Rattamutrid

mart

Rattamutrid

Postitus Postitas mart » 03 Nov 2005, 12:35

Härrased ja Prouased miniomanikud!

Milliseid rattamutrid soovitate osta? Minitronis pakkuda mingid originaalid (ümmaregused ja kandilised 1,5 eur tk) ja kroomitud (ümmargused ja kandilised 1,7 eur tk.) Mida võtta mida jätta! Praegused on juba natuke ümmarguseks läinud ei saa enam lahti.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 03 Nov 2005, 13:01

Igatahes kui võtad teata mulle ka siis duubeldame tellimuse. Minu omad liiga roosteseks läinud jällegi. Kroomi, kroomi , rohkem kroomi!
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 03 Nov 2005, 13:32

Ma tellisin ka kunagi sealt... ümmargused või kandilised?? Ma tellisin ikka rattamutrid :wink:
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 05 Nov 2005, 14:52

Telli säänsed, kus komplektis üks tavapärasest erineva peaga mutter ka on (nö salalukk). Sest tegemist ikka valuvelgedega ja neid näpatakse vahest ikka täiesti suvaliselt. Hoolimata sellest, et Mini omad ühelegi teisele autole alla ei lähe. Eriti riskialtiks võib Mini muutuda kasvõi seepärast, et a) auto torkab silma ja b) teda on jube lihtne üles tõsta. Kroompeadega asjad kusjuures ei ole eriti head. See läikiv efekt on nimelt saavutatud plekist mütsikestega, mis on tavalisele mutrile "pähe tõmmatud". Aga see mütsike on siuke hellakene - kui võtme vähe valesti peale paned või midagi muud nihu läheb (näiteks on mutter algul väga kõvasti kinni ja seda viimast juhtub üsna sagedasti), siis läheb ta kergelt mõlki või siis juhtub veel hullem ja ta tuleb üldse sealt otsast ära. Iseenesest poleks ju sellestki midagi hullu aga häda selles, et see alumine mutrike ei vasta ühelegi standardmõõdule ja kui pealmine kate läind siis ei saa ratast enam alt ära, sest pole olemas sobivat veljevõtit, mis sinna täpselt peale istuks. Mul on sellised ja iga kord on ikka kergelt kõhe tunne kui vaja ratas alt võtta. Korra on juba jama olnud.
Ühesõnaga pigem võiks tummised tsingitud asjad olla. Kasvõi värvida üle Hammerite'iga iga kord kui midagi maha kriibid.
Samas mõistan ka bling-bling-inimesi ja möönan, et kui ikka suht vähe sõita siis võib-olla ei ole kõige praktilisem lahendus teie rida. Praktiline on harva kõige edevam lahendus 8)
mart

Postitus Postitas mart » 07 Nov 2005, 00:25

selliseid kus kohe komplektis varga mutter sellist pole, eraldi saab küll võtta!

Jah, mul nendega tekkiski probleem millest mikk kirjeldab, änam ei taha lahti tulla. :(

tuleb tavalistele üle minna!
mart

Postitus Postitas mart » 07 Nov 2005, 00:26

Ranno! Ütle nüüd millised sa täpselt tellisid?
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 07 Nov 2005, 08:42

minu teada on ranno omad ilma plekita. ehk siis mutter nagu mutter ikka. kui õieti mäletan, siis hinnaks oli tal 1,7 eur/tk
välja näevad ilusad läikivad (mis otseloomulikult teeb kadedaks)
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 07 Nov 2005, 23:27

Just, need eelpool mainitud.. ilma mingite plekkideta. Hm.. kohapeal käies, ma vist neid plekkjurakatega mutikaid ei näinudki..
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 10 Nov 2005, 14:29

Võiks tuuningu poest hankida mutrid millel on värvi diood seal küljes kas sinine, punane või mingi muu värv. Kuna siis on eriti stiilne sõidu ajal :twisted:
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 10 Nov 2005, 14:45

see kõlab sama jubedalt, kui bemmid, millel on sinised tulukesed põhja all. Ärgem nüüd võvedaks ka minge :)
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 10 Nov 2005, 14:51

See on lihtsalt lisa vidin mida ei pea kasutama igapäev vaid kas kokkutulekutel või mingil muu ajal no maitea, aga see oli üks mõtte välkatus. :wink:
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 10 Nov 2005, 14:55

ära pahanda, ma niisama lõõpisin. eks se mini ju iga ühe leidlikust näitagi :)
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 11 Nov 2005, 13:57

ja tulede patareid teibid isokaga kodarate külge kinni.. cool.. :wink:
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 11 Nov 2005, 15:35

Ranno, see läheb väga hästi su pildiga kokku :D
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 12 Nov 2005, 19:53

Need plekist kattega asjad olid mul nii Mustal Minil (praegu Tiina oma) kui ka Collasel Clubmanil. Ja minu andmetel käivad vaikimisi kaasas 1990ndate standardvelgedega. Ilmselt kui rattad on vähegi erinevad (näiteks kõik Cooperid) siis võib vabalt olla teistugune mutikas. Sest Cooperi rattad on küll sama mõõtu aga kerest veidi väljaspool ja seepärast on ka poldid ja mutrid pikemad kuna asuvad sügavamal. Ja kui nüüd järele mõelda, siis on teil enamikel ju autod kaunistatud mr. Cooper'i allkirjanäidisega. Nii et tekitasin veidi segadust ainult.
Vasta