Amordid!

Prr....prrr.....
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Amordid!

Postitus Postitas Kristjan » 16 Mai 2005, 14:58

Nägin , et oli läinud aruteluks amortite omaduste üle. Ennast huvitas ka ...

Ehk siis , et kellel millised amordid!?
Kuna aru saada , et mul on nüüd amordid läbi..
Kust osta saab.. , palju maksab !?
On keegi ka ise paigaldanud jne....
kaspar69

Postitus Postitas kaspar69 » 16 Mai 2005, 16:21

Minul nagu eelpool mainitud Konid .Paigaldada on üli lihtne minu arust .Omaduselt on kollased Konid ikka jube jäigad aga see eest seisab teel nagu magnet ja mul veel 175 50 13 tolli kummid mis tagavad hea teel püsivuse .Soovitan soojalt aga võibolla teisel katsel ise võtaksin punased e. softimad
mart

Postitus Postitas mart » 16 Mai 2005, 22:07

mul KYBid, ja ka rahul. vist sai sellised keskmised võetud mitte väga jäigad.
4 tk maksid kokku 1200.- Balti autoosadest.
Mayfair1985

Minul

Postitus Postitas Mayfair1985 » 17 Mai 2005, 14:10

On Minitronist G-Max gaasimatsud - 33 EURi tükk :)
Päris jäigad on :) Kaspar teab ... istus mul autos

Vahetamine oli lihtne , taga pidi ainult bensupaagi maha võtma ja pärast tunksiga ratast tõstma et amort kinni panna ülevalt ...
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 17 Mai 2005, 15:46

Kuna ma praegu just oma auto alusvankriga tegelen siis olin sunnitud endale selle teema selgeks tegema. Värk tundub olema nii, et esirataste standartamordid sobivad 10" ratastele. 12" ketaspiduriga rattale võib panna need võimsamad mittereguleeritavad asjad mida pakutakse näit. MiniWordl ajakirjas. 13" ketaspiduriga ratas tahab kindlasti minimaalselt 20% võimsamaid amorte kui eelnimetatud. Kataloogis olid sellised vist Kyoba kaubamärgi all ja mittereguleeritavad ( olevat hea hinna ja kvaliteedi suhe ). Kõik reguleeritavad amordid on ka ühtlasi juba võimsamad. Kogu selle valiku põhjuseks pole mitte niivõrd jäikus vaid ratta mass mida amort peab ohjeldama. Kogu see " tark " teooria on pärit Miku viimasest ( 2005 aasta ) MiniWordl ajakirjast mille tehnika jutust endale koopiad tegin.
Enda Minil ( 13" ratas+ 4 potiga tsipa raskemad Metro rummud ja sadulad ) lahendan asja nii, et tagumisteks amortideks jäävad suht uued Monroed ja ette paigaldan hoopis võimsad "Niva" esiamordid

Keda huvitab......

Niva 2121 esiamort. Ülemise pulga asemele (nii palju kui võimalik amordi varras maha lõigata ) tuleb keevitada sõrm orginaalamortisaatorilt. Hind orginaal 235 kr tk. Koperatiivide omad ( ebaühtlane kvaliteet ) 197 – 200 kr tk. ( orginaalamortisaatoril korpuse peal kood mis sisaldab numbrikombinatsiooni 2121. Koperatiivide toodangul see puudub) Mõõt arvestatud olemasolevast sõrmest kuni keevitatava sõrme tsentrini. Max kokkusurutud asendis pikkus tsentrite vahel 240 – 245 mm. Max avatud asendis pikkus sõrmede keskpunktide vahel 345 mm. Käik 100 mm.

Pst! Küsisin huvipärast Balti Autoosadest KYB Mini standart esiamortide hinda, laos nad enam ei hoia ning tellimisel hind 650 kr tk tootekood 442001 :(

Minimanias on tehnika artiklites paljude tootjate amortide andmed ( mõõdud ja käigupikkused ) ja orginaaltoote koodid olemas. Neid teades on eesti müügimeeste käest lihtsam kaupa küsida.
Viimati muutis Harri, 25 Mai 2005, 20:32, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 17 Mai 2005, 16:42

