Margo 1975 Morris Mini

Lood meist ja minidest
Vasta
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 03 Nov 2009, 09:48

Kuhu pilte üles riputad? Vaataks ka põnevusega :)
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 03 Nov 2009, 10:02

Nädalavahetuse piltidega läheb natuke aega. Kuid mitte nii palju kui toomise looga :lol:

Arvuti kõvaketta maht on täis ja me ei suuda plaadikõrvetajaga üksmeelele jõuda, et 3 ebaõnnestunud plaadi kohta 1 õnnestunud ei ole hea keskmine. Eriti kui errorid tekivad siis kui kõrvetada on jäänud üksikud protsendid.
Mõttes mõlgub juba välise kõvaketta ost...
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 03 Nov 2009, 12:04


6. august, Neljapäev, õhtupoolik Londoni lähistel

Hea oli lõpuks Matti poole sooja tuppa kuuma teed jooma ning paberimajandust tegema minna.
Raha makstud, paberid vormistatud ja olingi uue Mini omanik. Ilm oli küll kõike muud kui meeldiv ja mu mafiooso häälestki oli alles vaid sosin, aga ma olin siiski üliõnnelik :)

Kuna Mini haagisele saamine võttis plaanitud 1 tunni asemel ligi 6 tundi, siis olid loomulikult ka meie edasised paanid sassis. Ettenähtud rongi väljumiseni oli meil vähem kui 6 tundi, kuid ma olin lubanud üht-teist Minisparesist tuua ja ka minu uus Mini vajas Mattiga koostatud nimekirja järgi juppe. Nii tuli langetada põhimõtteline otsus – kas uhada Doverissse ja mandrile, või lükata väljasõit ühe päeva võrra edasi. Kuna meil ei olnud tol hetkel õrna aimugi, kui kalliks tagasisõidu edasilükkamine võib minna, otsustasime just selle kasuks. Kui otsus langetatud, käisime kohalikus pubis õhtust söömas, a’la Mini ostu tähistamas:
Pilt

Pilt

Õhtusöök oli maitsev ja kui soe juba kontidesse naasmas oli, otsustasime aja kokkuhoiu mõttes veel samal õhtul Minispares’i juurde sõita. Sel juhul oleks hea hommikul varakult alustada.
Nii nagu päeval oli sadu peale hakanud, nii ladistas ta endiselt.

Teel Minispares’i tegime tiiru ümber Windsori lossi valduste, vot see on alles DACHA !!! :)
Kohapeal sai tehtud kindel otsus, et sinna tuleb raudselt kunagi tagasi tulla.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kui Poolas olid lõbusad liiklusmärgid, siis Inglismaal olid lõbusad numbrimärgid. Kui siin S tähte ja numbreid mitte tähele panna ja A-le täpid peale kujutada, mis me siis saame :)
Pilt

Windsorist lahkudes jätkasime juba harjumuspärases laussajus, mis sõitmise kohati vägagi libedaks tegi.
Pilt

Kuid meie õnneks ei olnud me ummikusuunal, nagu eelmiselt ja järgmiselt pildilt läbi vihmasaju aru võib saada
Pilt
Üldse ei kadestanud vastassuunas liiklejaid…

Väike vahepeatus kütusevarude täiendamiseks ja Mini imetlemiseks:
Pilt

Teekond Minisparesi kujunes üle ootuste käänuliseks kuna nende kodulehelt välja prinditud aadressi järgi sattusime GPSi juhendamisel hoopis pärapõrgusse ja umbkaudselt sarnaseid kohti otsides jõudsime taaskord valesse kohta, olles vahepeal sõitnud läbi mitmekümne meetri pikkuse ja kohati vist kuni poole meetri sügavuse tervet teed katnud loigu, kui seda ookeani nii võiks nimetada. Kui nüüd tundus, et pääsesime loigu teisele kaldale jõudes kergelt, siis hiljem selgus, et see suur lomp oli Jeebi põhja alt lahti kiskunud ühe torude kaitse ja mingi sumbuti kaitseplaadi auto põhjaga risti keeranud, mis nüüd keset autot sellise kiilu taolise asja moodustas ja loomulikult kõikidel lamavatel politseinikel korralikku häält tegi. Seda enam, et taaskord oli kell uues päevas.

