Margo 1975 Morris Mini

Lood meist ja minidest
Vasta
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 27 Juun 2010, 02:58

25. juuni lõuna ajal sain rihmaratta poldi lahti, kuid kuuskante polnud veel ikka leidnud. Lõpuks läksin ise kohalikke poode läbi kammima, et ehk ma kusagilt midagi leian. Lisaks oli selgunud, et jagaja kondensaator on vist saba andnud ja see ka seda mittekäivitumist ja suht kohest väljasuremist põhjustaski.

Poeseiklustest pikalt pajatama ei hakka, ütlen vaid, et leidsin sobivad kuuskantotsikud ja reede õhtuks oli keti kaas maas ja vanast tihendist ja roostest puhastatud. Sama seis siis ka mootoripoolse pinnaga. Kuna kaas juba oli maas, siis on mõttekas kohe ka simmer ära vahetada, kuigi teine nägi päris kõbus välja. Lekke põhjuseks oli siis ikkagi keti kaane tihend.

Laupäeva hommikul sai mindud teisele poetuurile – ehk õnnestub leida õiget mõõtu simmer. Vaatamata kõigi, lahti olnud varuosapoodide, müüjate vastutulelikkusele ja olemasolevate laovarude läbi lappamisele, ei õnnestunud meil leida ühtegi simmerit mis oleks kasvõi ligilähedane olnud, õigest mõõdust rääkimata.

Kui Vanatehnika Suursõit oli enam kui kahtlane juba jaanilaupäeval, siis nüüd paistab ohus olevat ka Miniklubi Suvepäevad – esmaspäeva õhtul sõidan Eestist ära ja kui enne seda vajalikke tihendeid ei leia ning süüteprobleemi ei lahenda, siis Väike (P)Äike Suvepäevadele ei jõua :(

Sellised on siis minu Jaanipäeva „seiklused“ mu temperamentset latiino verd inglannaga, mis tegi kõik endast oleneva, et Vanatehnika Suursõidule mitte minna.
Pilt
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Janno » 27 Juun 2010, 11:02

Härrased-provvased, kas keegi ei ole Soomes (Minitron) ära käimas nt lähipäevadel? Aitame ligimest! :roll:
Cooper Sport
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas eino » 27 Juun 2010, 14:12

Minitron pühapäev kinni, äripäev kella viiest õhtu kella pooleüheksani lahti. Aga oleme Margo-ga valvel arvan et orgunnime ära. :D
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
ElavLegend
Postitusi: 65
Liitunud: 04 Jaan 2009, 00:12
Asukoht: viljandi

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas ElavLegend » 29 Juun 2010, 12:51

Janno kirjutas:Härrased-provvased, kas keegi ei ole Soomes (Minitron) ära käimas nt lähipäevadel? Aitame ligimest! :roll:
Jama,tulin ise 26 soomest:S...Oleks ennem teadnud...
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas miniest » 20 Juul 2010, 16:59

Sattusin motors24.ee lehel selle "Tänava Kibe - Sportiste ja pidurid" video peale.
Ja seal oli keegi küsinud traksida ja korvistme kohta.
Lauri motors24-st kirjutas:Traksidega on see, et on olemas E märgistusega kolme ja nelja punkti vööd, mida võib autos kasutada, eeldusel, et nad kinnituvad tehase originaal turavööde kinnitus punktidesse. Puur on praegu täiesti keelatud, lootus on et poolik puur saab kunagi olema lubatud, sel juhul ei tohi loomulikult autol olla enam taga istekohti.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
ElavLegend
Postitusi: 65
Liitunud: 04 Jaan 2009, 00:12
Asukoht: viljandi

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas ElavLegend » 21 Juul 2010, 17:22

miniest kirjutas:Sattusin motors24.ee lehel selle "Tänava Kibe - Sportiste ja pidurid" video peale.
Ja seal oli keegi küsinud traksida ja korvistme kohta.
Lauri motors24-st kirjutas:Traksidega on see, et on olemas E märgistusega kolme ja nelja punkti vööd, mida võib autos kasutada, eeldusel, et nad kinnituvad tehase originaal turavööde kinnitus punktidesse. Puur on praegu täiesti keelatud, lootus on et poolik puur saab kunagi olema lubatud, sel juhul ei tohi loomulikult autol olla enam taga istekohti.
Selle mehe juttu tasub uskuda,ta ise teeb seda motors24..
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 29 Aug 2010, 11:25

Suvi Miniga on olnud "tegus", mitte küll alati rõõmsates toonides, kuid iga sõit temaga on kompenseerinud kõik kulutatud närvirakud rahuloleva naeratuse ja positiivsete emotsioonidega :)

Viimase asjana sai siis uued roolivardaotsad külge kruvitud ja silda sätitud, aga nagu Minile kohane, tahab miskit muud nüüd tähelepanu.

