Suruõhupaak !

Õpetused kuidas teha peedist pesumasinale trumlit!
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Suruõhupaak !

Postitus Postitas Kristjan » 04 Mär 2009, 00:04

Tervitus !

Ei ole küll otseselt Minidega seotud aga saadan väiske abipalve teile välja.

Olen Eesti Tudengivormeli ehitajate meeskonnas ( fstudent.ttu.ee) ja mulle anti ülesandeks meie autokesele elektrooniline/pnemaatiline kägiuvahetus sepistada. Kõik muu on nagu enam-vähem paika loksunud aga selle õhu hoidmiseks vajalikek paake pole me korralike veel leidnud.

Nimelt on vaja siis paaki/paake mis mahutaksid u. 3L õhku, 10 bar rõhu juures ja oleksid selle töö juures võimalikult kerged ( loe: plast, süsinik, kevlar, alumiinium)

Ühe võimaluse uurin hetkel paintballis kasutatavaid paake aga.....

Äkki on kellegil kuidagi mingeid kogemusi või ideid milliseid paake saaks selleks otstarbeks kasutada.

Lisasin kaks spioonifotot eelmise aasta konkurentidelt, siin on näha nende poolt kasutatavad paagid:



Tänud kõgile !
Manused
KHK copy.JPG
KHK copy.JPG (232.93 KiB) Vaadatud 25410 korda
Sax
Postitusi: 40
Liitunud: 13 Jaan 2005, 17:39
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Sax » 04 Mär 2009, 00:21

Need AL paagid pildil näevad välja väga sarnased pulberkustuti paakidega. Ma ei tea kas 10 ATMi nüüd päris legaalne rõhk on aga teoorias peaks ilusti välja kannatama (sobiv ventiil tuleb kuskilt leida)
Tähtis pole kui suur sul on,vaid see,mida sa sellega teha oskad:) MG MINI
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 04 Mär 2009, 09:08

1. Näe, ma ka esimese asjana oleksin pakkunud peintbooli süsinikust paake, ise väikest viisi tegelen ka selle asjaga, niiet võimaluse korral saaks aidata küll.
2. Lugesin teie tegemistest mingi aeg tagasi ka vastavast ajakirjanduslikust väljaandest, seal hakkas silma see motec'i digi kellad, kas nende kohta oleks võimalik teavet saada?

Jaan
Otsin juppe Iž-350 194...a, 521 7344
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 04 Mär 2009, 16:41

Tulekustuti paakidega on see jama , et nad vist kipuvad jube rasked olema. Vähemalt üks auto oma mis me kaalusime oli küll paras pirakas. Sel pildil on vist aga nagu jah, mingid alumiinium variandid.... peab uurima.


1. Kui väikest viisi Sa nende paintballi asjadega tegeled. Et äkki kuskil mingi kataloog !?

2. Mis infot sa selle dashi kohta soovid? Ma ise väga palju temast ei tea ( kui seda , et ta on hirmkallis ja tal on mustmiljon funk. ) aga ma võin küsida / uurida.
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 04 Mär 2009, 17:23

1. Ma sellesmõttes, et mängin seda ja natukse ka korraldan.

2. mul huvi just konkreetselt rääkida inimesega kes sellist vidinat kuhugi paigaldand, väga kallis ta pole aga just uuriks paigaldust ja kuda funkab... Enese minile tahan ka selle asjanduse paigaldada.

Jaan
Otsin juppe Iž-350 194...a, 521 7344
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 10 Mär 2009, 22:09

Tuleb välja , et need paagid seal pildi peal ei olnud üldse õhu jaoks. Kasutasid ka nemad paintballi paake.

Jaan kas Sa tead kas paintballis kasutatavad paagi otsas on mingi ventiil/regulaator mis paagist väljuva õhu ühel rõhul hoiab. Et kui sul paagis on alguses nätieks 20 bar aga püss töötab 5 bar peal siis ta laseb välja konstantselt 5bari !?

Ma läbi googeldamise leidsin sellise tegija:
http://cgi.ebay.co.uk/DXS-Low-High-Pres ... otohosting

Sellel nagu tundub seal migni ventiil olevat, iseasi kas seda reguleerida saab.
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 11 Mär 2009, 12:19

peintooli enda paagil sähenset reduktorit pole, aga sellest pole miskit, tuleb minna esimesse Aga punkti ja võtta sealt sotika eest suvaline co reduktor ja korras.
Otsin juppe Iž-350 194...a, 521 7344
Vasta