IMM 2014: Inglismaa

Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas Margo » 15 Jaan 2014, 12:04

Toetan Indreku kirjutatut.
Pika sõidu paremaks nautimiseks soovitan vahelduseks kasutada kõrvalteid või planeerida mingeid vaatamisväärsusi. Viimaste leidmine kohapeal võib osutuda omaette seikluseks ja koht ise planeeritust ajamahukamaks. Kõik see lisab reisile omajagu aega, aga teeb selle palju meeldivamaks ja meeldejäävamaks.
Suurlinna vales servas ööbimist olen ise praktiseerinud ja kui eesmärk on kiirelt edasi liikuda, siis seda tõesti ei soovita :)

Tegin kiired ja meelevaldsed (ei pruugi sisaldada kõiki kulusid) arvutused.
1. Sõit Tallinnast Duisburgi (Saksamaal) läbi Rootsi ja Taani:
Tallinki Tallinn – Stockholmi autopaketi hind alates 160€ (sõiduauto hind alates 52€ + reisijapiletid)
http://www.tallinksilja.com/et/web/ee/a ... -stockholm
Øresundi sild 46€
http://uk.oresundsbron.com/page/948
Storebalti sild 33€ (autod 3-6m), minu kollane on ilma kaitseraudadeta ja seega passis 2,95m ning sillaületus oleks 18€)
http://www.storebaelt.dk/english/toll-charges
Stockholm – Duisburg kokku 1492 km ~1500 km, u 4 tankimist (25L ja maks 400 km üks tankimine), kokku 106€
Kokku 160 + 46 + 33 + 106 = 345€
Lisaks 1 ööbimine Taanis

2. Tallinn – Duisburg läbi Poola ~2050 km, vahe Rootsiga ~550 km, u 5 tankimist, kokku 151€
Lisaks 2 ööbimist (Poola ja Saksamaa)

Isegi kui keegi heategija maksaks kinni Tallinn – Stockholmi laevapiletid ja ise regaks Mini alla-kolme-meetri-meheks, siis jääksid kulud 106 + 18 + 46 = 170€, e 20€ kallim kui Poola kaudu. Ainuke kasu vast selles, et auto enda kulumine on poole tuhande km võrra väiksem ja ehk mõni närvirakk ida-euroopa vältimisest rohkem alles.

Seega kui väga mõjuvat põhjust ei ole, siis mina eelistaks Poola kaudu minekut.

Kütusekulu arvutamisel kasutasin:
http://www.fuel-prices-europe.info/
tänaseid hindu ja püüdsin arvutada tankimisi selliselt, et võimalikult palju tankimisi oleks odavamates riikides.
Selle lehe järgi on täna, IMMi trajektoorile jäävates riikides bensiini hinnavahe pea 50 senti liitri kohta, mis nii pikal reisil on arvestatav vahe. Õnneks on hetkel kalleim hind Hollandis ja veidi planeerides annab sealset tankimist vältida. Samas IMMini on üle poole aasta ja praegused arvutused ei pruugi juuli lõpul/augusti algul enam midagi tähendada ja tankimised peaks ümber arvutama.
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas eero » 15 Jaan 2014, 13:07

Margo, planeerid ka ikka tulekut? :smoke:

Aga jah, laevasõit Rootsi on arvestatava hinnaga. Muidugi jah, väike auto ja närvide säästmine ei ole ka teps mitte paha. Mina isiklikult muidugi oleksin soodsama variandi poolt, aga säästetud raha suudan niiehknaa ära kulutada, seega vahet väga pole.

Kütusehindu võib jah ju mingit pidi arvutada ja kalkuleerida, mingi kalonkaga odavamat kaasa vedada, aga aus olla siis mina nii detailseks planeerimisega minna ei viitsi, et nuputan välja ka kõik tankimised jms. Orienteeruvat kütusele kuluvat summat olen niiehknaa arvutanud €1,8 liitrihinnaga, et kompenseerida nii hinnakõikumist kui ka auto käitumist, ehk siis loodetavasti olen üle hinnanud.


