saarlase esimesed Minid

Lood meist ja minidest
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas eero » 14 Okt 2012, 08:23

Oh kuidas mina olen niiskuse ja õhuga vaeva näinud.

Esiteks - vaata torud üle. Kui neis kasvõi mõnigi auk sees, siis jookseb õhk ikka otsemat teed. Minul näiteks juhipoolsest suurt midagi ei tulnud, suvel palavaga andis ikka tunda, ja just kaasreisija puhus üsna parajalt. Võtsin koopast toru välja, ei vajanud mingeid tööriistu, ja oligi ikka mõnusasti auguline. Pisut puhastamist ja McGyveri teipi ja teine tera.

Aknale puhutakse õhku ainult nn soojendist. Ka külm õhk liigub sedakaudu esiaknale. Märkimisväärselt ebaefektiivne. Taaskord aga vaata torud üle. Iga auk mõjutab efektiivsust.

Ja igasugune niiskus muidugi mõjutab kas aknad uduseks lähevad. Seega ma ise kisun ka talveks vaibad välja. Ning vaata ka üle kas ja kust niiskust sisse pääseb. Minul näiteks olid tagumised aknatihendid kehvasti.

Aga niiskuse puhul on oluline ka see, et kas niiskus ka välja pääseb! Olin möödunud talv üsna hädas ja aknad seest koguaeg jääs seetõttu. Niisiis sai lausa füüsikaraamatutesse süvenetud ja uuritud kondensatsiooni ja muud teemat.

Esimene asi, mida meeles pidada - meie kliimas on väljas alati kuivem õhk, kui autos. Ja see kehtib ka kui õues kallab paduvihma. Niiskuse liigutamiseks on vaja kuiva õhku ja seega, tee kõik avad lahti! Ise sõidan ikka nii, et allakeritavad aknad õrnalt pilukil ja tagumised aknad avali. Kohe, kui masin liigub, on aknad puhtad. Kui ummikus istud siis muidugi lähevad uduseks. Ja lõpuks sõitsin ka keset talve pakasega avali akendega.

Teine asi on, et kasuta esiklaasile puhumisel külma õhuvoolu. Sest selle Mini süsteemi häda on see, et rohkem õhku saab ta seest, kui õuest. Mis, nagu eelmises punktis räägitud, on niiskem õhk. Külmem õhk on aga kuivem ja sa tahad, et just see üle su klaasi puhuks.
with a mini (in pieces!)
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas saarlane » 01 Dets 2012, 22:31

Kas Tallinnas oli miski tark sell, kes karpa paika regullib Minil ja niisama üle vaatab selle mootori töö?
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas andreas » 01 Dets 2012, 23:50

Härra Raimond Naaber.
See mees on tavalist neid kruvisid keeranud.

A.
Kasutaja avatar
gunn
Postitusi: 21
Liitunud: 14 Nov 2012, 22:19

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas gunn » 02 Dets 2012, 00:14

sama mure ja votaksin ka meeleldi jarjekorda.
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas saarlane » 04 Jaan 2013, 00:12

Must Mini sai siis kaasfoorumlasele maha müüdud täna :)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas Janno » 04 Jaan 2013, 07:21

Tore-tore, et ka talvel Minisid ostetakse-müüakse. Kohtasin ka eile juhuslikult inimest, kes jutu käigus paotas, et neid Minisid on ikka raske leida :) Auto24-s ei pidvat kohe mitte ühtegi olema! :D
Aga loodame, et uus omanik siis infoust paotab.
Cooper Sport
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas 90Deville » 04 Jaan 2013, 07:37

:D :D :D
Kas teema teen vöi mitte, ma veel eitea.
Aga ega neid palju müüa pole küll, mingi kuu vöi paar tagasi oli üks must Pärnu kandis, ja piltide järgi keskmiselt nutune, 1500.-
Kadus suht kiirelt.
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
gunn
Postitusi: 21
Liitunud: 14 Nov 2012, 22:19

