suund oli teada, siis seekord asusin ka päriselt jälitama. Seda, et Minid liikusid ees, näitas teel kohatud inimeste naeratused ja püstised pöidlad. Haapsalus jõudsin kolonnile järgi ja esimene jätsi-tankimise peatus oli Hapsu Statoilis.
Pilt

Kuidagi väga dezhavüü ja soojad mälestused :)
Pilt

Kui kõik olid omale soovipärase soetanud, asusime teele Turbasse. Kogesin taas, et Minid on ikka väga lahedad autod :) Kolonni sabas sõites sai ilusaid Minitagumikke imetletud kuni Turbani välja.
Pilt

Pilt

Parkisime oma Minid Mootorispordi Muuseumi hoovi ja ka seekord soovis üks Mini tähelepanu. Sedakorda otsustas Arese vana Mini natuke jahutusvedelikku välja ajada, kuid nagu olen aru saanud, käitus Mini pärast ilusti.
Pilt

Pilt

Pilt

Kuna jõudsime natuke varem, siis pärast piletite ostmist, saabus ka muuseumi kuraator Arno Sillart, kes tegi meile väga põneva muuseumi ekskursiooni, mille lõpuni pidasid vastu vaid vähesed.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kui kõik olid lahkunud, jäin mina taaskord pildistama ja Sillartiga juttu tegema ning Sillart proovis ka ralli Tauria replicat käivitada, kuid kahjuks oli aku tühjavõitu ja auto vedu ei võtnud.
Pilt

Pilt
Selle Tauria häält oleks tahtnud küll kuulda, aga minu teada tegi Autoleht nädal hiljem sellest masinast loo ja ka videolõik peaks kusagil netiavarustes üleval olema.

MoMu kodulehe piltidelt oli meeles, et kuigi sissepääsu külg on ilus:
Pilt

siis vana elektrijaama teine külg on veelgi põnevam
Pilt

Pilt

Sinna pildistama minek viis mu pilgu muude lahedate hooneteni ja nii tegin seal veel mõned pildid.
Pilt

Pilt

Enne Turbast lahkumist ostsin veel muuseumi kohvikust jaheda Borjomi ja teekond Tallinna võis alata.

Taevas kiskus pilve ja vist tuli ka paar piiska, aga õnneks ei midagi hullu. See-eest nägin samal õhtul veel kaht Mini linna peal.

Ma ei saa küll kellegi teise eest rääkida, aga nädalavahetus Minide ja Minilistega, Automuuseum ning Mootorispordimuuseum ja muu tehnikaga seonduv oli minu, kui autopede jaoks ikka tõsine adrenaliinisööst ning jättis mulle mitmeid ilusaid mälestusi. Huvitav, mis tunne oleks pärast Riia või mõne suurema automuuseumi, või koguni autotehase külastust …

Nii et minu poolt suur tänu kõigile osalenud Minilistele, Peeter Kallile, Arno Sillartile ning kõigile toredatele ja positiivsetele inimestele, kellega sel nädalavahetusel kohtutud sai.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 22 Nov 2018, 10:27

Suvepäevade positiivsete emotsioonide lainel kasutasin Mini juuli alul igapäevaselt ja mõni koht sai ka jäädvustatud.
Pilt

Pilt

Pilt

Lisaks juhtus nii, et leidsin Minile ja muule varustusele maapealse pinna. Etteruttavalt võib öelda, et siiani on ka kõige suuremate tormidega garaazh kuiv püsinud. Ruumi on veidi rohkem ja saab lõpuks tegutseda.
Pilt

17. juuli vanatehnika lustisõidu päeval sai siis Miniga garaazhi ja veel miskit vaatamas käidud. Mind on alati paelunud kõikvõimalikud matkaautod ja järelhaagised. Mida erilisem, seda ägedam. Kuna unistuses olev ameerika matkaauto Mini valdkonda ei sobi, mitte et ma jaksaks seda osta, ja pole ka ühtegi Mini Wildgoose-i ammu müügis näinud, veel vähem mõistliku hinnaga, siis olen mõelnud, et Mini sabas võiks teinekord väike ratastel vihmakindlam telk olla. Ei peaks ööbimiskohtade pärast muretsema ka siis, kui Mini otsustab algselt plaanitud sihtkohta mitte jõuda. Eelmise aasta suvel oli üks huvitav toorik müügil, kuid siis ei olnud vahendeid. Selle suve alul tuli toorik uuesti müüki. Mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga juuli keskel sai vaatamine kokku lepitud. Pikk jutt lühidalt kokku võetuna, rehvi-toksimise asemel ostsin haagise ära:
Pilt

Selleks, et teda Mini järel veereva telgina kasutada, tuleb veel palju tööd teha, aga eks näis, milliseks kevadeks see projekt valmib.

