Varuosad

Prr....prrr.....
Vasta
Huvitab

Varuosad

Postitus Postitas Huvitab » 16 Apr 2005, 15:43

Selline mõtte tekkis, et tuua endale perre teiseks autoks Mini (cooper) kusagilt euroopast, või osta Eestist, aga küsimus siis selline, et kust saab Eestis Minile varuosasid ja mis võiks olla enim kuluvate osade (sillad ja mootor vist?) hinnad.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 16 Apr 2005, 17:48

Põhimõttelist vahet ei ole kust ostad. Igal asjal omad head ja vead. Inglismaal on kõige suurem valik aga toomine ja ümberehitus on parasjagu koormavad. Klassikaliselt on järgmine variant Holland ja Saksamaa aga neil on need tavalised probleemid, et Eestist tuleva ostjaga kokkulepitu ununeb kiirelt kui mõni teine ostja pool tundi enne sinu lennukilt mahaastumist kohale jõuab. Nemad lihtsalt müüvad ära. Ja kõik.
Eesti valik on kasin. Natuke enese saba upitamisena paistab aga mina ühelgi Eesti kuulutuste saidil ühtegi Minit ei leidnud. Nii et saadaval on ainult see (kliki).

Varuosadega on nagu suhteliselt samad lood, mis kõigi teiste autodega. Muudest vahvatest autodest eristab Minit vaid see, et varuosad on odavad. Ikka sellepärast, et Minisid nii palju toodeti (üle viie miljoni) on neljakümne kuue aasta jooksul tekkinud palju B-varusoade tootjaid ja sestap on ka valik ja hinnaskaala avaram kui suhteliselt väiksetes ja kiirelt muutuvates partiides ilmuvatel kaasaegsetel autodel. Kasutatud jubinaid saab kõige nobedamalt ilmselt siitsamast foorumist küsides või siis Helsinki lähedalt Minitronist. Kui tahad uusi osasid siis mina soovitaks julgelt Salomed. Kuigi mõned siinse foorumi liikmed väidavad, et neil ei ole kõike. Mina usun viimase probleemi rohkem konkreetse teenindaja isikuga seotud olevat. Õigemini tolle laiskusega.

Mini veermik ei ole väga kulumisaldis. Vana moega auto ja ehitati kestma rohkem kui garantiiaja lõpuni. Sestap on kõik veerevad ja pöörlevad osad määrimisniplitega. Kui ilusasti hooldad ei vaja sa ei uusi šarniire (rooliotsad ja mõlemad šarniirid mõlemale poole kokku ca 1000 kr - Salome) ega muud siukest kraami. Ja mootor on tal kõva ja vajab väljavahetamist vaid juhul kui sa tahad suuremat või muud tüüpi jõuallikat. Nagu mulle britid ise ütlesid siis peab Mini mootor peaaegu sama kaua vastu kui Londoni takso oma (ka Austin muuseas). Viimastega sõidetakse tavaliselt pool miljonit miili (!?) enne kui välja vahetada vaja.
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 19 Apr 2005, 14:05

Mina ostsin täna näiteks uue kroomitud põrkeraua 433 kr tk. ja uued esituled 2 tk kokku 300 kr :) Veepump näiteks maksab 235 kr.
mart

Postitus Postitas mart » 19 Apr 2005, 16:44

mulle tagurdati otsa. :( Iluvõre ja 4 lisatuld pühiti minema!
Õnneks kindlustuses käidud ja kõik peaks laabuma!
Mayfair1985

Postitus Postitas Mayfair1985 » 20 Apr 2005, 08:09

Harri kirjutas:Mina ostsin täna näiteks uue kroomitud põrkeraua 433 kr tk. ja uued esituled 2 tk kokku 300 kr :) Veepump näiteks maksab 235 kr.
433 eeki !!!??? põrkeraua eest ? ma ostsin küll 230ga aga esituled said kust ???
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 20 Apr 2005, 11:30

Kus pakutakse kroomitud põrkerauda 230 kr eest? Tuled tellisime Mikuga Tartust Falleroonist....toodetud indias.....korralikud, kui tahad võin neist pildi klõpsutada
Mayfair1985

...

Postitus Postitas Mayfair1985 » 20 Apr 2005, 12:21

mina sain Almelost , no veidi allahindlust ka aga mingi nii ta oli , koos küljekarbiga läks 320 eeki
Tuled huvitavad küll !
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 20 Apr 2005, 13:46

Ma ei hakka siin takka järgi miskit välja kirjutama, aga endiselt on mu kodulehel üleval orienteeruvad hinnad millega ma oma autole üht või teist vidinat ostsin. Praeguseks on üht-teist juurdegi ostetud, aga pole viitsind listi lisada...
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Re: ...

Postitus Postitas Harri » 20 Apr 2005, 16:08

Mayfair1985 kirjutas:mina sain Almelost , no veidi allahindlust ka aga mingi nii ta oli , koos küljekarbiga läks 320 eeki
Tuled huvitavad küll !
Ranno on küll oma uued esituled saanud odavamalt kuid pildi järgi otsustades on need kumera klaasiga. Mulle meeldivad lameda klaasiga "Hella" tüüpi H4 tuled rohkem ja sellised ka pildipeal on.....maitseasi loomulikult
Viimati muutis Harri, 23 Apr 2005, 19:53, muudetud 9 korda kokku.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 20 Apr 2005, 23:45

See "varuosadearutelu" kergitab küsimuse, mis on mul ennegi meeles mõlkund: need toredad kodumaised virmad (reeglina väiksed OÜ-d), kes Minidele hääl meelel osasid müüvad/tellivad, peaks siiasamasse foorumisse ühe teema alla koos kontaktide ja LÜHIKESTE kommentaaridega kokku koguma. Et teinekord, kui miskit vaja, ei peaks hakkama kogu foorumit läbi sebima, et kes kus mida kirjutas. Ja siuke aegumatu teema, et kui tekib uus firma või leitakse ta lihtsalt kusagilt nurga tagant üles, siis saab jälle lisada ühe sinna ritta.

Proovime näiteks nii.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 21 Apr 2005, 09:34

Et siis näiteks nagu Salome puhul, kus müük sõltub vaid müügimest, siis võiks soovituslikult müügimehe nime ka juurde kirjutada :wink:
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 21 Apr 2005, 12:01

Mõtlesin ka selle peale aga mul ei tulnud nimi meelde lihtsalt ... Aga tähtis on see kindlasti.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 21 Apr 2005, 18:41

see varuosade müüjate teema oli sul väga hea idee ! Tegin ta ka kleepsuks , et siis ta alati eespool olemas... kui vaja..
Mayfair1985

Harri

Postitus Postitas Mayfair1985 » 22 Apr 2005, 18:21

mina seda tulede pilti lahti ei saanud :!: :?:

Aga jama selles nüüd et simmeri tihend läbi ja ma ei saanud uut kusagilt alles next week end saan soomest kätte ... auto aga nüüd ei liigu .. krt küll :twisted: ja nii see mingi 9 päeva nüüd venib ... pissdohv täitsa nuh
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 23 Apr 2005, 12:57

Mul midagi nii hullu ei ole aga sarnane juhtum. Andsin enda lollusest maki reede õhtul parandusse, nii kui ära andsin mõltesin , et ma olen ikka täitsa loll. Nädalavahetusel niikuinii ju midagi ei tehta, nüüd sõida ilma makita ja närvitse....
Vasta