Aga Indreku soovitus suurlinnad saabudes läbida, et järgmisel päeval startides saaks kohe teele, on väga hea, kindlasti läheb käiku. Ning soovitus valida kõrvalmarsruute on ka hea. Minul isiklikult poleks ka midagi selle vastu, kui sõiduks võtta nädalake ja rohkemgi. Muidugi siis suurenevad märgatavalt toidu ja ööbimiskulud.


Ise oma peas mõtlesin, et umbes startida 24. juuli, 30. juuli õhtuks Calaisse, siis 31. juuli hommikupoole praamiga üle, kuni 4. august oleks kenasti IMMil, 4. augusti õhtupoole praamiga tagasi mandrile, ja siis 5. august stardiks tagasi kodumaa suunas, mille tempo võiks olla vastavalt tunnetusele.

Väike isu oleks võibolla tagasiteel pisut Prantusmaad avastada, kuid see sõltub viitsimisest ja rahalistest võimalustest ja selgub tõenäoliselt ligemale sõidule.


Ohh, aga mina olen küll juba ennast vaikselt üles kruvinud. Ei jõua ära oodata!
with a mini (in pieces!)
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas ares » 15 Jaan 2014, 13:55

Minu tulek sõltub sellest, kas mul korteri remondi kõrvalt autole aega jagub ning kas ma endale usaldusväärse kaas-sõitja leian :)

Senine kogemus on näidanud ,et planeerimine on hea aga lõpuks on ikkagi läinud kuidagi sujuvalt nii nagu juhtub.

Ega seda pikka sõitu karta pole mõtet, on küll jube aga kiiresti harjub paratamatusega ära.
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas Jet Black » 16 Jaan 2014, 00:19

Aga näiteks Ventspils-Travemünde.
Tallinn-Ventspils 500 km, Travemünde-Calais 850 km, kokku 1300-1400 km, kahes osas.
Laev (http://www.stenaline.lv/Anglija-un-Irija) peaks käima kaks korda nädalas.
Kaks inimest ja mini, alla 100€.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas 90Deville » 16 Jaan 2014, 07:22

Kui see töesti nii vähe maksaks siis poleks nagu suurt midagi möeldagi, vähemalt üks ots oleks targem laevatada.
Olen ühel korral selle travemünde-ventspilsi laevaga söitnud, ehkki välja nägi nagu titanic ja isegi vööriramp käis trossidega alla mida viimati nägin mingil 60date hiiumaapraamil, oli laev tegelikult tehtud 2002 mingitesse arengumaadesse :D
Aga süüa sai seal kövasti ja kajutid olid suured.
Imelik et nii odav on, sest mäletan et tulin travemündest miski väiksema veokaga ja see+kaks inimest maksis 900.- üks ots.
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas eero » 16 Jaan 2014, 10:52

Oh, see laevaga oleks ju üsna mõnus. Õnnestuks üsnagi võimsalt säästa autot ja vältida Ida-Euroopa teid.

Ja sain aru, et sõidab ~23h?


Aga hind siiski nii odav pole - seal on all kirjas, et see reis nõuab kajutikoha broneerimist ja need hinnad seda ei sisalda. Edasi-tagasi sain hetkel €261. Magamiskoht neljane kajut, aga vist nö ühika tüüpi, et jagad võõrastega (oli kõige odavam), pluss kõik söögikorrad. Siiski, päris ok hind.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas eero » 16 Jaan 2014, 10:57

Lisaks, mängisin veel kuupäevadega ja juba on omajagu kajutikohti otsas ja teisel korral sain juba hinnaks €300. Seega tundub, et tasuks võimalikult ette broneerida.
with a mini (in pieces!)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas Janno » 16 Jaan 2014, 11:06

