Pidurid

Prr....prrr.....
siil

Pidurid

Postitus Postitas siil » 21 Sept 2009, 12:57

Eile hakkas Mini pidurdamisel imelikku häält tegema. Mitte krigin vaid selline... kohina moodi heli, kui pedaali vajutan. Kostub ühe tagumise ratta poolt.
Trumlid läbi?
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 21 Sept 2009, 13:03

Kui siis klotsid ma pakun.Klotsi kate on ära kulunud ja nüüd metall-metall tekitabki kohinat.
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Una
Postitusi: 89
Liitunud: 21 Juul 2004, 12:18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Una » 22 Sept 2009, 11:16

Pakun kah, et klotsid läbi. Kui uusi ei leia - kisu vanad välja ja vii Pidurimeistrisse - panevad uued katted peale ja värvivad klotsid üle. Saab nagu uus. Üldjuhul kui hommikul viid, saad õhtul kätte.


www.pidurimeister.ee
Kasutaja avatar
tito santuario
Postitusi: 53
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:53

Postitus Postitas tito santuario » 25 Sept 2009, 12:28

Una kirjutas:Pakun kah, et klotsid läbi. Kui uusi ei leia - kisu vanad välja ja vii Pidurimeistrisse - panevad uued katted peale ja värvivad klotsid üle. Saab nagu uus. Üldjuhul kui hommikul viid, saad õhtul kätte.


www.pidurimeister.ee
Ja hind ka sõbralik. Käisin quadi klotse seal alatasa tegemas, komplekti eest küsiti 200.- Poest uued maksid 4 korda rohkem :twisted:
siil

Postitus Postitas siil » 01 Okt 2009, 14:08

Probleem on selles, et taga said hiljuti just klotsid vahetatud. Nii et selles ei tohiks asi olla...
Mis seal veel kohiseda võiks? Toonitan - lihtsalt sõidul häält pole, vaid pidurdades.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 01 Okt 2009, 14:33

Võta laht ja vaatai, ehk on ikka midagi näha. Võibolla on klotsil kate maha tulnud miskipärast. 4 rattamutrit (ja 2 kruvi, kui neid kasutad) ja pääsedki ligi juba ju.
Cooper Sport
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Sirgu » 01 Okt 2009, 23:53

1) Kui klotsidelt hõõrdepinnad maha on kulunud, siis taoline metall-metalli vastu käimine peaks vast rajumat heli tegema kui pelgalt „kohin“.
2) Kui tõesti mingi ime läbi kivike trumlisse on sattunud [loe ka: http://www.miniklubi.com/foorum/viewtopic.php?t=893] siis peaks ka see hääl teine olema ja kostuma mitte ainult pidurdamise ajal.

Võibolla, kui Sa hiljuti klotse vahetasid, panid alumise tagasitõmbevedru valepidi tagasi. Vaata järele! Nimelt selle keskmine sirge osa peaks jooksma käsipiduri hoova pealt ja hoiduma võimalikult kaugele rattarummust.
Muide seal ON vahe sees. Vedru küll istub sinna igatepidi ja justkui saaks vabalt liikuda, kui aga pidurdamise ajal klotse alt otsast laiali surutakse, nihkub see vedru millimeeter/-paar üles poole ja kui Sa selle valepidi külge oled installeerinud, hakkab ta tõenäoliselt (aga ei pruugi) rummu vastu nühkima. Tundub jabur -aga näe, mul juhtus nii. Ei mäleta kas mingit heli selle juures täheldasin, või mis sõnadesse seda panna. Aga juhul kui Sul on sama stsenaarium ja Sa selle „kohina“ saatel edasi pidurdad, siis võib juhtuda ,et ühel hetkel jääb tagumisel rattal pidur peale -siis tead et see alumine vedru on keskelt läbi hõõrdunud.

Edu! Ja anna meilegi teada milles asi oli kui probl. lahendatud.
Manused
kulunud vedru.jpg
kulunud vedru.jpg (312.21 KiB) Vaadatud 30020 korda
alumise vedru asetus.jpg
alumise vedru asetus.jpg (336.75 KiB) Vaadatud 30020 korda
Kasutaja avatar
Reinz555
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Aug 2006, 16:29
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid

Postitus Postitas Reinz555 » 21 Okt 2010, 21:51

Olen siis oma autoga niikaugel, et vaja pidureid "õhutada". Kõik voolikud on küljest ära käinud e. siis kuskil tilkagi pidurivedelikku sees pole.
Süsteem koos ja siis kallasin anuma täis ja hakkasin pumpama. Muffigi.
Ehk ainuke võimalus mis olla saab on see, et kas anumal peab õhutamise ajal kork peal olema??? On see nõnda? Mis tundub imelik. Pidurivedelik igaljuhul anumast edasi ei jõua.
Nüüdseks võtsin võimu muidugi lahti ja ehk homme olen tagrem.

