Roolilati hingeelu

Kes? Mis? Kus?
Vasta
rustang

Roolilati hingeelu

Postitus Postitas rustang » 18 Juul 2006, 09:32

Ahoi,

kas keegi on Mini roolilaati lammutanud? Minu 1000km läbisõduga uus latt on meeletu loksuga - see osa, kuhu kinnitub roolivarras annab ca 5mm üles-alla liikuma rooli keerates ja vastavalt on siis ka loks sees. Kas on mõtet üritada seal midagi parandada või tasub kohe uut latti otsima hakata? Osadel lattidel on allotsas kaaneke mille alt saab olukorda uurida aga selle pole midagi, ega tõenäoliselt muud üle ei jää kui latt alt ära võtta ja siis paistab, kas saab korda või hakkan uut latti otsima - ahjaa, autoosad.ee kust see latt pärineb enam ei pakugi roolilatti... :(
jamade jama
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 18 Juul 2006, 12:43

Kumb roolilati ots üles alla loksuda annab kas roolipoolne või kõrvalistuja poolne?
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 18 Juul 2006, 14:11

Ütleb midagi ka www.autoosad.ee pakutava kohta??? Mul oli oma pisikesele vaja osta tagumised rattalaagrid ja ka seal lehel olid saadaval. Hinnad ca 40 ja 200 kr komplekt (5-kordne hinnavahe?). Salome pakkus laagreid hinnaga 400 ja 450 kr komplekt!? Minu suurte silmade peale leiti ka 220 kr maksev komplekt. Võtsin salomest. Ega ei tea väita et need kindlasti mingi superkvaliteediga asjad on kuid 40-kroonine hind tekitas küll kõhklusi. Tea kas isegi müümiseks ettevalmistatavale autole soovitaks panna.

Aga mulle tundub 5mm loks pigem mingi lihtsa "näpukana" selles mõttes, et seal võib vabalt mingi kinnitus lihtsalt veidi järele andnud olla ja vea parandamine piirdub lahtivõtmise ja kokkupanemisega.
rustang

Postitus Postitas rustang » 18 Juul 2006, 16:44

Harri kirjutas:Kumb roolilati ots üles alla loksuda annab kas roolipoolne või kõrvalistuja poolne?
Üles alla käib see hammakas kuhu roolivarras kinnitub ehk vasakule paremale keerates liigub rool ca 5mm üles-alla, normaalne oleks vast 0,1 mm, tavaliselt pannakse see "shimmidega" täpselt paika, midagi on sees ilmselt katki ja ma ei kujuta ette mis juhtub kui mingil hetkel lihtsalt rool pihku jääb :( :(

Vbolla tulen ettevatlikult lustisõidult läbi. Tallinn-Tartu otsale ei tahaks mõelda.
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 18 Juul 2006, 20:45

Kui roolikarbis selline 5 mm lõtk on siis pead kindlasti lahti võtma ja vaatama milles asi. Üldiselt pannakse jah lõtk seibidega paika niipaljudel lahtivõetud lattidel kui mina näinud olen ( ca 4 latti ) Kõige uuemaid ei tea, pole näind seda versiooni mis käib sportpackidele.....
rustang

Postitus Postitas rustang » 19 Juul 2006, 10:10

Hetkel üritame oma kätte saada E-riigi vana latti, mis enamvähem korras pidi olema - paneb niikauaks selle kuni oma latiga asi korda saab.
Vasta