Siis peaksime kiirelt kokku saama ja asjad ära otsustama.
Cooper Sport
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas 90Deville » 16 Jaan 2014, 11:13

Söitis siiski 28 tundi vms, suht nüri oli
Sest vaadata pole seal peale lageda mere mitte midagi, teha ka mitte(telekat polnud kajutis)
Ise vahtisin läpakast filme enamuse ajast(netti pole)
Edasitagasi on ka see 300.-ikka suht soodne. Kui just esimest korda lätit, leedut ja poolat ei läbi ja lihtsalt huvipärast ei plaani seda söites teha.
Riiast ventspilsini oli vist 200km üsna kehva teed, a ei midagi vöimatut ka mini jaoks, ja paar aastat tagasi kui käisin siis ehitati paremaks seda kah just.
Travemündest Calais'ni 850km on vabalt ühekorraga ära söidetav, sest kiirteel neelab kilomeetreid suht lödvalt, igav on a mis seal ikka.
Kui seltskonnaga minna siis saab ju bookida kajutid oma inimesi täis ja pääseb purjus läti rekkajuhist körvalvoodis :)
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas eero » 16 Jaan 2014, 11:27

Eks ole siin Eestis üsna kehvadelgi teedel logistatud, kui hull see väike otsake ikka olla saab. Ja eks jah, vaevalt et see laevasõit ülipõnev on. Ise olen loksunud Tasmaaniast Davenportist Sydneysse. Aga küll tegevust leiab, või siis uneled niisama.

Igatahes on see minu jaoks praegu väga ahvatlev plaan.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas Jaanus » 16 Jaan 2014, 22:02

Me plaanime Poola kaudu minekut - pigem naudin Poolat, kui loksun 24-28h merel. Juhtub veel tuuline olema, siis on selle laevukesega kõikumine liiga karm minu jaoks ;).Tagasitulekul plaanime kõrvalepõiget, kas Prantsusmaale või käime Münchenis. Kui nii kaugele juba sõita, siis tuleb teha ikka korralik eurotrip :)
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas eero » 03 Veebr 2014, 17:29

Nii, minul on IMMi pilet soetatud. Niisiis ei saa minemata jätta, ükskõik siis mis teed pidi ;)

Õhtusöögil võiks huvilised võimalusel olemas olla. Hakkaks midagi ka kokku leppima, et saaks pileteid bronnida jms.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas eero » 07 Veebr 2014, 15:11

Väike update ka teistele, milline meie reisikava hetkel on. Näiteks kui keegi veel kibeleb kampa lööma :wink:

29. juulil stardime õhtupoole Tallinnast, et jõuda 30. juuli varahommikul kell 4 Ventspilsist väljuvale praamile. Sellega loksume 22 tundi Travemündesse, saabumine 31. juuli hommikul kell 2. Sealt võtame suuna Calaisse, et jõuda juba sama päeva õhtuks praamile üle väina ja Inglismaal maabudes kohe ühe jutiga IMMile Kenti välja.

Minul, Jannol ja Hennul on ostetud IMMi ja Ventspilsi-Travemünde piletid. Täpsed praamiajad Inglismaale ja tagasi on veel arutlusel.

Kodutee on kavas läbida teist marsruuti pidi, kui minek. Milline see täpselt saab olema ning kas terve reisiseltskond selle koos läbib, on ka veel lahtine.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas Margo » 23 Juul 2014, 13:43

IMMi ettevalmistuse tutvustus:
https://www.youtube.com/watch?v=1kYOmex ... 9pitbKu_mQ

"Tiba" suurem laagriplats, kui suvepäevadel :lol:
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: IMM 2014: Inglismaa

Postitus Postitas eero » 23 Juul 2014, 14:22

Vägev! Väga inglaslik tuur, ei mingit kõva promojuttu. Loodame nüüd ainult, et ilm tuleb hea ja muda näeme vaid rannas.

:smoke:
with a mini (in pieces!)
Vasta