Marguse Cooper 1.3i -92a (MÜÜDUD SOOME)

Lood meist ja minidest
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 31 Jaan 2007, 21:14

Kas lihtsalt välja löömine ei önnestu vöi, kuid mida "Sibul" tähendab, ma ei jaga osadest nimedest midagi, sellest ma saan aru kes on siga- ment-politseinik jne.


Vabandan, oma lolli küsimust, kuid ma olin vist maaall, kui need hüüd nimed tekkisid. :(
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 23 Juul 2007, 22:17

Pajataks siis mis vahepeal juhtunud. Kuna talvel kadus ära (oma lolluse tõttu) 3 käik, siis ette tuli võtta operatsioon mootor maha..Ja töökotta.

Pilt

Töökojas selgus kõige kardetum, kastil hambad maas.

Pilt

Kõne Einole ja nagu välk selgest taevast vajalikud uued hammakad ca 1500 eur. Korra võttis jalust nõrgakas aga õnneks rõõmustas Eino mind ühe minitronis müügis oleva kasutatud kastiga.

Pilt

See läks loosi. Vaja läks veel igast muid juppe ja ei pannudki tähele kui arve juba 5 kohaline. Õnneks sain vajalikud osad ning viisin töökotta. Siis edasi see mootor seal seisis 3 nädalat,(siin on sellest juttu) kuid midagi ei juhtunud ning ära ma ta sealt tõin. Kokku hakkasin ise panema ning kindel siht oli auto kokkutulekuks liikuma saada, kuid võta näpust. Kokkutulekule ma kahjuks ei jõudnud. Vahepeal kruvisin külge uued 45 eeku maksvad siksi H4-jad, mis läikisid nagu seasilmad. Eelmistel olid reflektorid tõiselt roostes.

Pilt

Hetkel on mootor uuesti peal aga vajab elektrikut. Sädet ei leidnudki. Süütepool töötab ja jagaja peaks ka ok olema. Ise sellest jagu ei saanud. Kuid küll me varsti jälle liigume :twisted: .

Vahepeal oli õuepeal selline vaatepilt. Ise naersime, et väike kokkutulek juba :D

Pilt

Ja keegi võiks mind õpetada kinnastega tööd tegema. :lol:

Pilt

Küünealused olid nädal aega õlised aga noh eks see olegi remondimeeste rõõm :)

Mis kõige rõõmsamaks teeb see, et mul on olnud suurepärane abimeeste armee. Kes nõu, kes jõuga.
Tänud: Janno, eino, E-riik, ranno, henry, Argo, Octavianus. Tore, et meil siin klubis nii abivalmid liikmed on. :D
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 02 Aug 2007, 23:59

Mootor nüüd ilusti koos aga käima ei lähe. Säde puudub. Ühtlasi avastasin, et mootori pealepanekuga lõhkusin ära ühe anduri, mis tuli hoorata kaane küljest. Võimalik, et viga on selles aga võimalik et mitte.
Vidin ise selline Pilt

Nimi on tal Crank sensor aga pean tunnistama, et ei tea mis ta ülesanne on. Igatahes tundub, et kallis andur.

FUEL INJECTION CRANK SENSOR SPI AND MPI MINI COOPER & S. Also known as crankshaft position (ckp) sensor for single and twin point cars.
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 03 Aug 2007, 00:14

Ise küsin, ise vastan. Kõik pritsungimehed. Tegu siis väga olulise ja kalli anduriga. Nii, et olge ettevaatlikud. Arvan, et auto käivitusviga leitud.
Pilt
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 03 Aug 2007, 10:44

Selgus, et sama andurit kasutavad järgmised mootorid:
AUSTIN Montego 1.6
ROVER 111 1.1
ROVER 114 1.4
ROVER 214 1.4
ROVER 414 1.4
ROVER Metro 1.1
ROVER Metro 1.4

Kas keegi saaks mind selles osas aidata?
MINI_UK

Postitus Postitas MINI_UK » 08 Aug 2007, 14:31

Tere Margus,

Kuidas su mini elab, mul Õismäel tagurdas ka üks tropp, sisse ja mis kõige hullem aapteegi ees. Ma just mõtlen, millised esilaternad panna. ON kellelgi mingeid häid soovitusi. Sügiseks tahaks omada nelja tuld ees. Ennem oli kaks.