Käisime täna jalutamas kah:-)
Manused
PA190022.JPG
PA190022.JPG (104.85 KiB) Vaadatud 29806 korda
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Pidurid

Postitus Postitas 90Deville » 21 Okt 2010, 22:02

Oo, nelivedune? :D
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Reinz555
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Aug 2006, 16:29
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid

Postitus Postitas Reinz555 » 21 Okt 2010, 22:28

Tali ju tuleb:-) Jeepi vaja:-)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pidurid

Postitus Postitas Janno » 21 Okt 2010, 22:35

Aga minu meelest küll kork peal ei pea olema. Õhutamist alusta siis ikka kõige kaugemast nurgast ehk juhi poolt tagant, järgmisena kõrvalistuja tagant, juhipoolne esimene ja siis kõrvalistuja esimene.

No kui Eino maisina kohta linnadziip öeldi siis Sinu oma on lausa off-road masin :lol:
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Reinz555
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Aug 2006, 16:29
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid

Postitus Postitas Reinz555 » 21 Okt 2010, 23:17

No kogu õhutasime nii nagu vaja! Aga tunub, et mure on peasilindri selles osas mis on mahtui. Sealt ei löö edasi.
Aga õhku nagu seal välja ajab??
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid

Postitus Postitas ares » 21 Okt 2010, 23:39

Korki kindlalt peal olema ei pea, kuidagi ju vaja näha kuidas vedelik kaob. Kõigepealt proovi kas vedelik ise läbi voolama ei hakka, seda soovitan mõne lähema nipliga proovida.
Kui sellest abi pole siis võib proovida ka miskise korgi-vooliku-surve asjandusega ülevalt vedelikku peale suruda. Pumpamisel on kah oma loogika ja sõltuvalt süsteemist natuke erinev, soovitan manuaaliga tutvuda, seal kirjas.
Kasutaja avatar
Una
Postitusi: 89
Liitunud: 21 Juul 2004, 12:18
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid

Postitus Postitas Una » 22 Okt 2010, 10:13

Tervist härrased,

otsustasin siin teemas sõna võtta, sest endal sai just ise ühe 4x trummelpiduritega Minil see pidurite jama suvel läbi tehtud. Lõpptulemus sai hea, aga jama oli sellega kõvasti. Algas kõik sellest, et lubasin täiesti võõrale miniomanikule, et võin ta piduritele pilgu peale visata, sest tema väitel auto ei pidurda päris nii nagu peab. Auto oli päris kaua seisnud ning kui ma siis vaatama hakkasin, kuidas asja paremaks teha, selgus et piduripedaali vajutades ei juhtu üldse midagi. Täiesti null pidurit!!

Kuna pidurivedelik on oma olemuselt väga niiskuse sõbralik, siis igasugune kokkupuude välisõhuga ja selles sisalduva niiskusega tekitab süsteemis korrosiooni. Kui sul pidurivedelik peapumbast edasi ei liigu, siis on enamvähem kindel, et kuskil midagi on kinni roostetanud või on kuskil mingi soga ees. Minu juhtumi puhul oli peasilindri tööpind nii kahjustunud, et see tuli välja vahetada.

Võta peapumba küljest torud lahti ja vaata, kas peapumpa kallatud õli pedaali pressimise peale sealt välja tuleb. Kui tuleb, on sellega korras. Järgmise sammuna prooviksin ma suruõhuga, kas süsteemist õli läbi liigub - nende samade peapumba küljest lahti võetud toru otstest õhku sisse surudes, selgus minu puhul, et tagumistesse piduri silindritesse mitte midagi ei jõua - pidurivoolikud olid seest täiesti umbe roostetanud. Lasin Hiflexis uued teha ning vahetasin ka vanad töösilindrid taga uute vastu.

Sai kõik kokku pandud ning proovitud. Mingi pidurdav jõud tekkis kolmanda pedaali vajutamisega. Peale seda kiskusin ka esimesed lahti ning neljast töösilindrist olid 3 täiesti töökõlbmatud - kinni roostetanud.

Lõpptulemusena sai vahetatud autol kogu pidurisüsteem ning lasin pidurimeistris ka klotsidele uued katted peale panna. Ehk siis väikesest vaatamisest kujunes välja kogu süsteemi vahetus.
Kasutaja avatar
Reinz555
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Aug 2006, 16:29
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid

Postitus Postitas Reinz555 » 22 Okt 2010, 19:18

Minulgi kogu süsteem uus. Klotsid, töösildrid, vedrud ja poldid ja mutrid kõik tsingitud.
Aga uurisin siis peasildri küljes olevat jagajat. Anuma all.
Nimelt mahuti all oleva junnil:-) mõlemal "augul" sees kaks auku. Eespoolsemal on kolm auku millest üks oli nagu mingi metallist punniga kinni. Mõtlesin, et siis proovin ja kakun selle punni sealt maha. Nagu kätte sain olid silmad pidurivedelikku täis ja punn garaazi põrandal teadmata kadunud. Kuna tormasin silmi pesema.
Uuesti nägijaks saades proovisin siis uuesti ja ennnäe imet. Alles in ornung.
Ehk siis mida ma tegin ja mis koja ma seal vabastasin on teadmata. Igaljuhul hetkel tundub, et töötab.
Homme panen süsteemi kokku ja eks näeb siis. Igaljuhul oli seal väga korralik surve sees. Aga mix ta siis enne lahtivõtmist pidurdas? Ja mis juhtub edaspidi. Kas ta ikka töötab niin nagu peab. Eks näis.
Vasta