Meie pika ekslemise peale jõudsime asulasse, mis pidi olema see, kuid õige nimega tänava otsast sisse keerates olid ümberringi ainult elumajad ja GPSi järgi oli tegu tupiktänavaga. Kuna me ei tahtnud riskida võimlausega, et tänava lõpus ei ole võimalik ümber keerata otsustasime linnas edasi otsida.
Imekombel leidsime linnast väga hilisele kellaajale ja paduvihmale vaatamata ühe proua kuhugi kiirustamas. Loomulikult pidasin auto sõna otseses mõttes keset tänavat kinni ja läksin temaga rääkima. Proua ehmatus oli ilmne ja ta oleks vist parima meelega minust võimalikult kaugele jooksnud, kuid niipalju oli ta nõus mind ära kuulama, et mida ma otsin. Selgelt ei olnud Minid ja Minispares tema cup of tea, kuid tänava nime järgi suunas ta meid ikkagi sinna, kus me korra juba olnud olime. Kuna meil eriti muid valikuvõimalusi ei olnud, suundusime umbusklikult juba tuttavale tänavale ja jeebi põhjaalune kiil tegi elumajade ees lamavaid politseinikke ületades „mõnusat“ creepy heli.
Kui olime jõudnud tänava kõrgeimasse punkti elumajad lõppesid ja edasisel langusel oli näha juba tööstus- ja laohooneid. Meie suureks rõõmuks üks neist osutuski Minisparesiks. Täiesti tavaline laohoone, millel vaid tuttavad logod peal.
Pilt

Algul parkisime oma autorongi otse Minisparesi territooriumile ja otsustasime seal ööbida, kuid siis mõtlesime ümber, nii igaks juhuks, et äkki keegi soovib hommikul seal mingite laadimistöödega tegeleda. Parkimis-ööbimiskoha leidsime üle tee asuvas parklas ning keerasime vihmasabina saatel magama.

Jätkub…
Kasutaja avatar
ElavLegend
Postitusi: 65
Liitunud: 04 Jaan 2009, 00:12
Asukoht: viljandi

Re: Margo 1975 Morris Mini

Postitus Postitas ElavLegend » 03 Nov 2009, 18:58

Margo kirjutas:Tere,

Asusin juba "Huvitavad leiud!" teemas Miniest küsimusele vastama, kui mõtlesin, et kaua ma ikka teisi teemasid risustan, aeg on autole oma nurgake tekitada :)

Mõte oli kollase Mini lugu Agu Sihvka kombel algusest kirja panna, aga pole midagi, eks see algus tuleb siis mingi hetk järgi :)

Miniest, vastuseks su küsimustele:
Mini oli mõnda aega veermiku kohendamisel ja eelmise nädala Reedest uuesti liikvel. Mõningad küsimused on veel üleval, aga loodetavasti laheneevad needki.
Arvele võtmise protsess on samuti lahtine, kuid ehk jõuab käesoleva nädala jooksul ka sellega kuhugi edasi. Suvi hakkab ju vägisi otsa saama.

Seniks aga üks pildike sügispäikese käes peesitavatest Minidest, autod vast tutvustamist ei vaja :)

Pilt
Vähemalt mu telefoni taustapilt on vinge:):)
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 04 Nov 2009, 10:46

MinuMini kirjutas:paljuga läks kui saladus pole ja kas see sama mis seisis/seisab ***** juures? kui nii siis miks varem ei mainind et müügis :? Margo ära OT pärast näkku löö ja teemasse ka veits et kas oleksid väga pettunud solvund kuri vms kui meie wabariiki veel üks chopitud mini peaks tekkima? :roll:
Väga suur OT:
Muide oli müügis, aga teises foorumis. :wink: Fiati ning Lancia foorum. Ei ole saladus kuue sajaga läks ära.

Teistele kasutajatele ka teadmiseks, et me liikurite täpseid asukohti siia foorumisse igaks juhuks kirja ei paneks. Sest olen kuulnud, et on inimesi kes kammivad läbi foorumeid oma kurjade kavatsuste läbi viimiseks. :(
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 04 Nov 2009, 11:39


7. august, Reede I

Hommikul olin mina esimene, kes silmad lahti tegi. Mõnda aega sai niisama lebotatud ja kuulatud autodega saabuvate inimeste kommentaare nii Mini kui selle Eesti veduki kohta.
Pilt

Vahepeal sai käidud uurimas, et mis kell Minispares avatakse ja kuna endiselt oli ligi tund veel aega, otsustasin Minisse kogunenud vee ära kuivatada ja vennas tegeles samal ajal Jeebi „kiiluga”.
Pilt

Mitme nimekirja alusel Minispares’s ostlemine ja vahepeal auto uurimine võttis kokku ligi tunni, kuid tehtud ta sai.

