Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja loss

Vasta
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja loss

Postitus Postitas Martty » 07 Mär 2019, 23:18

Selleaastane kevadtuur toimub 28. aprillil, mis on pühapäev ja plaanis on minna külastama Laitse Rallyparki.
Peaminekülastus toimub nende uunikumautode Expos, mis on ka väikese tasuga, pileti hind 5€ inimene.
Giidi me inimeste vähesuse tõttu ei võta aga peale expot on meil võimalus kasutada kardirada.

Litse Rallypark ootab meid 28. aprillil kella 11.30-ks !!!!!!

Väljasõit tallinnast võiks toimuda 10.45 Laagri Cirkel-c'st?

Kui Laitses on tuur läbi siis võtame suuna Laitse Lossi kus on plaanis teha väike lõunasöök.
Lõunasöök on eelnevalt vaja välja valida ja kokku leppida.
Kirjast ma täpselt aru ei saanud kas me võisime kõike valida või pidime ühtse valiku tegema.

Menüü valik: Menüü on allpool.

TÄHELEPANU! Kuna selgus et Laitse loss on tegelikult veel suletud ja sööki tehakse meile eritellimusel, mis võib minna kallimaks kui menüüs siis ma arvan et on mõtekam minna Mati maja pubisse sööma.

Teine variant söömiseks oleks Mati Maja Pubi, see asub Riisiperes, kohe mnt kõrval ja pakub sellist tavalisemat sööki, olen ise söönud seal ja toidud on väga okei-d.


Hea oleks kui te oma osalemisest mulle kuidagi teada annaksite !!



Hetkel tulemas:
Martty koos laste ja abikaasaga
Janno
Margo
Risto +3 (2last)
Riin?
Viimati muutis Martty, 25 Apr 2019, 09:39, muudetud 7 korda kokku.
Vtec tahab....
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019

Postitus Postitas Martty » 25 Mär 2019, 15:17

Mõtteid?
Vtec tahab....
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019

Postitus Postitas andreas » 25 Mär 2019, 17:45

Tunnistan ausalt, ning annan teada.
Minul mõtted selles osas puuduvad.

a.



:wink:
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019

Postitus Postitas Janno » 03 Apr 2019, 22:05

Martti uurib, kas oleks võimalik minna Laitse Ralliparki ja pärast Laitse lossi sööma.
Esimesena hõigati välja kuupäev 28.04.
Aga eks Martti kirjutab ise, kas see ka külastatavatele sobiks.
Cooper Sport
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019

Postitus Postitas Martty » 11 Apr 2019, 11:27

Laitse võtaks meid vastu 28.04, expo külastus 5€ inimene ja giid 50€
5. Mai neile ei sobi, kuna samal ajal on youngtimerite väljasõit lätti.

Võimalik ka sõita kardiga, aga selle peaks igaks juhuks broneerima vastavalt inimeste arvule.
Hind 13€ 8min sõitu
Võimalik võtta kardisõidul ka võistluse pakett.
Viimati muutis Martty, 12 Apr 2019, 14:58, muudetud 1 kord kokku.
Vtec tahab....
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas eero » 11 Apr 2019, 11:36

Mina kahjuks olen Eestist ära. Aga teile vägevat üritust!
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas Margo » 12 Apr 2019, 14:03

Martti, sa mõtled ikka 28.04?
Kui see enamikele sobib, siis sobib ka mulle :)

Ainult, et ilmaprognoos on traditsiooniliselt just selleks päevaks kõige kehvem.
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas Martty » 12 Apr 2019, 14:58

Margo kirjutas:Martti, sa mõtled ikka 28.04?
Kui see enamikele sobib, siis sobib ka mulle :)

Ainult, et ilmaprognoos on traditsiooniliselt just selleks päevaks kõige kehvem.

28.04 jah, minu viga.

Kellaaeg sobiks neile 11.00
Vtec tahab....
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas Janno » 14 Apr 2019, 18:56

Näitab jah täisvihma. Ehk ikka muutub veel. Mina oleks küll tulemas.
Cooper Sport
pistrik77
Postitusi: 7
Liitunud: 06 Juul 2018, 00:06

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas pistrik77 » 14 Apr 2019, 20:45

Hei,
sai ka Minizuki uuesti liikuma ja liitun ka.
Kevade ilm...see muutub iga päevaga 8), pole hetkel veel põdemas. :wink:
Minizuki
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas Martty » 18 Apr 2019, 22:07

Muutsin esimest postitust natuke, rohkem infot tuleb esmaspäeva õhtuks.

