o: tulede lüliti

Osta, müü & vaheta!
Vasta
Kasutaja avatar
Octavianus
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Apr 2007, 23:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

o: tulede lüliti

Postitus Postitas Octavianus » 18 Mär 2008, 14:06

kui kellelgi tulede lüliti üle, olen huviline. pakkuda võib mõned päevad, seejärel palun Einol tuua.
lüliti ikka see kandilisem, alates 1969 kuni lõpuni.
Less is More. Mini is Great.
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 18 Mär 2008, 14:08

Annan enda oma sulle, kus on võimalik kokku saada ma ise olen päeval Tallinnas ja õhtul Raplas? Tegelt parem helista mulle 5217344 ja räägin lähemalt.

Manev
Kasutaja avatar
Octavianus
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Apr 2007, 23:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Octavianus » 20 Mär 2008, 19:16

täname siinkohal klubikaaslast Manevit, kellelt sain abi.
samuti on esimene selle aasta miniatuurne (loe 2 on seltskond) klubikaaslaste kohtumine sooritatud :lol:
Less is More. Mini is Great.
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 03 Apr 2008, 10:02

Aaaaa, kurat, igakord ei ole uus see kõige parem, vana lüliti hakkas mul jukerdama ja tellisin Einolt uue, panin selle külge ja tegin igaksjuhuks ka vana korda, siis nagu välk selgest taevas tahtis Octavianus omale uut lülitit, mõtlesin, et mis ma sest vanast ikka hoian ja andsin ta suurest ligimese armastusest ära. Eile sõitsin ringi ja järsku kadusid tuled ära, kakkusin lüliti lahti ja ennäe imet maha põlend raibe, minu uus lüliti, kujutate ette, minu mini kõige uuema ja parem asi.
Siinkohal soojendakski vana teema üles ja küsiks, et ega kellegil ei ole tulede lülitit üle, jubedat moodi oleks vaja, selline kandiline;)

Manev
521 7344
Kasutaja avatar
Octavianus
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Apr 2007, 23:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Octavianus » 03 Apr 2008, 10:12

kõlab pahasti: kuskil tekib siis ilmselt ülepinge ja muud vooluahela osad on ilmselt nii tublid et ei kärssa, ja lüliti see kõige nõrgem siis... ?

kaitsmetega pole sul probleeme olnud?

kahju küll et nii läks :?
Less is More. Mini is Great.
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 03 Apr 2008, 10:39

Mis moodi see vana siis jukerdama hakkas?
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 03 Apr 2008, 10:53

Vana hakkas jukerdama nii, et tema peal kasutatud jõu osakaal oli olnud suurem kui mõistuse osakaal ja nagu ütleb vanarahvas targem annab järele, seega lülitis olevad õrnad vask konstruktsioonid deformeerusid ja tulemuseks oli jube meelitamine, enne sõidu alustamist, et tulesid põlema saada.
Tegelt ma tean milles asi on, kuna minil on selline lüliti kust vool koguaeg läbi tuleb, nagu seda on näiteks golfidel ja audo 80- tel. Siis piisab veidikenegi kehvast ühendusest mingis kontaktis ja juba hakkab ta kuumenema.
Vana lüliti isane pool läks emasesse niimoodi ilusti tihkelt ja jäigalt sisse, aga see uus oli oma nendelt julkadelt veidi peenem ja põhimõtteliselt võis ta sinna pessa meetrikauguselt sisse visata, mida ma registreesisin kuid kulmukergituseks see jäigi, ühesõnaga suurt numbrit sellest ei teinud ja sealt see jama tuligi, vool mis seda lülitit läbib on üsna suur ja ühendus kehvemapoolne ja toss taga oligi.
Siit tähelepanek, mini lülitid peavad kõik ilusti tihedalt pessa minema ja kui ei lähe tuleb nii teha et nii oleks, muidu ostate varsti uue lüliti, hea kui pääseb veel pesavahetusest.
Niiet kui kellegil on lülitit üle, oleksin väga tänulik.

Manev
521 7344
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 03 Apr 2008, 14:31

Ükski heategu ei jää karistuseta !
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 07 Apr 2008, 13:44

Jee, aitäh Octavianusele, tänu temale minu mini silmad jälle säravad;)

Manev
rustang

Postitus Postitas rustang » 10 Apr 2008, 09:45

Releest on abi, siis ei käi lülitist säherdune vool läbi. Mini küliti konstrueeriti ajal, mil auto sõitis tuledega alla 5% läbisõidust, 21.sajandil on see protsent 100 ja lüliti ei pea valule vastu.
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 10 Apr 2008, 11:14

Seda relee värki olen ise ka mõeln'd, aga kuna ma eriline elektrivend pole siis seda värki eriti ei jaga ka. Kui leidub kedagi kes on oma minile relee külge pand, siis küsiks temalt kohe juhatust ja tarka nõu ja mis moodi need asjad üldse käivd.

Manev
521 7344
rustang

Postitus Postitas rustang » 10 Apr 2008, 13:26

See on imelihtne aga kui ise ampritest ja oomi seadusest suure kaarega mööda oled käinud, siis soovitaks lasta see mõnel autoelektrikul teha.

Juppe tuleb osta alla 100 krooni eest ja aega kulub 20-30 minutit.

Inglise keele valdajaile sissejuhatus releemaailma.
t6ksti

Postitus Postitas t6ksti » 17 Apr 2008, 18:43

Mul on sama mure nagu Octavianusel oli.

Tulede lüliti on mind üpris pahaseks ajanud. Sellel on paar viga.
Seega kui kellelgi vedeleb terve tulede lüliti, andke teada. Võtaksin tegelt ka kellegi katkise vastu ja teeksin kahest katkisest loodetavasti ühe terve kokku.

Kui ei, annan Erikule tellimuse sisse. :roll:
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 18 Apr 2008, 09:58

Tulede lülitit pakkuda ei ole. Aga ise olen omaarust veel eriti kaval.Ülevaatuse ajaks ühendan lüliti taha juhtmed nagu kord ja kohus ( saab lülitada sisse eraldi parktulesid) Pärast ülevaatust lülitan ümber üle 1 relee ja tulemuseks on variant kus toimib päevatulede automaat.Ainuke viga ongi see, et eraldi pole võimalik lülitada põlema parktulesid mida mina eriti ei vajagi....On võimalik lülitist ja 2 releest kokku panna ka täielikult kõiki tulesid eraldi lülitav ning ka samas toimiv päevatuledetulede automaat aga läheb liiga keeruliseks...
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 18 Apr 2008, 10:24

Pole paha! ütleks seepeale Villu :lol:
Vasta