Järgmiseks sihtkohaks oli Londoni idaküljel asuv poodide keskus. Sinna sõites olime jälle tänulikud, et olime sõitmas peaaegu tühjal suunal võrreldes vastutulevaga:
Pilt

Sihtkohta jõudes avastasin parklast sellise laheda putuka:
Pilt

Olles poed läbi käinud ja meespere ära väsitanud, võtsime edasi suuna Matti soovitatud Margate linna poole, mis 60-70-ndatel oli olnud kuum kuurortlinn. Tee peal jäi ka üht-teist huvitavat silma:
Pilt

London
Pilt

Sellisega oleks päris huvitav tormiga Muhust Saarde sõita:
Pilt

Kängururaua asemel "Multikategelasteraud"
Pilt

Juba tuttav "plakat" ja inglaslik numbrimärk
Pilt

Eestiski tuttav kanalisatsioonitoru
Pilt

Numbrimärk
Pilt

Jäätiseauto lastejahil
Pilt

Lihtsalt sillad
Pilt

Jätkub…
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 04 Nov 2009, 11:46


7. august, Reede II

Loomulikult jõudsime Margatesse alles õhtul, et imetleda ammuste aegade kustunud hiilgust ja mõelda, et kui oleks varem jõudnud, oleks saanud ehk ujumagi minna. Mõned pildid siis Margatest:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kuna kell liikus halastamatult õhtusse ja Mini tehnilisse passi olime kirjutanud, et auto lahkub UK-st 7. augusti kuupäevaga, siis ei olnudki meil eriti paljuks muuks aega, kui suund Doverile võtta. Doverisse jõudes ja sellest läbi Eurotunneli poole sõites hakkas väljas juba pimenema. Kuid ka Dover on üks neid kohti kus tahaks veidi kauem viibida, kui vaid läbi sõita:
Pilt

Jätkub…
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 04 Nov 2009, 12:01


7. august, Reede III

Eurotunneli kassade juurde jõudes hoidsime hinge kinni, et kuidas meil nüüd piletitega läheb. Kuna tegu oli Reede õhtuga, siis iga kassa juures oli mitme auto pikkune järjekord.
Kui meie kord tuli, näitasin kassiirile meie edasi-tagasi piletit, millega oleksime pidanud eelmine õhtu üle sõitma ja küsisin et mis võimalused meil nüüd on. Sellele järgnes teise kassapidajaga arutelu, vaadati meie autot ja haagist ning Mini selle peal ning siis öeldi, et me peame ostma uue pileti. Minu küsimuse peale, et palju see uus pilet maksab, seletati, et kuna meil on auto ja haagis, et sellest tulenevalt on meie ühe otsa pileti hind 340 naela. Mul jooksis sel hetkel juhe kokku. Et kuidas palun… Kui palju see maksab? Eriti veel, kuna ma olin lubanud, et mina teen tagasisõidu välja, kuna ajagraafikust jäime maha just Mini pealelaadimise tõttu.
Ju mul oli siis nii juhm ja shokeeritud nägu peas, et piletimüüja ütles, et ta võib mulle anda eraldi kaardi, millega saab Eurotunneli territooriumilt välja sõita, et ma saaksin käia vaatamas, palju laevaga ülesõit maksab. Tol hetkel tundus see ainuõige võimalus. Kui olin sellest varuväljapääsust teele jõudnud märkasime, et me ei olnud ainukesed kes Eurotunnelist loobunud olid, veel kaks autot lähenes sellele tõkkepuule.

Endiselt shokis, sõitsime tuldud teed tagasi Doveri poole. Kui Eurotunneli logistika oli juba selge, siis Doveri sadamasüsteem oli kõike muud kui tuttav. Kuna paistis olevat õhtune tipptund, siis „lendasid” seal kõik, alates sõiduautodest, lõpetades rekkate ja bussidega. Pidasime siis korralikult peahoone lähistel kinni ja ma läksin piletite hinda uurima. Selgus, et peamaja on juba suletud ja pileteid müüakse ainult üleval, et sõitku me sinna. Pugesime siis ka sinna autode voolu ja saime teisele korrusele.

