Buy, DRIVE & enjoy? or Buy, RESTORE & enjoy?

Osta, müü & vaheta!
Vasta
miniac
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Jaan 2005, 00:17
Asukoht: Tartu

Buy, DRIVE & enjoy? or Buy, RESTORE & enjoy?

Postitus Postitas miniac » 29 Jaan 2005, 00:33

Ei leidnud muud alateemat, kuhu oma jutt sokutada, kuid tundub, et ega see siin kedagi sega.
Niisiis, olen suur minihuviline, kuid pole otseselt kunagi ühegagi kokku puutunud, siiamaani olen ainult lugenud ja näinud; tekkis aga ka mõte endale soetada see esimeseks autoks. Järgnevalt siis probleemid:

1) kas on võimalik osta selline paarikümnetuhandene mini ja hakata sellega kohe sõitma? Sest minu põhimure on, et mul pole aega ega oskusi vana auto restaureerimisel (probleeme tekiks ka vist rahaliselt), kuid mõtlen kas on võimalik sõita vana miniga kui tarbeautoga ilma et seda peaks ümber ehitama peale ostmist??
2) kas tavalise stock mootoriga (näiteks aastast 86) on võimalik sõita ilma et linnas või maanteel/maateel hätta jääks?
3) kas on mõtet osta auto Eestist või tuua kusagilt mujalt sisse? auto24.ee-s on endiselt üleval see sinine mini cooper ("lookalike"??), see on ka ainuke, mis hetkel saada vist Eestis on. üldiselt oleksin sellest isegi huvitatud, sest tundub, et väliselt on auto piisavalt viimistletud.

Tundub, et mini on rohkem autogurmaanide meelisobjekt, kuid ise ennast taoliseks ei pea, mulle lihtsalt meeldivad stiilsed ja igapäevaseks kasutamiseks kõlblikud autod, mida ma minist ka olen siiamaani arvanud. Teil, kellel kogemusi on ehk oskate mu plaani maha laita või kiita? Suurimad tänud.
Kasutaja avatar
Una
Postitusi: 89
Liitunud: 21 Juul 2004, 12:18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Una » 11 Veebr 2005, 17:05

Sellega on nüüd lugu selline, et paarikümne tuhande eest saad sa Mini küll. Ja sõita võid ka, kuid arvestama pead ikkagi sellega, et see on vana auto ning hakkab lagunema. Kui see on su ainuke auto ning vaja igapäev sõita, siis ma kindlasti ei soovitaks sellist variant. Lõppeks seisab ta sul ikka rohkem remondis kui sõita saad. Usu mind - ma olen emotsioonidest lähtuvalt soetanud endale kaks Land Roverit, Pobeda, Chevy Vani ja kaks Minit. Kõik nad on ostuhetkel omal jõul liikunud. Ometi on vahel perioode, kus neli kuud järjest tuleb ikkagi jala käia, sõprade käest autot laenata või elukaaslase autoga liikuda, sest varuosad tulevad kaua ning kui ise remondimees pole siis selle leidmine ning temaga asjade ajamine võtab aega ja närve.

Selle kõik korvab muidugi rõõm sellest kui üks enda autodest jälle korda saab.

Alternatiiviks on osta natuke kallim, kuid kellegi poolt juba üle käidud auto. Samas pole ka siin mingit garantiid, et ta sinu käes kestaks. Ning täpselt samuti on sul sel juhul jala käimise päevad.

Kolmas variant on osta kallis ja korda tehtud auto ning ka sel juhul pole üllatused välistatud.

Kokkuvõtvalt osta muidugi endale esimeseks autoks just selline Mini nagu endale lubada võid ja sa ei kahetse
Vasta