K: Rattalaagrid

Prr....prrr.....
Vasta
Kasutaja avatar
Reinz555
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Aug 2006, 16:29
Asukoht: Tallinn

K: Rattalaagrid

Postitus Postitas Reinz555 » 16 Juul 2008, 21:35

Ciao Amigos.
Vajaksin veidi asjalikku nõud.

Kas keegi on piilunud selle detaili (jupp nr1.) sisse kuhu kinnituvad mõlemad sarniirid ja kust jookseb läbi veovõll(esimesed siis).

Seal sees piisavalt laagreid ja seibe ja tihendeid ja mida iganes veel.
Probleem selles, et vasakul oli kohe loks sees ja sealt tuli veovõll ilusti kohe välja. Kuid seda muud jama sealt seest välja ei saa. Loogika ütleb seda, et tegemist võiks olla rattalaagriga ja see oleks sealt vaja välja pressida. Minil siis tegelikult kokku 2 laagrit???

Teise poolega aga on nii et isegi veovõll ei tule sealt junnist välja. Tuleb aga koos kogu selle jamaga sealt, ei taha koos kõigega nagu.

On keegi selle läbi teinud.

Tänud ette.

Hendry
Manused
veovõll.jpg
veovõll.jpg (36.18 KiB) Vaadatud 12882 korda
Kasutaja avatar
tito santuario
Postitusi: 53
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:53

Re: K: Rattalaagrid

Postitus Postitas tito santuario » 17 Juul 2008, 12:04

Tere!
Vahetasin just difrikorpust ja eemaldasin ka töö tegemise ajal siis poolteljed, nii kastist kui ka detail nr. 1st :D käändmikust. Probleeme ei olnud pooltelje otste väljatulekuga, aga kuna sul need kinni kahtlustan, et võib olla tegu halvemaga. St võimalik, et sul on laager - pooltelg omavahel kinni jäänud. Muud ei oskagi soovitada kui ikka presspingi juurde välja pressima, hiljem siis loomulikult rattalaagrite vahetusja muu sinna kuuluv!

Ps! suured tänud seltsimees Harrile, kelleta sõidaks ma ikka ringi õli tilkuva Miniga :!:
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 17 Juul 2008, 13:04

Viimasele- difrikaane sees olen väike simmerling lasi sul läbi?Juttude järgi pidi see Minidel 1 murekohti olema.Miks difri kaant vahetasid?Sama probleem mis minul?

Offtopic-miks tuuril ei käinud?
Cooper Sport
Kasutaja avatar
tito santuario
Postitusi: 53
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:53

Postitus Postitas tito santuario » 17 Juul 2008, 15:41

Janno kirjutas:Viimasele- difrikaane sees olen väike simmerling lasi sul läbi?Juttude järgi pidi see Minidel 1 murekohti olema.Miks difri kaant vahetasid?Sama probleem mis minul?

Offtopic-miks tuuril ei käinud?
Tere, nagu ma juuresolevalt pildilt näen oled enda sinise muna käima saanud ja sõidad :D Aga korpust vahetasin selle pärast, et kui ostsin auto siis oli keegi osavsepp :evil: seda kahekomponentse liimiga parandanud ( juu müügiks ) ja see hakkas ajapikku õli läbi laskma. Samas oma enda tarkusest ( loe rumalusest ) panin õlivahetuse ajal laialt saada poolsünti 5W30 mis oli ilmselge vale samm. Õnneks ei pidanud ma vajalikuks nüüd juba tarkusest autoga sõita, kuna sain Harri kaudu endale uue korpuse sai siis see vahetatud ja eino kaudu ajasin tihendi sarja ka välja. Nüüd panin sisse sellise õli mida Minidele soovitatakse 20w50 mineraali ja plaanin lisada mõnd vahendit mis käigukastile hea ( tsiklitele on minumeelest eraldi lisaainet müüa) Igatahes olen nüüdseks u 500 km vuranud käigud käivad sisse-välja laitmatult ja mis peamine ÕLILEKKE PÄRAST EI PEA MA TÜV le MINEMIST PELGAMA :D

NB! Õiget õli ei raatsi ma osta, sest see maksab kõigest 20 naela millele lisandub saatmiskulu 80 naela :lol:
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 17 Juul 2008, 20:11

tito santuario kuule, selle oli tellimise parast sa muretsema ei pea, seda oiget oli on ka meie maarjamaa mullakamaral muua. Laks, esimese stokkeri esinduse uks lahti ja rusikaga lauale ning vend tirib tagaruumist oige olipotsiku letile ning hinnaks tahetakse kogu selle asja eest tapselt imevahe saada (vabandan see raal tapitahti ei voimalda)
Otsin juppe Iž-350 194...a, 521 7344
Kasutaja avatar
tito santuario
Postitusi: 53
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:53

Postitus Postitas tito santuario » 18 Juul 2008, 09:50

Jaan kirjutas:tito santuario kuule, selle oli tellimise parast sa muretsema ei pea, seda oiget oli on ka meie maarjamaa mullakamaral muua. Laks, esimese stokkeri esinduse uks lahti ja rusikaga lauale ning vend tirib tagaruumist oige olipotsiku letile ning hinnaks tahetakse kogu selle asja eest tapselt imevahe saada (vabandan see raal tapitahti ei voimalda)
Kas sellel õlil siis käigukastilisand sees :shock: eriti ei usu. Mina ostsin Motuli õli ja olen siga rahul, arvan et Stockeris sama mant lihtsalt teine firma. Päris seda "õiget"... julgen kahelda, kas seda ikka müüakse. Samas mine tea :D

Vabandan küll nüüd teemast täielikult mööda panemise eest :roll:
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 18 Juul 2008, 10:07

ärge pabistage igasugu käigukastilisandite ja muu ulme pärast. kui Mini valmis raaliti, siis ei teadnud keegi sellistest asjadest midagi ja kõik on disainitud toimima ka ilma nendeta. Probleem lihtsalt selles, et tänapäeval on olemas ning laialt kasutuses sünteetilised ja vedelad õlid, millised Mini mootori ja käimakastiga ei sobi. Kui vaadata, millised (mineraal)õlid Mini sünni ja projekteerimise juures toimisid ja neid kasutada (mineraal, 20w50), siis on kõik vääga heas korras. iseenesest on käigukastidesse ja difritesse mõeldud küll palju paksemad õlid (võibolla mõned mäletavad, kuidas külmal talvel pidi mossede tagasildasid ja käigukaste leeklambiga soojendama), kuid teisest küljest ei vahetu käimarites ja difrites õlid nii tihti kui minil...
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 18 Juul 2008, 10:07

Enamus sõidavad 20W-50 mineraaliga ja ma ei tea et keegi paneks sinna mingit lisandit. Täpsustage kui see nii ei ole.
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 18 Juul 2008, 10:09

See õli (valvoline) on samuti 20w50 ja tehtud spetsiaalselt mootoritele millel käikar õlitub mootori õlist. Kasutavad seda õli ka vanemate prantslaste omanikud, milledel sama süsteem. Eri voorumeid kaedes leiab sellekohta üsna palju infot. Kokkuvõttes ei pea mina vajalikuks rohkem raha magama panna mingi "õigema" sildiga pudeli eest, teistel on ta aastaid end õigustanud ja minu minil kevadest saadik. Julgen soovitada;)
Otsin juppe Iž-350 194...a, 521 7344
Vasta