Tagaklaasisoojenduse rajad

Vasta
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas eero » 05 Okt 2011, 22:01

Nüüd, kus tali taas tulemas, mõtlesin, et võtaks selle väikse asja ette. Möödunud aastal töötasid kaks niiti, kuid nüüd tundub, et kõik on vist rõõmsasti katkes.

Variandid on muidugi ilmselged:

- uus klaas oleks kindlasti kõige etem, aga kindlasti ka kõige kulukam ja üsna keeruline saada, lisaks, ega klaas ise väga nõua vahetamist.

- viiks mõnda töökotta, kus kaval meistrimees need rajad korda teeks. Kõige kiirem ja mugavam, kuid ka omajagu kulukas. Teab üldse keegi kas on kuhugi, kuhu pöörduda?

- ise rajad mingi vahendiga taastada. Arvestades, et Mini tagaistmel istudes ei ole niigi ruumi, rääkimata siis täppistööd teha, nõuaks see klaasi eest võtmist. Kas sama tihendi saaks hiljem uuesti tagasi panna? Teab keegi midagi neist vahenditest rääkida? Saan aru, et nad rohkem ikka mõeldud väikesteks parandusteks. Ma aga teeks siis täieliku taastamise - ei tea, kas need mögad peavad vastu.

Arvamusi, ideid?
with a mini (in pieces!)
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas 90Deville » 06 Okt 2011, 07:51

Soojenduse radade parandamisest pole ma seni midagi kuulnud,(ega pole ka kunagi uurinud, kui aus olla).
Aga klaasi eemaldamine ja tagasipanemine peaks küll vanade tihenditega önnestuma, sest tihend ja selle kiil sai uus pandud ning vaevalt et ta möne aastaga nii kivikövaks on läinud kui tavaliselt need vanad tihendid on.
Üksiku Riley Elfi klubi
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas eino » 06 Okt 2011, 09:18

Eks kõige kindlam on ikkagi klaasi vahetus aga see saab ka kallis olema sest klaasi saad inglismaalt. Kunagi Uku mulle tõi ja maksis vist 1500eeki kanti. Minitron ei müü.

eino :bounce:
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas eero » 06 Okt 2011, 10:32

Selge. Äkki siis ikkagi proovin klaasi eest võtta ja selle paranduskraamiga rajad taastada. Õnnestub, siis õnnestub, kui ei, noh, siis on seis sama mis hetkel :)

Uue klaasi peale mõtleme võibolla siis kunagi teisel ajal.


Muidu sai selle parandamise kohta uuritud, mõned ütlevad, et need kraamid tulevad juba pestes maha. Mingi vene nõks olla raudoksiidi liimi sisse segada ja sellega. Ühesõnaga, eks näis.
with a mini (in pieces!)
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Re: Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas Sirgu » 07 Okt 2011, 13:55

Eeldusel, et Sa niiskust autosse ei lase ja jääkraabitsaga seestpoolt kallale ei pea minema, võiks soovitada sellist asja nagu Amepox ELPOX 15.
See siis selline kahekomponendiline parandusliim, mille adhesiivsuse lahendab epoksiidvaik ja elektrijuhitavuse eest kannavad hoolt hõbeda ebemed. Hind oli vastavalt 2 g 150 kr. Raudoksiidga möginaid ja muid „retsepte” ei tea kommenteerida ent ELPOX 15 seisab mul kolmandat sügist omal kohal. Endal muidugi vajas parandamist vaid üks (ca. 0,6 mm) soojendusrada umbes millimeetri ulatuses.

Kui Sa Tartust oleksid võiks katseeksitusmeetodi põhimõttel jagada seda kraami, muidu ülejäänud kuivab niisama kätte ära.
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Re: Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas Jet Black » 07 Okt 2011, 15:29

Mina proovisin tinutada. Nimelt olid juhtmeklemmid radade otstest lahti. Ühe poole sain ilusasti kinni (aluspind oli veel alles) aga teisel poolel oli riba juba koos klemmiga ära tulnud ja nii jäigi asi pooleli. Nii et, kui riba õrnalt (on teine päris õhuke) aga korralilult ära puhastada, siis saab tinutada. Mina kasutasin 60W jootekolbi ja tinutuspastat.
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas eero » 07 Okt 2011, 15:34

Klemmid on ilusasti küljes. Radade paranduseks aga kardan, et tina vast ei sobi väga hästi - takistus liiga väike. Igatahes mingi Poola kraam on mul olemas ning ehk leidub veel enne talve hetk, et klaas ära võtta ja proovida, mis saab.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
tito santuario
Postitusi: 53
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:53

Re: Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas tito santuario » 17 Jaan 2012, 13:32

Jet Black kirjutas:Mina proovisin tinutada. Nimelt olid juhtmeklemmid radade otstest lahti. Ühe poole sain ilusasti kinni (aluspind oli veel alles) aga teisel poolel oli riba juba koos klemmiga ära tulnud ja nii jäigi asi pooleli. Nii et, kui riba õrnalt (on teine päris õhuke) aga korralilult ära puhastada, siis saab tinutada. Mina kasutasin 60W jootekolbi ja tinutuspastat.
Suht vana teema ,aga jagan kogemust Loctite vallast
Pilt
Parandasin ämma Mazdal sellega tagaklaasi ära ,tulemus esimese korra kohta 3+ töötab ,aga ei ole lähedalt silmale ilus :D
Ostsin selle purgi Autoeksperdist maksis miski paarsada krooni.
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Tagaklaasisoojenduse rajad

Postitus Postitas eero » 17 Jaan 2012, 13:38

Just just, mul ka sarnane (mitte sama tootja) Poola möga seisab riiulis. Pole veel tööd ette võtnud, tali küll väljas, aga saame hakkama.

Ilus võiks tulemus tulla, kui klaas maha võtta (sest Mini tagaistmel istudes oleks töönurk ebanormaalne), korralikult puhtaks kõik, maalriteibiga ilusti alad ära markeerida ja siis peale kanda.
with a mini (in pieces!)
Vasta