Una (411ANR) 998/1986-89

Lood meist ja minidest
Kasutaja avatar
Una
Postitusi: 89
Liitunud: 21 Juul 2004, 12:18
Asukoht: Tallinn

Re: Una (411ANR) 998/1986-89

Postitus Postitas Una » 18 Apr 2011, 13:54

Aprill 2011

Õlivahetus. 3.60 eurot filter Autoeksperdist ning 15.27 eurot 4 liitrine kanister 20w-50 Valvoline õli Stokkerist. Vana õlifiltri eemaldamiseks tuli sealt kruvikeeraja läbi lüüa :) Muus osas tõrkeid ei olnud. Eelmisest hooajast oli jäänud pool liitrit puhast õli järgi - sellest 300 grammi kasutasin musta õli välja uhamiseks süsteemist ning ülejäänu 200 grammi kulus täpselt selleks, et mootor ja käigukast oma ettenähtud 4.2 liitrit kätte saaks.

Suures hooaja avamise tuhinas suutsin kuskile ära kaotada radiaatori korgi. Tänud Andreasele, kes mulle lahkelt oma kroomitud radikakorki laenas - seniks kuni oma üles leian või siis talle uue tellin.

Ja veel suuremad tänud talle muidugi selle eest, et aitas lahendada mul juba mitu hooaega olnud probleemi karburaatoriga. Nimelt iga kord kui liikluses tuleb sunnitud peatus valgusfoori taga ning gaasipedaalilt tuleb jalg eemaldada, jäävad tühikäigupöörded üles. (Minu auto puhul kuskile 1000-1100 pöörde kanti). Selle vastu aitab kerge kõks gaasipedaali pihta ning siis kukuvad pöörded oma õigele kohale.

Selgus, et minu autol (ja ka ilmselt paljudel teistel Minidel) põhjustab seda karburaatoris oleva "liblika" vasest võlli kulumine - ehk siis see loksub oma pesas ning ning ei liigu nii nagu insenerid selle kunagi sinna liikuma mõtlesid. Abi saab tuttavalt treialilt, kes oskab sinna uue võlli treida ning teeb ka augud uuele võllile sobivaks nii, et see lõtk sealt kaob.

Esimesed 100 kilomeetrit on sõidetud ning kummipadja on vajunud 1 cm. Kohe peale vahetust oli rehvi ja koopalaiendi vahel 11.5 cm ning nüüdseks on sellest saanud 10.5 cm
Kasutaja avatar
Una
Postitusi: 89
Liitunud: 21 Juul 2004, 12:18
Asukoht: Tallinn

Re: Una (411ANR) 998/1986-89

Postitus Postitas Una » 25 Juun 2013, 10:56

Juuni 2013

Hooaeg avatud. Aku oli ületalve hukka saanud. Siduriga on mingi õhujama tekkinud, mida püüan lähipäevil ravida. Muud põnevat pole talve jooksul juhtunud ning loodetavasti saab suveperioodil autot sihipäraselt kasutada.

Kõik talve jooksul planeeritud tegevused - sisu uuendamine, mootori lahti-kokku võtmine ja vedrustuse täiendamine jäid tegemata, aga pole hullu.

Maalt leidsin 2 plekkveljel korralikku rehvi, millest ühe kasutan enda Minile tagavara ratta tegemiseks ning teise olen valmis loovutama kellelegi, kes samuti soovib oma valuvelgedega Minile pagasiruumi "õhukest" hädaabi ratast.

Una
Vasta