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas gunn » 07 Jaan 2013, 19:02

90Deville kirjutas::D :D :D
Kas teema teen vöi mitte, ma veel eitea.
Aga ega neid palju müüa pole küll, mingi kuu vöi paar tagasi oli üks must Pärnu kandis, ja piltide järgi keskmiselt nutune, 1500.-
Kadus suht kiirelt.
...kadus minu nimele ja liigub iga päev tallinnas :D
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas 90Deville » 07 Jaan 2013, 19:22

Tee teema siis :D
Üksiku Riley Elfi klubi
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas saarlane » 14 Veebr 2013, 23:21

Vahepeal said tagluuk ja kapott mölemast küljest uue värvkatte ning mini osales pulmasöidukina. Kiiremas korras tuleb uksed korda teha, sest jubekoledad on. Muu kere vöiks ka teha, aga mötlen veel et kas kohe vöi jätan sügisesse.....


Pilt
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas 90Deville » 17 Veebr 2013, 12:14

Kui pöhi läbi ei paista, siis venita edasi.
Nagu ilmselt köigist teemadest näinud oled, siis see kipub selliseks miinimum aastaseks projektiks kujunema....

Ilmselt on probleem minus, aga mini pulmaautoks....wtf....koerapulm?
Üksiku Riley Elfi klubi
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas saarlane » 17 Veebr 2013, 21:10

päris koerad polnd, aga suht lühikesed küll :mrgreen:

taheti teistsugust autot ja oli kohe vötta...
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas Janno » 17 Veebr 2013, 21:26

Ka mina olen Miniga pulmaaautoks käinud.Meespool on minust ikka tugevam (loe:kogukam).Kõrvalistuja esiiste välja ja kõik normis.
Cooper Sport
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas saarlane » 19 Veebr 2013, 18:49

ma tömbasin esiistme max ette ja ruumi lahvelt isegi minusugusele 100kg ja 186cm asjale
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: saarlase esimesed Minid

Postitus Postitas saarlane » 12 Juun 2013, 00:26

Vahepeal siis suurt tehtud ei midagi.

Peale pulma läks kuuri alla tagasi paariks kuuks kuniks kevad käes.
Kevadel suri puhur sootuks ära, peab kah miskit aretama sinna. Lisaks hakkas salongiradikas ka lekkima, see sai välja ühendatud hetkel.
Sai ostetud 13'' laia randiga veljed ja neile ka sportspack replica laiendid. Mölemad alles kuuriall ja ootavad värvi.
Gaasitross sai uus tehtud ja sai päris heaks, aga mitte ideaalne.
Udutule kinnitus mädanes ära - tegin uue.
Muusika panin sisse - ovaalid taha aknalauale ja ette armatuuri külge, kus need puhuriavad, sinna sisse surasin kölarid. Ma ei tea kui tark tegu se oli, aga no kuskile mujale pole ju panna ees. Ukse sisse ei mahu mitte kuidagi ja miskit kasti ka ei tahtnud ehitada...
Muidu vist kalla ja talla...

Ise panin tööle ära ja pill jäi proua kätte. Nüüd teatas, et piduriklotsid eest olla kulunud - metall metalliga. Siis tuli meeelde, et parem esipidur vist jäi peale jah...

Mis mööduga vöi hoopis oskab mingit linki viidata, millised kettad selllel küljes on, et teaks jupid ära tellida koju tulemise ajaks? Supportitele peab remont kiti ka vaatama siis ilmselt.
Uksi tahaks ka saada teist paari, et ei peaks autot seisma jätma uste restaureerimiseks. Ehk leiab ebayst miskit siis...

Möni slaid kah.

Gaasitrossi uuendamine käsil
Pilt

Unistasin, et äkki mahutab orika laiendi alla aga waaaay ulme :mrgreen:
Pilt
Vasta