Harri kirjutas: Pst! Küsisin huvipärast Balti Autoosadest KYB Mini esiamortide hinda, laos nad enam ei hoia ning tellimisel hind 650 kr tk tootekood 442001 :(
Lubage mul OT-na siin välja elada oma viha antud firma kohta, kellelt ma nädal tagasi küsisin infot nende pakutavate summutite kohta ja telefonile vastanud keegi müügimees Martin mind karu p... saatis, teatades, et nead ei tohi oma firma toodete kohta infot välja anda. Seda võivad teha vaid nende edasimüüjad.
Siit küsimus, et kuidas teil nendega suhelda õnnestus :?: Nende edasimüüja soovitas mulle aga hoopis konkureerivat toodet :idea:
Siiani arvasin, et maaletoojad on kõige pädevamad vastamaks spetsiifilisistele toodet puudutavatele küsimustele, aga näed...
Rääkides oma huvitava kogemuse MG Auto poistele, sain neilt eriti püüdliku klienditeeninduse, ülikiire tarne ja mis kõige tähtsam - ka hea hinna :)
Viimati muutis ranno, 17 Mai 2005, 16:53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 17 Mai 2005, 16:50

ranno kirjutas:
Harri kirjutas: Pst! Küsisin huvipärast Balti Autoosadest KYB Mini esiamortide hinda, laos nad enam ei hoia ning tellimisel hind 650 kr tk tootekood 442001 :(
Lubage mul OT-na siin välja elada oma viha antud firma kohta, kellelt ma nädal tagasi küsisin infot nende pakutavate summutite kohta ja telefonile vastanud keegi müügimees Martin mind karu p... saatis, teatades, et nead ei tohi oma firma toodete kohta infot välja anda. Seda võivad teha vaid nende edasimüüjad.
Siit küsimus, et kuidas teil nendega suhelda õnnestus :?: Nende edasimüüja soovitas mulle aga hoopis konkureerivat toodet :idea:
Ega seda infi lihtne saada ei olnud ja nad püüdsid mind ka kuradile saata alustades sektrtärist :D Ütlesin neile, et kaks edasimüüjat on mulle vastuse võlgu jäänud ja las tõestavad, et nende firmas töötab mõni intelligentsem müügimees..... :lol: Igatahes inimeste "suurele egole " väljakutse esitamine tavaliselt mõjub :wink:
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 17 Mai 2005, 16:58

See ei ole ju normaalne, et sul on raha ja müügimees selle asemel, et anda nõu ja soovitada sulle kõige lähem edasimüüja, saadab su lihtsalt...
Aga ok, me lähme teemast välja..
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 17 Mai 2005, 17:11

Tegelikult oleks päris huvitav võrrelda erinevaid esiamorte ühe ja sama autoall ning samal teelõigul...Teha proovisõidud ja iga sõitja annab näiteks punktid 10 palli süsteemis konkreetsele amordile.....esiamortide ümbervahetamine on kümmne minuti küsimus kui mutrid laus roostetanud pole......Võib isegi kokkutulekul päevakorda võtta kui aega jätkub ja soomlaste arvamus selles vallas oleks ka teretulnud :)
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 18 Mai 2005, 08:46

Mul praegu isegi halb tunnistada, et panin ka oma masinale eelmine aasta KYB-d alla, aga samas pean ütlema, et vaatamata auto n.ö vedrustuse ehitusele sõidab ta nendega päris pehmelt ja mõnusalt.
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 27 Juun 2005, 16:15

kas kõikidele klassiklalise kerega minidele sobivad samad amordid (ees ketas pidurid taga trummel aasta 92)?

martin.
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 28 Juun 2005, 14:45

Anonymous kirjutas:kas kõikidele klassiklalise kerega minidele sobivad samad amordid (ees ketas pidurid taga trummel aasta 92)?

martin.
Kõikidele sobivad samad, lahjemad amordid ette lähevad siis kui on ees trummelpidurid st. vanematel mudelitel.
Riho

Postitus Postitas Riho » 18 Nov 2005, 10:09

Kas keegi oskab öelda KYB tagumise amordi koodi ? KYB euroopa kataloog ütleb, et alates 76 peaks sobima tagumiseks amordiks koodiga 442002. Infot sain siit: http://www.kayaba.co.uk/kayabaeurope/catalog.html
mart

Postitus Postitas mart » 20 Nov 2005, 01:12

Küsi balti autoosadest, nemad KYBi esindajad.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 21 Nov 2005, 11:01

Balti autoosadega oli ju varasemast selline lugu, et nad eraisikutele oma toodete kohta küsimustele ei vasta.. äkki on see süsteem muutunud..
Vasta