„Üleval“ läksid sõidurajad nagu lennujaamades check-in’id erinevate kassade juurde. Kuna meil puudus ka kõige õrnem arusaam, kui palju millise laevafirma pilet maksab, siis võtsime suvalise ettejuhtuva. Tehti siis meile kalkulatsioonid ära ja öeldi pileti hind. Rõõmu tegi see, et hind oli Eurotunneli omast rohkem kui kolmandik soodsam, aga ikkagi vääääga krõbe. Kuid pääsu meil polnud ja nii tuli see pilet ära võtta. Lisaks piletile anti siis peegli külge riputatav lipik numbriga 211, et sõitku me numbrite järgi. Ja-jah, me sõidame seal ju iga päev :)

Hakkasime siis sõeluvate veoautode vahel liikudes neid numbreid otsima ja avastasime, et tegu on ridade numbritega, kus igasse ritta mahub mõnikümmend sõiduautot ja meil oli rea number 211 – ahah… Või et selline logistika siis…

Olles ligi kilomeetri seda hiiglaslikku kaid sõitnud jõudsime lõpuks ka oma 211. reani.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kokku oli ridasid 250. Kui meie laev saabus, siis millegipärast meie rida oli viimane mis laeva lasti ja korraks tekkis juba kahtlus, kas me ikka saamegi peale. Kuid lõpuks tuli ka meie kord.
Pilt
Meie ees oleval elamul oli väikene identiteedi kriis – üleval oli kiri Swift (Suzuki), keskel oli suur pääsuke ja all servas Gazelle (Gaz) ja F63 (nagu Ford) :)

Piletihinnast mõru mekk mann, tutvusime laevaga, vaatasime sadamast lahkudes Doveri kaljusid
Pilt

ja läksime siis sööma. Esimest korda Inglismaal olemise ajal saime proovida nende traditsioonilist Fish ja Fries. Ei tea, kas asi oli laevakokas, aga kala oli hästi maitsev. Kõht mõnusalt täis söödud, leidsime ühe vaba pingi ja püüdsime magada. Pean mainima, et autos oli palju mugavam. Väga kaua me niimoodi tukastada ei saanud ja aeg oli taas teele asuda.
Pilt

Mandrile jõudes oli eesmärgiks leida esimene ettejuhtuv rekkaparkla ja päev lõppenuks lugeda ning kella 3 paiku öösel me selle eesmärgi ka täitsime.

Jätkub…
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 05 Nov 2009, 10:48


8. august, Laupäev I

Hommik algas kauni päikesepaistega
Pilt

ja teadmisega, et ees ootab rohkem linnu päeva kohta, kui me seda siiani teinud olime. Esimeseks sihtkohaks oli meil siis Brüssel.
Pilt

Pilt

Mitte niivõrd vaatamisväärsustega tutvumiseks, aga kaasasolnud neiule shoppamiseks.
Kui haagisega Pariisis sõitmine oli elamus, siis Brüssel pakkus samasugust närvikõdi, eriti kui sa ei mäleta täpselt, kus see shopping street asus. Viimases hädas sai tehtud „kõne sõbrale” ja veel telefoniga rääkides leidis GPS, et meie soovitud tänav on täpselt paralleelne tänavaga, millel me parasjagu sõitsime. Vot see oli juba vedamine. Šoping striit šoping striidiks, aga kuhu parkida auto koos haagisega, vot selles oli küsimus.
Kuna ma olin juba tiba tüdinenud sellest tiirutamisest ja parkimiskoha otsimisest otsustasin proovida shopping street’i kõrvaltänavas asuvat parkimismaja. Vahetult enne parkimismajja keeramist vuras üks Mini mööda:
Pilt

Ma eeldasin, et parkimismaja on midagi meie Rävala, Viru või millegi sarnase laadset. WRONG! Olles lunastanud pileti ja suundudes parkimismajja ning nähes esimest üles viivat sõidurajakest, meenus mulle koheselt Riia Stockmani parkimismaja… eee… kas me teeme ikka õigesti, et siis ronime… Ütleme nii, et üles viivad teekesed olid nii laiad, et haagise ratastel jäi kummalegi maksimaalselt 10cm äärekivini. Lisaks olid tõusud nii suure nurgaga, et me lülitasime jeebil igaks juhuks neliveo sisse, et auto kallakul tagasi libisema ei hakkaks. Ja kuna esimesed korrused olid loomulikult niimoodi täis pargitud, et meie autorongile kohta ei olnud, siis ronisime välja neljandale korrusele, kus lõpuks sobiva koha leidsime.
Pilt