Tänud,
ELor

PS! Täna muidugi unustasin jälle tuled sisse ja taas auto kustunud! Õnneks maja ees. :?
Kasutaja avatar
Octavianus
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Apr 2007, 23:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Octavianus » 08 Aug 2007, 15:52

jah, tõesti on kõige hullem kui autole sisse sõidetakse aaaptegi ees... mujal polegi see NII hull. aaptegi taga on juba päris tore kui sisse sõidetakse.
Less is More. Mini is Great.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 08 Aug 2007, 15:53

Miks on kõige hullem see, et apteegi ees?Kui laternad katki siis soovitan Ziguli omasid.Ise ostsin ka 45.-/tk Nõmmen ühes kohas :wink: müüakse autovaruosade poes.Udukate kohta ei oska kosta-tahaks endale ka ette kruvida.Ootan samuti kellegi soovitusi.
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 08 Aug 2007, 16:31

Ütleme nii et auto praegu ei ela...Ikka otsin seda pöörete andurit, mis hooratta taha kinnitub, ilma selleta keeldub käivitumast. Kui eestist tõesti ei saa, siis tuleb üle lahe hankida... lisatuledest soovitan originaalid panna@minitron. Kunagi kui mul üks lisatuli puruks sõideti siis ostsin 145.- kuskilt autopoest mingid juustud. Aga ajasid asjad ära ja kui aus olla siis on nad mul siiamaani küljes.:)
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 08 Aug 2007, 18:15

Margus kirjutas:Ikka otsin seda pöörete andurit, mis hooratta taha kinnitub, ilma selleta keeldub käivitumast. Kui eestist tõesti ei saa, siis tuleb üle lahe hankida...
www.automaailm.ee
Mul tekkis peale Taani-reisi vajadus mõnede uute juppide järele ja suurem enamus on sealt täiesti saadaval. Näiteks pakuti tavalise Mini standardsumpsi (mis tõsi, minule küll ei sobi) hinnaga 666.- krooni. Ehk siis - vormista üks e-kiri valmis ja saada eesti suurematele varuosamüüjatele laiali. Suure tõenäosusega näkkab.
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Postitus Postitas eino » 09 Aug 2007, 20:25

kui on see junn mis starteri lähedal asub siis minitronis on see olemas ja maksab 875eeki

eino
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
mart

Postitus Postitas mart » 15 Aug 2007, 15:34

MINI_UK kirjutas:Tere Margus,

Kuidas su mini elab, mul Õismäel tagurdas ka üks tropp, sisse ja mis kõige hullem aapteegi ees. Ma just mõtlen, millised esilaternad panna. ON kellelgi mingeid häid soovitusi. Sügiseks tahaks omada nelja tuld ees. Ennem oli kaks.

Tänud,
ELor

PS! Täna muidugi unustasin jälle tuled sisse ja taas auto kustunud! Õnneks maja ees. :?

Minispordis olemas kohe neljane sett:
http://www.minisport.com/classic-mini-s ... oduct.html

Panin endale kunagi ka 4 tk. ja ega odavam ei tulnud kui see pakett.
PS! Ka mulle on otsa tagurdatud niimoodi et eest kõik mis sai rippus! :(
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 22 Aug 2007, 09:56

Eile "rõõmustas" mind asjaolu, et mootor tuleb uuesti maha võtta. Nimelt oma rumalusest panin peale vale hooratta, peale läks 1l karpa hooratas. Pritsungil on väntvõlli anduri pärast hooratal üks soon, kus anduri nõel kenasti paikneb. Aga kuna karpal seda andurit ei ole siis puudub ka vajadus sellele soonele...

Aplaus Margus :)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 22 Aug 2007, 10:31

High five! :lol:
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 22 Aug 2007, 10:33

Anna siis teada, kui paika tõstma hakkad ja näidist kõrvale vaja :)
Vasta