Et kellelegi ei tuleks üllatusena, siis annan siin ise teada:
http://www.nettiauto.com/mini/1000/3451738
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas 90Deville » 29 Aug 2010, 11:59

Oo, nii odav :D
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 29 Aug 2010, 12:18

:D
Mida rohkem Mini juures ära teen, seda "odavamaks" hind muutub :)
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas ares » 29 Aug 2010, 14:15

Dyno peal võiksid ikka enne ära käia, siis on sinna kuulutusse midagi asjalikku lisada :) aga hind on jah vist selline ,et saad kulud tasa :)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 05 Okt 2010, 14:17

Tervitused.

Vaatan, et Väikese (P)Äikese teema on mul unarusse jäänud, kuigi pole veel talv :)

Septembri kuu oli päris tegus. Sellesse aega jäid lõbus Minide ja MINIde kokkutulek, meeldejääv Miniklubi Sügistuur ning muidu lahedad ja unustamatud sõidud. Lisaks siis ärevusenoot hinges, kas keegi sooviks mu Mini ära osta. Kuigi kapriisitar on piisavalt peavalu tekitanud ja koos on ära söödud vähemalt puud soola, siis on ta ju ikkagist mu silmarõõm ning ilusaid ja rõõmsaid mälestusi on ka selle aastakese kohta küllaga. Kaks külge, nagu mündil ikka :) Mis hinda puutub, siis jah, tasuta ma seda autot ära ei anna, pigem valan higi, verd ja pisaraid ka tulevikus, sest need kõik on seda sõidurõõmu ja emotsiooni kuhjaga väärt. Kuid praegune hind on veel räägitav, eriti kui autole peaks kodukamaral ostja leiduma ja Mini Eesti Miniklubisse jääks.

Samas september ei möödunud ilma Minile omase "tähelepanuvajaduseta". Minide ja MINIde sõidul käinud mäletavad minu taga sõitnute kommentaari "Mul kütust peaaegu ei kulunudki, sinu sumpsist tulnud bensiiniaurud läksid otse minu Mini mootorisse" :D
Nüüdseks on selge, et tegu oli kehva kütuse ja mitte just 100% korras oleva jagaja koosmõjuga, tänu millele õnnestus mul oma "agaruses" süüde hilisemaks keerata ja sündroomi veelgi süvendada.

Nädalavahetusel idarinnet väisates sai siis jagajat ja süüdet vähe kohendatud ning mis ma oskan öelda, mootor hakkas tööle ja gaasivajutus vedis taas naeratuse kõrvuni :) Jagaja ideaalse töötamise korral võiks süüdet veelgi varasemaks keerata ja siis saaks gaasipedaali jälle vaid varbaotsaga puudutada :D

Kui nüüd Mini oktoobris omale uut omanikku ei leia, siis võtan jagaja maha ja lasen üksipulgi üle vaadata ning kulunud puksid uued treida. Ares, pärast seda võiks vast dyno peale mõelda, mitte enne :)

Nii et Minielu on taas päikselisem ja ka kõuekõminatki on aeg-ajalt teedelt-tänavatelt kuulda, silmailust rääkimata :)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 25 Okt 2010, 11:57

Tere,

Väikese (P)Äikese suvehooaeg on nüüd lõppenud. Algne mõte Mini 41. nädala lõpus talvekorterisse saata asendus paremate plaanidega ja nii jäi Mini veel üheks nädalaks Tallinna, ka väikese lootusega, et ehk jõuan veel viimased sõidud teha. Kuid läks nagu tavaliselt ja esimese sõidu tegin siis kui kolmapäeval rendigaraazhi vabastasin ja pisikese tiiru tegin.
Pilt

Nädala alguses oli juba 99% kindel, et ainuke aeg Mini ära viia on reedel ja sellises teadmises sai siis ka reede hommikul tööle tuldud ja värvikirevat päikesetõusu kiigatud. Kuid enne kui päike meie korruseaknaid valgustama sai hakata, oli taevas juba pilve kiskunud ja kui esimesi valgeid kärbseid langema hakkas, siis oli küll tunne, et ei või olla! Kauaoodatud esimene lumi valis siis kõige õigema päeva mil alla sadada. Mida lähemal plaanitud väljasõiduajale, seda hullemaks sadu läks ja 99%sest plaanist kippus neid protsendipügalaid langema nagu taevast tulevaid lumehelbeid. Teerullirehvidega, ühe kojamehega, ilma soojenduseta Miniga lumetormis paar tundi uisutamist ei tundunud just kõige elutervem mõte.

Samas taganeda polnud ka kuhugi, aeg surus peale ja paremat võimalust ei garanteerinud miski. Õnneks lõuna ajal lumesadu rauges ja sai tehtud kiire otsus – nüüd on minek, et kui linnast välja jõudes auto tõesti kuidagi teel ei püsi, siis pöördun tagasi. Autoni jõudes oli vaatepilt muidugi maaliline:
Pilt

Väike (P)Äike osutus minust arukamaks ja ei tahtnud kuidagi mu käivitusüritustele reageerida. Lõpuks andis targem järele ja saime liikuma asuda. Selleks ajaks oli lumesadu naasnud ja allalangevaid suuri lumehelbeid oleks tahtnud pigem kusagil pargiteel nautida, kui läbi Mini aknaklaasi vaadata. Lumesadu oli sedavõrd tihe, et kui me kanali Nestesse jõudsime nägi Mini välja selline:
Pilt