Esimese asjana Brüsselis käisime keha kinnitamas, kuna olime aja kokkuhoiu mõttes hommikusöögi vahele jätnud. Pärast seda asus naispool poode läbi kammima ja me vennaga lonkisime seal niisama ringi, nautisime suvist kuuma ilma ja kiikasime ka aeg-ajalt mõnda poodi sisse.
Pilt

Vanu aegu sai meenutada tänaval müüdavate Belgia vahvlitega. Kui neiul oli oma shoppamise lõpetanud asusime tagasiteele parkimismaja poole. Parkimismajja sisse sõites oli valvuriputka tühi, nüüd aga oli seal 4 inimest. Tasusime automaadis oma parkimise eest ja sõitsime liftiga üles autode järgi.
Kui autorongiga üles saamine oli põnev, siis alla saamine oli ooper omaette. Tundub, et seda parkimismaja ehitades ei olnud belglased arvestanud hullude eestlastega, kes haagisega parkimismajja parkida üritavad. Aega ja närve see tegevus küll võttis, kuid lõpuks olime piduri krigisedes ja haagise kääksudes jõudmas alumise tõkkepuu juurde. Nähes meie autorongi kallakust alla tulemas, tuiskas üks turvameestest oma putkast välja ja ma olin juba kindel, et nii, nüüd tuleb trahv. Kuid meie suureks üllatuseks oli ta hoopis tulnud appi tõkkepuud hoidma, et see vahepeal Minile pähe ei kukuks. Selline euroopa tasemel teenindus siis. Isegi parkimismajast välja sõites anti meile teed, et me kõnniteed väga ära ei blokeeriks. Viisakus, mis tasapisi on jõudmas ka Tallinna, kuid mitte depressiivsetesse Eesti väikelinnadesse. Ehk nii mõnekümne aasta pärast, kui praegune põlvkond uue vastu vahetub.
Olles õnnelikult tagasi Brüsseli tänavatel panime GPSi sihtkohaks Antverpen ja asusime pakutud teed pidi Brüsselist välja sõitma. Teele jäi väga ilusa arhitektuuriga maju, aga kui ma kõik tehtud pildid siia üles riputaksin, jookseks mõni aeglasem netiühendus umbe.
Sellise aparaadi Eestis arvele võtmine oleks vist paras reality show
Pilt

Jätkub...
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 05 Nov 2009, 11:01


8. august, Laupäev II

Antverpenis erinevalt Brüsselist oli eesmärgiks väike jalutuskäik vanalinnas ja peab ütlema, et see algas päris toredalt veel enne kui me jõudsime oma transpordi parkida.
Üks ilus Mini "Antverpeni roheliste mehikeste" küüsi langenud
Pilt

Algne plaan leida parkimiskoht tänava ääres läks nagu alati – ei ühtegi kohta kahele autole korraga. Kuid eelnevalt oli silmajäänud jõeäärse promenaadi all asuvad parklad ja nii sai suund sinna võetud. Kuigi ka see parkla oli suht hõivatud, õnnestus meil siiski leida üks sobiv vaba ala.
Pilt

Kõrval, lahtise taeva all oli ka üks suur parkla, mis oli peaaegu tühi ja enne kui me sinna varjualusesse sõitsime, vaatasime ka selle parkla sissesõitu. Miks me seda ei valinud selgub sellelt pildilt:
Pilt

Tegime siis tiiru vanalinnas, jalutasime ümber toomkiriku ja nautisime suvepäikest promenaadil.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Ilm oli suurepärane ja linn rahvast täis ning kahju oli juba teele asuda. Kuid meie Laupäevases eeskavas oli veel kaks linna.