Palun oma osalemisest mulle kuidagi teada anda.

Tallinnast võiks keegi korraldada ühismineku ka.!

Mina tulen pühapäeval otse Pärnust.
Vtec tahab....
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas Martty » 25 Apr 2019, 09:40

Muutsin jälle esimest posti.

Vähese inimeste huvi tõttu on muutunud natuke kellaajad ja söögikoht.
Vtec tahab....
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas Martty » 30 Apr 2019, 00:38

Aitäh osalenutele!

Oli meeleolukas hooaja algus.
Vtec tahab....
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi Kevadsõit 2019 28. Aprill Laitse Rallypark ja

Postitus Postitas Margo » 13 Mai 2019, 17:32

Aprilli alul kevadsõidule aega valides jäi sõelale 28. aprill, mis tol hetkel ja paari järgmise nädala jooksul oli kõige halvema ilmaprognoosiga. Kuid üha soojemad päevad enne üritust andsid lootust, et ehk tuleb 28. samuti päikeseline.

Hommikul piisava ajavaruga ärgates säras taevas päike ja ees ootas tegus päev minilistega. Garaazhi jõudes oli piisav ajavaru vähenenud miinimumile ja esimene kord starterit käiates mõtlesin juba sellele, et kas pagasiluuk on lukustatud ja kus mu käivitusjuhtmed on. Väike (P)Äike teadupärast armastas lisasärtsu enamustel käivitamistel. Pärast hetkelist hingetõmbepausi teist korda proovides ärkas mootor ellu ja mu üllatus oli suur. Olematut ajavaru õnneks vaja ei läinudki. Kuna Miniga sõitmist palju ei ole, valisin kiirema ja lühema tee asemel „scenic route“ läbi kesklinna. Enne Laagri CircleK-d tankisin Alexelas Minile ka selle aasta esimese värske kütuse ja vurasin järgmisse tanklasse. Kohale jõudsin esimesena ja tühjas parklas kaunil päikesepaistel tegin ka mõned klõpsud
Pilt

Kuid õues ei olnud pooltki nii soe, kui läbi kodu- või autoakna tundus. Päikese kõrval näitas oma võimu vali jäine tuul. Kobisin siis autosse tagasi päikest nautima.
Mõnda aega oodanud, mõtlesin, et ehk peaks teistele osaleda lubanutele helistama, et äkki olen valesse parklasse tulnud. Enne kui mõte teoks sai, veeres Risto Mini mu kõrvale. Ei läinud kaua aega kui saabusid Ksenia ja Riin.
Pilt

Kahjuks selgus, et Janno osaleda ei saa, nii et asusime teele
Pilt

Teekond Laitsesse kulges rahulikult, kaunis kevadpäikeses ja pühapäeva mõistes varajasest kellaajast vaatamata oli liiklus päris tihe.
Laitses ootas Martti Mini meid ees ja nii sai selle päeva autod kõik ühte ritta:
Pilt

Positiivne oli see, et Laitses oli tuul veidi soojem kui Tallinnas. Lunastasime kassast Expo piletid ja liikusime töötaja juhendamisel õige ukseni. Kolme tavamõistes suurde garaazhiboksi oli ära pakitud palju vaatamis- ja imetlemisväärset, aga ruumikitsikuse tõttu ei pääsenud enamusi nii lähedalt kaema, kui oleks soovinud. Kuid vaatamata sellele, vaatamist jagus:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Saime teada, et juba ehitatakse ka korralikku näitusehalli ja lubasime endile pühalikult, et kui uus pind valmis ja kõik autod korralikult välja pandud, tuleme uuesti vaatama ja siis võtame ka giiditeenuse. Sest kuigi pilt ütleb enam kui tuhat sõna, on teinekord lool veelgi suurem roll ja olulisus.
Loodetavasti tuleb näitusepinnale ka rohkem tehnikat, kui nendes kolmes ruumis, sest ainuüksi kõrval seisis mitu põnevat autot kas konserveerimise või restaureerimise ootel:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Lisaks paistis põnevaid autosid mujalgi.

