värvimine

kadi

värvimine

Postitus Postitas kadi » 10 Dets 2004, 10:08

Tere teile, olen siin alles uus liituja ja küllaltki uus mini omanik. Küsimus siis selline: plaan on nüüd talvel auto ära värvida, aga ei teagi, kas värvida ühevärviliselt või teha katus valge. Kas sellel, et katus on valge ja valged jooned kapoti peal on ka mingi tähendus, käib see ainult teatud aasta minidega kokku või on see maitseasi kuidas oma autot värvid?
Küsimus üsna segane, aga ma olen üsna võhik ka sellel (auto) alal.

Ettetänades minni
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 10 Dets 2004, 13:25

enne ütle mis masinat omad kas tavalist või mini cooperit
mini on jagatud KW järgi vist ma täpselt ei tea.
jah on küll valge katus ja valged triibud kapottil tähendavad et tegu on kas mini cooper või cooper S-ga ja oleneb ka aastast teatud ajal mini coopereid ei tehtud see aeg kus ei tehtud jäi vist aastate 1971 ja 1986 aasta vahele. tavaliselt oli 90-tate masinad nii et cooper oli siis kui oli ainult 2 lisa tuld kui juba 4 oli siis oli juba tegu cooper S-ga. :wink:
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
kadi

Postitus Postitas kadi » 10 Dets 2004, 14:30

auto on mini rover ja esmane registreerimine on 1988
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 11 Dets 2004, 00:10

Tere Minni , ole sa tervitatud...

Värvida tasub ikka oma maitse järgi ja , et auto ilus välja näeks. Valged triibud ja katus olid originaalis jah Cooperite puhul aga tänapäeval väga vahet pole. Selleks , et häid ideid ja mõtteid saada soovitan sul internetis ringi vaadata, saad erinevaid värvilahendusi näha ja vaadata milline värv sulle meeldib. Võibolla on sul muidugi omal juba kindel värv peas valmis mõledud siis on muidugi lihtsam..... Mina isiklikult soovitaks aga midagi suhteliselt lihtsat ja ilusat, mitte neoone ja erksavärvilisi. Vanade autodega sellised värvid ei passi.....

Edu ja jõudu! Kui veel küsimusi tekib siis küsi aga julgelt proovime sind siis koos aidata...... mitu pead ikka parem kui üks!

Kristjan
kadi

Postitus Postitas kadi » 11 Dets 2004, 10:38

Tänud vastuste eest
Auto on mul punane ja värvi ma ei muuda. Netis olen juba ka päris palju ringi vaadanud ja uurinud üht-teis minide kohta. Autol on muidugi palju veel teha, aga sõita saab praegugi. Väga vahva on olla mini omanik ja tore on ka see, kui inimesed sulle järgi vaatavad ja küsima tulevad, et kus sa said auto, kuidas sa sinna ära mahud ning kas ma sisse istuda võin?

Tervitades minni
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 11 Dets 2004, 13:00

Enne värvimist vast tasuks üle vaadata ega kuskil roostepoiss ka ei pesitse , et siis talle väike rünnak teha. Sa võiks mulle oma autost pilte ka saata, õigem oleks seda vist pärast värvimist teha, et siis paneks su kallikese ka Miniliste lehele üles(seda muidugi juhul kui sa tahad).

Kristjan
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 14 Dets 2004, 16:55

Valge katus ja triibud kapotil peaks olema sellel autol kohustuslikud :) No ma ei kujutaks ette et seal triipe pole. Triibud on rohkem kui pool Fun-i. Ma keelaks ilma triipudeta sõitmise suisa ära.. 8)
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 14 Dets 2004, 19:29

Ei tea minu meelest ei ole, jube palju on neid valge-katuse-triibutajaid. Tegelikult on ühevärvilised ka väga ilusad, Miniworldist saab neid vaadata. Ma pigem ei paneks endale triipe ja katust, oleks originaalsem ja isikupärasem ... :wink:
Viimati muutis Kristjan, 14 Dets 2004, 21:59, muudetud 1 kord kokku.
kadi

Postitus Postitas kadi » 14 Dets 2004, 20:48

Eks ma siis mõtlen veel natuke, mis ja kuidas ma lasen värvida, aga ma kahtlustan, et pigem ühevärviliselt. Jaanuaris tahaks ta siis üle värvida, otsin veel kohta, kus tehakse korralikult ja odavalt. Kui ükskord valmis saab, siis saadan pildid ka.
rustang

Postitus Postitas rustang » 15 Dets 2004, 16:37

minni kirjutas:otsin veel kohta, kus tehakse korralikult ja odavalt.
Siis leiad 2 kohta, ühes tehakse odavalt ja teises korralikult :)
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 16 Dets 2004, 14:21

jep, mul maaler ütles, et kasutatavatel värvidel ja materjalidel on üsna suur hinnavahe näiteks kas tavaline gruntvärv või happegrunt... ka kõikvõimalikud rooste eraldus ja hävitusvahendid enne värvimist nõuavad oma osa, aga mille arvelt annaks ju ka kokku hoida :wink:
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 22 Dets 2004, 14:19

Rustangiga nõus. Olles ise kaks autot lahti võtnud ja kokku pannud võin kinnitada, et iseendale tehes pole mõtet kokku hoida. Parem kogu raha ja tee hiljem. Odavalt tehtud värvimine ei kesta kaua (muidugi ei pruugi ka kallis kesta). Omast kogemusest võin öelda, et õige tegija leidmine on palju olulisem - selline, kes sinu autot teeb nii nagu teeks oma autot. Kui sellise otsa satud, oled õnneseen.
usku

Postitus Postitas usku » 01 Jaan 2005, 18:26

Pilt

tee katus mattmustaks ... minu meelest üsna ilus jääb.
sry, et mini pilti siia ei pannud, kuid austin peaks sobima ikka :)


NB! Kui pilti ei näe siis: http://www.zone.ee/alkass/images/mingid ... %20036.jpg
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 03 Jaan 2005, 14:52

Värv on puhtalt maitseasi ja viimati kui soomlased oma minidega Sillaotsa hotelli ees olid sai neid igat värvi nähtud. Meil Mikuga tekkis oma "miss Mini" ja see oli midagi punase ning roosa vahepealset. Mina juurdlesin ka probleemi üle, millist värvi on kõige ilusam ja kokkuvõtteks arvan ,et kõik värvid on ilusad kui massin sile ja parajalt palju kroomi :D
Pst. minu auto oli ostes punane ja värvisin selle tumerohliseks mis oli tollel ajal moevärv. Nüüd tahaks jälle nagu punast.....ja homme võib olla sinist :lol:
Kõik ülaltoodud jutt eeltöö ja materjalide kohta on õige, minu autol omal ajal tehti keskpärase kvaliteediga ainuke millega rahul olen on karpide keevitus,sest selle tegin ise ja põhjalikult....vastu on pidanud kümme aastat ja peavad veel........
Ja uued Minid on teretulnud !!!
Mayfair1985

Uus Mini

Postitus Postitas Mayfair1985 » 04 Jaan 2005, 12:39

:P Mina siis ka nüüd kohe kohe Mini omanik ja kõik "rõõmud" kere remondiga seisavad ees :D
:roll: Ei tea kust küll see raha saadakse :?: IRW
Vasta