Mini suurekondiline vend & Uku

Lood meist ja minidest
Vasta
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 06 Nov 2006, 22:03

Käisin jah oma igapäeva autol talverehve vahetamas ja uurisin samas selle rehvimõõdu kohta. Ilmselt see eriti levinud asi siinkandis ei ole kuigi hinnakiri ühte sellist rehvi sisaldas ja nende sõnul ( Sadloy ) kallid ning eritellimisel. Võib-olla saan kuidagi kummalisel kombel lähipäevadel veel ühe Austin Metro omanikuks. Autol on kere üllatavalt heas korras,seest puhas, mootor 1,3. Kahju lasta vanarauaks viia....mul sellele mudelile varuosi kokku Henry autoga kolme lammutatud auto jagu...Muidugi tahab vahetust käigukast, esipooltelje ots, esiporitiib + igasugu kulumaterjalid sh. siduriketas, tihendid, piduriklotsid jms. mis selgub remondi käigus.
Esialgu polegi selget mõtet mis selle autokesega peale hakata: "Aga eks me näe, ütles pime ja põrkas peaga vastu puud" :D
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 07 Nov 2006, 08:07

no selge, te tahate öelda, et velg mu allegrole ei sobi jah? auguvahe on silmagagi hinnates (13") allegro jaoks liiga väike (vt pilti eespoolt plekkvelgedest). eks ma siis matan soovi maha. ma lihtsalt imestan kuidas te nii keeruliselt seda öelda suutsite?

ainus asi millest mul kahju on - see et metrod ainult minidele ohvriks langevad ja ühtegi neist korda ei tehta :( (harri, minult sulle ämbriga austust, kui ühe metro ka korda teed)
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 07 Nov 2006, 13:06

Metrosid ju vähem ka tehtud üks niigi läks varaste saakiks kus ainult kere alles jäi. Ma ei mäleta millises pealt nägijas see aut oli, aga seal oli sellest punasest GT-ist juttu mis leiti söjaväelaste poolt kuskilt Tallinna lähedalt ja politsei oli öelnud, et paar asja on puudu kuigi kogu masinast oli alles kere, muide ma tahtse küsida kui palju üks Metro maksab ka. Präegast ainult huvi pärast hiljem vöi polla ka realne oste ees.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
henry

Postitus Postitas henry » 07 Nov 2006, 13:33

uku ärand kurjustet! see metro oli kõikjalt ikka nii ussitand et vähe polnud. isegi ju saagisid ühe allegro seibideks. mul tast tõesti kahju ei olnud, metro ei ole ju teab mis ilus auto kah.

a mul jäid punased turvavööd metrost üle. mu enda minil juba on sellised, nii et teised üle! ;)
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 07 Nov 2006, 14:20

Sai Metro täna siiski ära ostetud. Loomulikult must, räpane ja tahab omajagu iluravi saada.Valuvelgedega näeb tulevikus kindlasti natuke parem välja. Tegin mõne värske pildi.
http://www.hot.ee/blau/metro0112.jpg
http://www.hot.ee/blau/metro0113.jpg

Pst! Ukule......Panin Henry doonor Metro garaazis pukkidele tükkideks lõikamist ootama....selle kere on alt nii roostes ja puru, et oli tükk tegemist pukkidele toetuskohta leida...
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 07 Nov 2006, 21:49

harri metro-ost on küll tore :) (erik, sinu uus nunnu sai ka ära nähtud - väga kobe näeb välja (Y))
ja ega ma ei pahandanudki. rääkisin printsiibis. nukraid isendeid pole tõesti mõtet päästa. aga nüüd aitab offtopicust selles teemas - tehke oma silmarõõmudele omad teemad!!
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 24 Nov 2006, 13:42

Harri kirjutas:Sai Metro täna siiski ära ostetud. Loomulikult must, räpane ja tahab omajagu iluravi saada.Valuvelgedega näeb tulevikus kindlasti natuke parem välja. Tegin mõne värske pildi.
http://www.hot.ee/blau/metro0112.jpg
http://www.hot.ee/blau/metro0113.jpg

Pst! Ukule......Panin Henry doonor Metro garaazis pukkidele tükkideks lõikamist ootama....selle kere on alt nii roostes ja puru, et oli tükk tegemist pukkidele toetuskohta leida...