Kuna autode vaatamine ilma giidita läks kiirelt, siis otsustasime, et kui juba kohal olla, siis proovida ka kohalikku kardirada. Mõni meist sõitis esimest korda, teised olid rajaga juba rohkem tuttavad.
Pilt

Pilt

Pilt

Kardisõit oli igati äge ja lahe, et ka lapsed said vanematega tandemkardiga sõita ja nii said osad meist ka mitu setti rajal teha. Mis siin salata, nii mõnigi tandemkardi ring oli kiirem kui ühesel kardil, vähemalt minuga võrreldes :) Kuigi me ametlikult ei võistelnud, siis parimaid tuli ju ikkagi meeles pidada:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kardisõidud tehtud, kõigil tuju hea ja mõnus adrenaliinilaks sees, oli aeg lõunatama minna. Parklasse jõudsime samal ajal kolme põneva Soomest saabunud masinaga:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Tegemist oli selliste huvitavate autodega nagu Daihatsu Bellett ja mina võin ausalt tunnistada, et ma polnud neist midagi kuulnud. Suure tõenäosusega ka mitte juhuslikult kusagil näinud. Seda enam, et see kaheukseline ralliversioon pidi olema väga haruldane. Tuli välja, et soomlased naasesid ürituselt nimega „Volbri Vintage“. Keeleoskajad ajasid sommidega veidi juttu, mille käigus selgus, et Soomes on neil oma klubi ja kui õigesti mäletan, siis lausa 60 aktiivset liiget.
Jutud räägitud, asusime kõik oma teele:
Pilt

Kui sõit Laagist Laitsesse oli juba väga lühike, siis teekond Laitsest Mati Maja Pubisse ei jõudnud õigesti alatagi, kui juba kohal olime:
Pilt

Pilt

Kuigi ma olen sellest kohast korduvalt mööda sõitnud, ei ole kunagi olnud aega sisse põigata. Üldmulje oli hea, tellimine läks päris ladusalt ja leidsime täpselt meie seltskonnale sobiva laua. Kuigi algul öeldi, et šašlõkiga läheb vähemalt paarkümmend minutit, oli peagi kõigi road kenasti laual. Kuid võib-olla see ainult tundus mulle nii, sest eks heas seltskonnas läheb aeg alati kiirelt :)
Pilt

Kõhud head ja paremat täis, tutvusid lapsed mänguväljakuga, täiskasvanud sirutasid jalgu ja vaatasid Minisid ning oligi aeg selle kohaga hüvasti jätta ja koduteele asuda.
Pilt

Riinu ja Ristoga sõitsime koos tagasi ja teekond oli lihtsalt öeldes mõnus.
Laagri Maksimarketi lähistel hakkas Riinu Mini pärast üht äkkpidurdust natuke tõrkuma, kuid sõit jätkus enne kui jõudsin oma Minig nende järel seisma jääda. Laagri CircleK vastas olevates teetöödes otsustas Riinu Mini taas iseloomu näidata ja ajutise valgusfoori tagant enam ära ei sõitnud. Sättisime oma Minid olematu laiusega teeserva, ohutuled peale ja uurima. Risto tagurdas samuti tee kõrvale ja püüdsime aru saada, mis pisikesel mureks. Akult starterisse voolu tuli, aga tundus, et kütus ei jõua karburaatorisse. Kuna me natuke häirisime liiklust, siis otsustasime ühel pea olematul vaikuse hetkel Mini teeserva lükata, et asja lähemalt uurida. Autot kõrvale lükates proovisime ka hoo pealt käivitada ja ennäe imet, Mini ärkas ellu ja nii ta kaugusesse kadus. Risto sai ka kenasti minema ja minulgi õnnestus lõpuks liiklusvoogu tagasi saada. Riinu tuttavat Mini sel päeval rohkem ei näinud ja loodan, et jõudsite kenasti koju. Minagi vurasin läbi kesklinna garaaži ja nii oligi üks huvitav, põnev, maitsev ja muidu hästi lahe päev miniliste seltsis seljataga.
Aitäh korraldajatele!

Teen siin ka vähe reklaami. Kuna Järgmine ametlik Miniklubi sõit on kaugel juuli kuus, siis järgmisel nädalal algab taas Vanatehnika Lustisõidu hooaeg:
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=62292
Kes pelgab, et tema Mini ei ole nii vana, kui nõutud, võib igaks juhuks Indrekult üle küsida. Vanasti olid oodatud kõik klassikalised Minid, aga kuna osalejate arv on aasta-aastalt kasvanud, siis võib-olla on midagi muutunud.
Vasta