Sama päeva õhtul viis vanatehnika lustisõidu teekond Harju Maakohtu Liivalaia kohtumajja. Nõmme turu parklasse kogunes tavapäraselt põnev autode valik:
Pilt

Pilt

Pilt

Rohkem pilte siin Janeki galeriis:
https://www.flickr.com/photos/142607702 ... 746295034/

Milledest enamik ka kohtumaja juurde jõudis:
Pilt

Kui autod pargitud ja inimesed hoones, siis esmalt rääkis suures kohtusaalis
Pilt
samas majas aastaid töötanud kohtunik lugusid oma tööst, koos lõbusamate ja mitte nii lõbusate seikadega.

Samaaegselt viidi huvilisi gruppide kaupa kohtualuste kambreid vaatama:
Pilt

Pilt

Pilt

Suure saali jutud kuulatud ja kambrid vaadatud, viidi meid majaga tutvuma. Mina võinukski sinna uudistama jääda ja tahtnuks ikka kõik ruumid läbi käia. Seda võimalust ei olnud kohtu töötamise ajal, ega tule ka tulevikus, kuna ka selle ainulaadse hoone saatuseks on lammutamine ja ruumi tegemine uuele mõttetule kontorihoonele.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kui ma lõpuks kohtumajast väljusin, oli enamus vanatehnika huvilistest juba lahkunud.
Pilt

Pilt
siil
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Nov 2018, 13:51

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas siil » 25 Nov 2018, 13:03

Vahepeal mainisid, et autos istunu pikkusrekord oli 203 cm. Sai ta ka sirgelt istuda? Või kui pikk inimene roolis veel sirgelt istuda saab?
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Janno » 25 Nov 2018, 19:31

Mul on hea sõber 205cm. Mahtus ka Minisse ära! Aga, kuidas ja kui sirgelt ja palju ruumi, seda ei mäleta. Ilmselgelt mitte liiga palju :)
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 26 Nov 2018, 14:55

Pikim kes mu Minisse on end pakkinud oli jah väidetavalt 203 cm pikk ning ta on eelmisel leheküljel, 23. veebruari postituse neljandal pildil koos oma jalgrattaga. Rõhutan sõna pakkinud, kuna sõita poleks ta vist väga hästi saanud. Kuid enamus kes minu Minis istunud, on olnud positiivselt üllatunud, et ta seest nii ruumikas on.

Meilgi ju pikka kasvu Minilisi, nt Andreas. Ta oskab kindlasti kommenteerida, kuidas ta Minisse mahub.
Ma ise mõtlen, et kui pikkust jagub, aga Mini huvi suur, küll siis ära mahutakse :) Kui tagumist istet tihti ei kasuta, siis saab nt eismese istme kinnitused ümber teha.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 27 Dets 2018, 16:32

Järgmine suurem Väikese (P)Äikese väljasõit oli augusti alul, kui sai maal käigu ühendada Vanatehnika Varjupaiga kummaliste kulgurite killavooriga. Miniga sealt läbisõidu otsus tuli suht viimasel hetkel ja ei jõudnud registreerida, ega õigeks ajaks kohale :) Kui mina saabusin oli killavoori saba oma Järva-Jaani tuuri lõpetamas:
Pilt

Parkisin Mini kuhugi põlluserva ja läksin kogunenud tehnikat kaema. Suur rõõm oli esimeste hulgas Tibu kohata:
Pilt

Kahjuks ei saanudki teada, kes temaga sel päeval sõitis. Lisaks oli kohal ka Kroku:
Pilt

Pilte lapates avastasin, et sama nurga alt jäi kaamera silma ette kaks põrnikat:
Pilt

Pilt

Püsieksponaatidest jäädvustasin seekord veel vaid ühe värskeima – Suure Kolli, kelle Varjupaika jõudmise loole sai innuga kaasa elatud ja väga lahe oli teda oma silmaga näha.
Pilt

Nagu rahvaüritusel ikka, pakuti head ja veel paremat ning rahvast lõbustati erinevate mängudega:
Pilt

Pilt

Tasapisi jõudis kätte erinevate kategooriate parimate tunnustamine:
Pilt

Pilt

Pilt

Selleks ajaks oli ka minu lahkumiseaeg lähedal ja palusin veel Tuvelt luba Väike (P)Äike ja Suur Koll ühele pildile saada:
Pilt