Nii ka sul enam MINI poleki vöi Harri :cry: lihtsalt pole seda pikemat aega näinud, seal kus ta tavaliselt seisis.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 25 Nov 2006, 17:41

Minu Mini seisab hoopis maal talvekorteris ja ootab uut kevadet :)

aga misasi on "eriku uus nunnu" ???
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 25 Nov 2006, 17:43

minu nunnu on punane, tagaveoga ja käib lahti ;)
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 25 Nov 2006, 17:52

ehk siis saage tuttavaks - MIATA (tuntud ka kui mazda mx-5)

Pilt
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 25 Nov 2006, 21:25

see smaili mis sul ukse peal oli - selle tegin mina oma pisikese näpuga :)

aga vahelduseks küsimus laiale ringile: kui kaua võttis mul täna aega allegro tagumise silla alt ära võtmine? õige! 5 minutit! lahti tuli keerata 4 polti (pea 18, pikkus 40 paksus ca 8), mis ei vajanud isegi roostesurma ning kogu sild kõige täiega (sh vedrustus) kukkus alt ära :) tavaliselt hoiaks seda veel vedrustuse ja piduri torud, aga vrakil neid ei olnud. vot siis milline usaldusväärne sillakinnitus. esimesel sillal on vähe jämedamad poldid, aga mudu sama.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 26 Nov 2006, 13:47

pritsin pildiga:

sellise kohaga kinnitub siis kogu sild kummaltki poolt kere külge.
Pilt

ja selline näeb Allegro tagasild välja - kõik ühes tükis:
Pilt

mis siis veel vahepeal toimunud:

ebay'st said tellitud ja tulid kohale uued mootoripadjad ning niisama pulli mõttes tellisin ka ühe väikse Vanguardsi toodetud mudelauto, mis on täpselt seda värvi, mis minu allegro tuleb. selle mudelauto kavatsen liimida armatuurlaua külge kui auto valmis on - väike auto suuremas autos :P ainus s**t selle kõige juures on asjade hind. ebay's on hinnad väga head. mootoripadjad nt $ 7.10/tk aga transa hind on see korrutada 2'ga + teenus ja vahendustasu :( niisiis kes kunagi ebay'st midagi tellib, siis arvestada sellega, et asjad ise tulevad odavalt kätte, aga KRT transport paneb sajaga näkku... mõned asjad on veel teel siiapoole.

U.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 26 Nov 2006, 14:04

Sellega on ka asi nii , et soovitan ise üle kontrollida Royal Mail koduleheküljelt postikulud. Tihtipeale müüjad ei viitsi vaadata asju ja panevad sulle kallima tariifi.... Näiteks Rest Of The World. Kuigi Eesti kuulub Europe alla.....
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 26 Nov 2006, 15:27

Eriku uus "nunnu" on äge riistapuu, olen kunagi lähemalt uurida saanud. Allegro tagasild on üllatavalt lihtne ja ratsionaalne......
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 04 Dets 2006, 22:32

rääkisin siin, et tellisin iibeist värki. nüüd siis teilegi vaatamiseks kogu näitus:

alumised mootoripadjad. tuttuued, mõlema poole jaoks.
Pilt
tagumise vedrustuse piirikud - ei lase ratastel alla kukkuda
Pilt
auto reklaambrosüür koos hinnakirjade, erinevate varustuste, värvide tabeliga ning offitsiaalsete reklaampiltidega.
Pilt
ja siis edevuseks ostsin ühe mudeli, mis on täpselt sellist värvi nagu tuleb minu junnu. kui auto korras, siis liimin armatuurlauale :)
Pilt

kogu õnn läks maksma 1000 krooni. transad ja asjad kokku. + olen ühele sõbrale sauna ja õlled sees :D
Vasta