Jätkub…
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 06 Nov 2009, 12:29


8. august, Laupäev III

Esimeseks neist oli Rotterdam.
Pilt

Pilt

Pilt

Rotterdamis tegime ainult Jaapani turiste ja autost väljusime vaid siin tanklas:
Pilt

Kui vend oli selle väikese aparaadi minu jaoks kaadrisse saanud ja mina parasjagu tankisin, kostus teiselt poolt autot just selline heli, et kaks autot on omavahel kokku saanud. Kui siis jeebi varjust välja vaatasin osutus mu mõte õigeks. Üks tarkpea, kes algul tahtis meist mööda sõita, kuid siis otsustas ümber, tagurdas lihtsalt taga seisnud autole otsa. Õnneks ei olnud kiirus suur, kuid ega tulede lõhkumiseks palju pole vajagi. Jätsin siis osalised omavahel asju ajama ja läksin bensiinijaama kütuse eest maksma. Müüjannaks oli keskealine muheda olemisega proua, kes küsis, et kas see kollane Mini on meie jagu. Saades jaatava vastuse, ütles ta „We all love Minis :)“ Siin ei olegi midagi enamat kommenteerida.

Rotterdamist sõitsime edasi Amsterdami ja teel sai jäädvustatud ka paar tuulikut.
Pilt

Väike vahepeatus enne Amsterdami
Pilt

Lennuk teel
Pilt

Amsterdam oma kitsaste tänavate ja kanalikestega pole kindlasti mõeldud haagisega ringi vuramiseks.
Pilt

Pilt

Sõitsime Amsterdami siis risti ja põiki läbi ning kuna väljas oli juba pime, otsustasime jätkata oma koduteed. Eesmärgiks oli jõuda kuhugi Hannoveri lähistele ja seal ööbida.

Jätkub…
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 09 Nov 2009, 09:34


9. august, Pühapäev I

Mini äratas tähelepanu ka varahaommikusel Saksamaal:
Pilt

Kui olime üles ärganud, sõitsime vähe suuremasse kohta hommikust sööma ja autot tankima. Väheke teistsugust silmailu:
Pilt

Esimeseks sihtkohaks seadsime Hannoveri, eesmärgiga kodustele hääd ja paremat kaasa osta. Alati võib ju öelda, et meil on see sama kaup müügis, aga võta näpust, ega ikka ei ole küll. Hannover jääb meelde oma paljude skulptuuride
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

ja esimest korda nii suure kontsentratsiooniga ameerika autode poolest. Nende paari tunniga, mis me seal linnas ekslesime nägime üle 10 märkimisväärse ameeriklase. Takkajärgi tarkusena eeldan, et sel päeval toimus mingi kruiis või väljasõit.
Pilt

Pilt

Pilt

Meie plaan toidumoona varuda oli küll hea, kuid olime unustanud ühe tõsiasja – enamus kaubandusest on Pühapäeval suletud.
Egas midagi, kui poodi ei saa, siis ei saa ja teekond jätkus Berliini suunas. Maantee oli ilusale nädalavahetusele kohaselt autosid täis ja sama tuleb öelda ka bensiinijaamade kohta. Peatuskoht oli võimlaik leida vist teises või kolmandas tanklas/puhkekohas ja ka siis parkla viimases nurgas:
Pilt

Kuna enamus päevast möödus maanteel, siis silma jäi nii mõndagi huvitavat, ka üks selline juhtum:
Pilt

Pilt

jätkub...
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 09 Nov 2009, 09:44


9. august, Pühapäev II

Kuna tuurile tulles läbisime Berliini südaööl, siis nüüd oli hea vaheldus seda päevavalges teha. Kogu selles Mini tuhinas suutsin ma ära unustada peagi algava kergejõustiku MMi ja loomulikult jäid vaatamata kõik vastavad rajatised. Kuid paar pilti ka päevasest Berliinist.
Pilt

Pilt

Pilt

Mini Berliinis:
Pilt

Ja üks Mini oma ratastel vuramas:
Pilt

Pilt

Kuna vennas oleks pidanud Esmaspäeval tööl olema, mis muidugi Pühapäeva õhtupoolikul suht utoopiline näis, võtsime eesmärgiks jõuda öösel Varssavile nii lähedale kui võimalik. Nagu näha, natuke oli veel jäänud. Kell oli siis 8 õhtul:
Pilt

Kuni õhtusöögipeatuseni oli vend roolis ja sealt edasi juba mina. Suuremõõtmelises rekkaparklas õhtusöögi valmimisel väidetavat WFI’t otsimas:
Pilt

Pilt

Kõht täis jätkus teekond Varssavi poole. Poola teedele kohaselt oli see veokaid täis, kuid pärast südaööd jäi ka neid vähemaks. Kella 2 paiku öösel olime Varssavist sajakonna kilomeetri kaugusel ja kuna uni andis endast üha rohkem tunda, otsustasime, et aeg on päev lõppenuks lugeda ja unele suikuda. Ööbimiskohaks osutus pisikese tankla taga asuv väikene parkla, kus paar rekkat juba puhkamas olid.

