Mini Mayfair '92 Rain

Lood meist ja minidest
Rain
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Apr 2009, 12:15

Mini Mayfair '92 Rain

Postitus Postitas Rain » 19 Mai 2009, 20:39

Tere!

Minu Mini ostmise loost siis natuke. Sai siis ühel tüüpilisel laupäeval üles ärgatud ja võtsin lahti arvuti. Kuna olin auto just nädal aega tagasi maha müünud, siis tegelesin millegi uue otsimisega. See otsimine oli väga keeruline tegevus, kuna mul olid kriteeriumid täpselt paigas.

*Äge välimus
*Kliimaseade
*Vähemalt 100kw
*Nahksisu
*Kapotiamordid (Ärge küsige :lol: )
*Mugav

Käisin siis igasuguseid 166kw Volvosid vaatamas (Vaatamata sellele, et tal puudub äge välimus). Vahepeal kiikasin isegi VW Scirocco poole. Aga tollel kurikuulsal laupäeval ma leidsin netist ühe punase Mini. Helistasin koheselt sõbrale, et too mulle transporti pakuks ning läksime teda kaema.

Kuna mul oli parasjagu ülimalt hea tuju, siis saigi see diil ära tehtud. Nagu näha võite, siis kattus kriteerumitega ainult kaks punkti - nahksisu ja äge välimus. Kui diil sai tehtud, siis sõitsime sõbraga Statoli, et teha kindlustus. Ja kui tagasi jõudsime, hakkas Mini esimest korda iseloomu näitama. Aku oli täiesti kutu. Sikutasime ta siis käima ja läksime akut ostma.

Nüüd siis autost.
Mini on tehasest välja veerenud aastal 1992 ja 2004 on läbinud täieliku kere remondi. Salong on nahatatud ja kerele on peale tõmmatud väga kena tumepunane värv ning katust katab pärlmutter-valge. Mootor on tal 1.0 liitrine, millel on 30 meeliülendavat kilovatti. Kõik on väga heas korras, kui välja arvata üks rattalaager, mis teeb päris koledat häält. Ka mõned sharniirid vajavad vahetust, kuna autol on 13" veljed ning Koni kollased regulleeritavad amordid, mis on sätitud kõige jäigema peale.

Kaladest nii palju, et reedel suri Mini Vana-Kalamaja tänaval ära. See oli tingitud sellest, et kuna paagis polnud vist viimased 4 aastat rohkem kütust, kui 10 liitrit olnud, oli hakanud paagi ülemine osa seestpoolt roostetama. Minu 20 liitrit kütust võttis sutsu roostet külge ja viis selle endaga karburaatorisse. Sai siis asi korda tehtud, kuid nüüd on soojalt mootori tühikäigupöörded 2200. Töömehed vahetasid seal mingid asjad veel ära kah. Ehk nad ehitasid viiest karburaatorist ühe.

Teine asi on see, et vahepeal sai tehtud pisike tutvus äärekiviga, mis mudis natuke esiotsa. Kokkuladumise käigus läksid arvatavasti mingid juhtmed sassi ja nüüd on tal erinevad elektrikalad. Alguses ei töötanud juhipoolsed tuled. See sai korda, siis 5 minuti pärast surid kõrvalistuja tuled ära. Sai ka see korda tehtud, surid ära kojamehed, tahhomeeter ja armatuurivalgus. Ja peale seda, kui kojamehed korda said, hakkas ka tahhomeeter kogemata tööle. See viis siis selleni, et Minil ei põle mitte ükski välimine tuli. Kaasaarvatud suunatuled. Ohutuled seejuures vilguvad ilusti. Homme teen talle ühe suurema hoolduse, kus vahetan õlid jms kraami ära.

Mõningad pildid:

Pilt
Pilt

Salongist praegu pilte pole, kuna armatuur on tal jube imelik. See vajab tegemist.

Nüüd ka paar küsimust.

Kas rattalaagri vahetusega peaks saama kodustes tingimustes hakkama? Eeldatavasti on kõik vajalikud võtmed olemas

Mida tähendab too "Mayfair"?