Nüüd jäi loota, et jõuame ka kenasti maanteele ja vaatame, kuidas me tuisus hakkama saame. Meenunud Mini suvised „teeotsimised“ ei süvendanud teelpüsivuse osas kindlust ja nii sai esimesed kilomeetrid väga rahulikult võetud. Kuna aeg surus takka ja Kuusalu kandis hakkasid juba sõrmed kangeks kiskuma, siis sai tasapisi kiirust lisatud ja hakatud ka möödasõite tegema. Minu üllatuseks käitusid teerull-yokohamad lumelörtsis paremini kui mõned talverehvid millega mul kogemusi on olnud. Edasine teekond kulges juba seaduse ja mõistuse piires. Otse vastu sadav lumi ei jätnud ka süütesüsteemi kiusamata, aga õnneks Mini päris tee äärde ei jäänud. Näkku tormav lumi tegi ka väljavaatega oma töö:
Pilt

Nii me edasi liikusime – mina hammasteplaginal ja Mini läbi tormi rühkides. Itta jõudes ma igatahes oma sõrmi ja varbaid ei tundud ja autost väljumine ning külmunud keha liigutamine oli vaatepilt omaette. Sõit polnud kerge ka Minile:
Pilt

Kuid peamine – vaatamata"ootamatult alla sadanud esimesele lumele" ja pingelisele teekonnale, jõudsime mõlemad elu ja tervisega pärale. Mina pidin küll pärast pooletunnist soenemist tagasiteele asuma, aga seekord õnneks talverehvidega varustatud sooja auto kõrvalistmel :) Selleks ajaks oli lumelörtsi paksus teel mingi 4-5 cm ja loodus paksu lumevaiba all.
Mini aga jäi kauaoodatud ja auga väljateenitud puhkust kuivas ja soojas garaazhis nautima :)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas Margo » 21 Veebr 2011, 16:13

Päike käib kõrgemalt ja vihjab, et kevad pole enam kaugel. Kuid ükskõik kui kaugel ta ka ei oleks, igal juhul saabub ta kuidagi äkki ja liiga ruttu :)

Seega mõtlesin siia üles panna mõned pildid selleaastasest imelisest talvest.

Kui Mini oli saanud ligi poolteist kuud soojas garaazhis talveund nautida saabus hetk, mil ta pidi selle sooja koha "mõneks päevaks" Blazerile loovutama. Ainult niikauks kui sahk valmis. Kuid teadupärast ei lähe 99% hobiehitamistest algse ajagraafiku järgi ja mõnest päevast sai mõni nädal. Õnneks ühtlaselt pakaselise ilmaga, aga see-eest just kõige lumisemal ajal :D

Mini hommikuses päikeses 4. detsembril:
Pilt

Pilt

Paari nädalapärast oli aga ilmataat hoovis lund väheke ümber paigutanud ja Mini nägi juba rohkem auto moodi välja:
Pilt

See oli siis too hea päev, mil Blazer koos sahaga garaazhist välja sõitis ja Mini sai sooja tuppa tagasi. Kuigi ilm oli pakaseline, siis tõstime aku peale ja proovisime Mini käivitada, et ehk sõidab ise hangest välja. Kuid pärast esimest vaevalist starteripööret oli selge, et õli on liiga paks ja otsustasime Mini mitte piinata. Seega tõmbasime Mini garaazhi ukse ette ja ma asusin viimastki lund auto pealt ära pühkima, et garaazhi liigselt lumesulavett ei tekiks.
Velgede puhastamise käigus hakkas silma, et esimesed rattakoopad on kuidagi eriti lund täis. Tegin siis kapoti lahti ja suur oli meie üllatus ning veel suurem meie naerupahvatus sellist vaatepilti nähes:
Pilt
Paar tuisku veel ning siis kapotti avades oleks võinud küsida, et kus mu Mini mootor on?!?! :D
Tuisutaat oli paari nädala jooksul auto pealt ja kõrvalt lume ümberpaigutamise käigus osa lund kapoti alla peitnud, nii igaks juhuks :)

Harjade ja suruõhu abiga oli peagi Mini kapotialune lumest puhas ja pisike naases oma sooja talvekorterisse.
Pilt

Kaks kuud olen lasknud tal rahulikult puhata, aga enam mitte kauaks. Viimasel nädalavahetusel sai juba auto hindava pilgu ja mõõdulindiga üle käidud ning varsti tuleb asuda algavaks hooajaks ettevalmistusi tegema. Lähemalt siis, kui õige aeg käes.

Vahepealseks ajaks soovin Minilistele hääd talveunest ärkamist, tahaks ju esimeste kuivade soojade ilmadega juba sõitma asuda :)
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas eino » 21 Veebr 2011, 19:23

:lol: :lol: :lol: :lol:
Siit saaks hea pildi järgmise kalendri jäoks
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas ares » 21 Veebr 2011, 21:53

Hea näide mini ilmastikukindlusest, hea veel et benzupaaki lumi ei roninud :)
Vasta