Jätkub…
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 10 Nov 2009, 09:58


10. august, Esmaspäev

Hommikul kusagil Poola tankla taguses parklas ärgates avanes küljeaknast selline vaatepilt:
Pilt

Pilt
Millal see rekka meie kõrvale saabus mina ei teagi, uni pidi ikka väga magus olema. Varajasele ärkamisele aitas kaasa ootamatu kõne kodukamaralt, mille ma unesegaselt äratuskella pähe välja lülitasin.

Öösel hea plaanina tundunud idee ööbida Varssavist 100 km kaugusel, et siis tunniga linna jõuda, osutus taaskord vaid heaks plaaniks. Varssavi lähistel käis juba varem kirjutatud tee-ehitus ja kui reisi alguses sai see suht valutult läbitult, siis nüüd tagasiteel saime sellel remonditaval lõigul veeta ligi kaks tundi. Aega jäi isegi ummiku pildistamiseks:
Pilt

Pilt

Iseenesest oleksime võinud ka Varssavit vältida ja võtta suund otse Kaunase peale, aga meil oli mõte leida Varssavist mingi auto/autovaruosade turg mida harrastaja kretinismist tulenevalt vähe uudistada. Kuna kohalike Inglise või Vene keele oskusega oli nagu ta oli ning meist keegi Poola keelt ei osanud, siis jäi sellise turu leidmine järgmiseks korraks. Külastasime hoopis kohalikku tavakaubandust ja 1-2 paiku päeval võtsime kursi Kaunasele ja ainukeseks eesmärgiks oli nüüd Eestisse jõuda.
Üks tavaline kaader Varssavi liikluspildist:
Pilt

Varssavi Kaunase lõigu oli vend roolis ja mul oli aega kõrvalistmel nautida Poola loodust, arhitektuuri ja „sightseeing“uid. Näha sai tavalisest õhtusest külaelust kuni raudteejaamas salvestatava pulmavideoni.

Kaunasesse jõudsime kella 10 paiku õhtul ja juba tuttavas Kaunase külje all olnud tanklas sai varutud igasugust närimist ning üks korralik kange kohv. Kui jalad olid sirutatud ja meeled karge ööõhu ning kange kohviga turgutatud asusin ise rooli taha ning meie suurepärase reisi viimane teeotsake – Kaunas-Tallinn võis alata.
Pilt

Pilt

Ei ütleks, et see teekond just kerge oli. Algul suutis ülejäänud ekipaaž minuga tempot hoida, kuid väsimus tegi nendega oma töö ja pool Lätit ning Eesti pidin suutma end ise üleval hoida.
Kõige väsitavam oligi sõit ööpimeduses. Kui taevas juba ahetama hakkas muutus ka sõitmine kergemaks. Varahommikune Eesti, vaatamata vines ilmale, oli vaatamisväärsus omaette.
Nii nagu igal asjal on algus ja lõpp, nii jõudsime ka meie kella poole kaheksa paiku hommikul tagasi Tallinna. Peaaegu 11 päeva, ligi 6700 km seljataga, muljeid ja emotsioone rohkem kui aju tol hetkel hoomata suutis ning ühe eriti laheda Mini võrra rikkamana olime tagasi seal, kust olime 1. augusti hommikul startinud.
Pilt

Võib öelda, et sellega oli hullumeelne Mini reis lõppenud.
Ees ootasid aga uued ja põnevad tegemised Miniga ning nendest juba edaspidi.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 10 Nov 2009, 10:06

Mini toomise lugu kirja pannes oli mul esimest korda võimalus vaadata läbi kõik need mitu tuhat pilti, mis reisi jooksul tehtud sai. Endi arvates me küll nii palju ei pildistanud :)

Loodetavasti ei väsitanud ma oma järjejutuga kedagi väga ära ja kellegi arvuti piltide rohkuse tõttu kokku ei jooksnud. Edaspidi püüan vähe lühemalt kirjutada :)

Kaunist talvehommikut!
Margo
Vasta