Rain.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 19 Mai 2009, 22:06

Mailaat !



:D
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 20 Mai 2009, 13:19

Kui enne sellise asjaga kokku puutunud, siis pole vast probleem see vahetamine ja kui pole, siis võta õpetus ette, küll tehtud saab :P Hea, kui mingi press ka olemas, läheb uue paigaldamine lihtsamalt.
Kasutaja avatar
ElavLegend
Postitusi: 65
Liitunud: 04 Jaan 2009, 00:12
Asukoht: viljandi

Postitus Postitas ElavLegend » 20 Mai 2009, 16:52

Vabandan juba,ette et ma ei taha kedagi solvata siin nüüd sellega!
Aga minge kõik persse,see on kõige kenam mini siin foorumis :twisted:
Rain
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Apr 2009, 12:15

Postitus Postitas Rain » 20 Mai 2009, 18:22

Tänane laagrivahetus siis. See loomulikult ebaõnnestus, kuna sain teada kurva tõsiasja, et poollassi välimine ots on läbi. On kellelgi pakkuda seda?

Pilt
Rain
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Apr 2009, 12:15

Postitus Postitas Rain » 16 Juun 2009, 10:37

Niih. Nüüd kus esimene pikem remondiperiood on möödas, võib väikesed kokkuvõtted teha. Nimelt põles autol 2 korda kogu elektrisüsteem maha, kuna suunatulekang andis lühist. Sai ajutiselt Opel Kadeti kangid pandud, kuid õnneks tegi Usku kingituse, milleks on oliginaalkangid. Need aretan ma mingi hetk külge. Vahetatud on siis poolass, laager ning sharniirid ning juhitavus paranes meeletult!!! Täiesti müstiline, kui äkiline see auto nüüd on. Muidugi võib põhjus olla ka selles, et ma sõitsin viimased kolm päeva VAZ 21063-ga, aga see selleks :D.

Kuid endiselt suunatuled mul ei tööta, aga ma loodan, et ma teisi väga vihale ei aja :)
Kasutaja avatar
ElavLegend
Postitusi: 65
Liitunud: 04 Jaan 2009, 00:12
Asukoht: viljandi

Postitus Postitas ElavLegend » 16 Aug 2009, 23:31

Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 17 Aug 2009, 12:56

Mis siis nüüd juhtus? :shock:
Rain
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Apr 2009, 12:15

Postitus Postitas Rain » 17 Aug 2009, 19:20

Kahjuks olukord nõuab :(.

Kuna kasutasin Mini igapäevaautona ja nüüd talvel on vaja hakata igapäevaselt Tallinna teises otsas käima hakata, pidin soetama omale "normaalse" auto ning kahjuks tuleb millestki heast loobuda :(.

Lisaks sellele üliõpilase elu ei luba kahte autot üleval pidada.
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 17 Aug 2009, 20:33

Kahju küll. Loodetavasti keegi saab endale hea auto :)
Kasutaja avatar
ElavLegend
Postitusi: 65
Liitunud: 04 Jaan 2009, 00:12
Asukoht: viljandi

Postitus Postitas ElavLegend » 18 Aug 2009, 14:48

Kahju,et endal lube pole,muidu võtaks oma tiiva alla;(
Rain
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Apr 2009, 12:15

Postitus Postitas Rain » 21 Aug 2009, 14:10

Ja müüdud ta ongi. Süda tilkus verd, kui ma vaatasin teda ära sõitmas. Uus omanik lubas ta eest head hoolt kanda :).
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Sirgu » 21 Aug 2009, 14:33

[Plaksti! Stopper kinni!] :roll:
Et ei läinud kuut päevagi...
Viimati muutis Sirgu, 21 Aug 2009, 14:35, muudetud 1 kord kokku.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 21 Aug 2009, 14:34

No palju õnne müüjale ja ostjale!!
Kes on uus omanik?Kas foorumis kasutaja ka juba?Särki ka vaja? :lol:
Tegutseb kiirelt!
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 22 Aug 2009, 20:11

Kahju, et tuli loobuda .. kuid õnne uuele omanikule.
Vasta