Edasi kulges meie teekond läbi maalilise Eestimaa Peipsi poole. Mini sõidule kohaselt sain ka teetöid nautida:
Pilt

ning õnnestus lõpuks Avinurme rong ja Väike (P)Äike koos jäädvustada:
Pilt

Tagasi Tallinna vurasime pühapäeva õhtul ja Kiiu kandis õnnestus väga kaunis päikeseloojang tabada:
Pilt

Praeguseks on mõned kuud juba möödunud, kuid ei mäleta, et Väikese (P)Äikesega oleks sel reisil midagi märkimisväärset juhtunud. Järva-Jaani hilinemisele aitasid vast kaasa käivitamisraksused, aga need olid sel suvel läbivad ja võib-olla peaks järgmiseks suveks uue aku ostma. Samas nädalavahetusel ei läinud kordagi kõrvalist abi vaja ja muid probleeme vist ei olnudki :)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 28 Dets 2018, 15:42

Augusti esimeses pooles kolis Väike (P)Äike uude garaazhi ja pltide järgi ajasin ta uuesti välja 21. augustil, Vanatehnika Lustisõidul Kloostrimetsa tallu.
Nõmme turul kogunedes paistis ilus päikene ja õhkki oli mõnusalt soe.
Pilt

Kloostrimetsa jõudeski oli veel kaunis õhtupoolik.
Pilt

Sihtkoht oli siis Kloostrimetsa, ehk kunagine Pätsi talu:
Pilt

Kõik lood, mida Pätsi sugulased temast ja talust rääkisid olid väga huvitavad ning nii jõudsin pildistamisringile alles hämardudes, kui paljud olid uskumatult külmaks läinud õhtust tulenevalt juba lahkunud. Kuid ka õhtuhämaruses oli botaanikaaia roosi „nurgake“ väga ilus.
Pilt

Pilt

Pilt

Lõpetuseks ka mõni kiire pilt Väikesest (P)Äikesest, sest kes teab, kas ja millal õnnestub sellist tausta uuesti tabada :)
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 31 Dets 2018, 14:59

Augusti lõpus, septembri alguses veetsin mõned päevad taas Londonis, kuid seekordne Mini saak oli veel väiksem, kui eelmisel aastal. Nägin vaid juba tuttavat tumesinist/lillat? MPi Mini. Paar uut mudelit sai kaasa toodud, aga need juba riiulis teiste vahel.

Väikese (P)Äikesega osalesime 18. septembril hooaja viimasel Vanatehnika Lustisõidul.
Pilt

Nõmme turu parklasse oli teiste autode seas saabunud Leivategija ehitatud Volga kupee, mis väidetavalt pole üle kümnendi liikunud, aga omanik loodab taas tänavapilti tuua:
Pilt

Lisaks jäid pildile kaks lahedat paari:
Pilt

Pilt

Kohal oli viimasel ajal liikluspildis haruldaseks muutuv Hummer:
Pilt

Seekordne sihtkoht oli väga lähedal – Mäepealse tänaval, ARK-i maja taga asuv numbritehas.
Pilt

Tehas kõlab küll uhkelt, kuid tegelikult on tegu paari kontoriruumiga, milles numbreid valmistav tehnika ja materjalid. Kuna ruumid olid pisikesed, siis alul tehti põnev ettekanne hoone koridoris:
Pilt

Pilt

Samaaegselt oli kohaletulnuil võimalik omale meelepärase teksti või kombinatsiooniga mustal või valgel taustal number tellida. Tehases on kenasti näha Eestis kasutusel olevad numbriplaadid:
Pilt

Kuna numbri pressist ei õnnestunud ilma huviliste peale jäämata pilti teha, siis vähemalt „trükimasin“, mis tähed ja numbrid soovitud värvi teeb, oli selline:
Pilt

Tegelikult pressi nurk ja klotsid on näha selle pildi üleval servas:
Pilt

Riiulil ilutses üks huvitav numbrimärk, mille loomis- ega saatuselugu ei jõudnudki küsida:
Pilt

Ettekanne vaadatud, protsessidega tutvutud, oligi aeg viimaste hulgas lahkuda. Väga lahe oli taaskord õhtuses Tallinnas Miniga vurada :)
Loodetavasti jätkab Indrek seda ürituste sarja ka 2019. aastal ja ehk siis on minilisi osalejate hulgas rohkem :)
Vasta