Sidur kinni + ohutuled

Prr....prrr.....
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Sidur kinni + ohutuled

Postitus Postitas Kristjan » 04 Aug 2013, 00:30

Ahoi,

Endiselt proovin igal nädalavahetusl ühe päeva mini ülesäratamisega tegeleda.

Süüte sain peale ja masin läks ilusti käima. Nüüd on veel kaks suuremat jama jäänud.

a) siduripedaal kinni ussitanud - on kellelgi mõni hea nipp kuidas sidur liikuma saada ?

Olen ise varasemalt väikese kangimotivatsiooniga lahti saanud aga praegu ei tundu see aitavat ( või on liiga väike kang )

b) suuna- ega ohutuled ei vilgu, auto 90 karburaator, leidsin skeemilt ka in-line kaitsme aga kus see auto peal võiks asuda ?

kas on kellelgikogemusi, võib viga ka lülitis olla? mõõtsin seda natuke aga väga targemaks ei saanud.
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: Sidur kinni + ohutuled

Postitus Postitas andreas » 04 Aug 2013, 23:58

Ilmselt on see tulede mitte vilkumise viga suunatulede relees mis asub kapoti all tule seina küljes ümmargune al junn..
Ma ise leidsin sellele lahenduse volga poest.

A.
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Sidur kinni + ohutuled

Postitus Postitas eino » 05 Aug 2013, 08:24

Seismisega ikke jäävad asjad kinni eriti kui õli/määret ei panda. Kõige tavalisem on kinni kuivand/oksudeerunid siduri survelaagri võll, samuti võib jääda kinni ka hoob/õlg kuid see ei tohiks nii kinni jääda. Muidugi on juhuseid kus jäävad silindrites kinni kolvid. täpsemalt ei oska nõu anda sest ei kirjelda kus kasutad seda väikest kangi.
Ohutuledega on jah üks probleem relee ja samuti ei tasu unustada ka lülitit armatuuris. Mina muretsesin Minisperist uue lüliti ja mis töötab ainult nõks enne lüliti põhjani vajutamist. Ja kui Siim küsis tulede lülitit siis kontrollisin Margo punase lüliteid ning selgus et ükski ei lasknud voolu läbi. Nii et enne kui Volga poodi tormad kontrolli ka lülitit ja kaitsmeid (oksudeerunud).

Eino
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Re: Sidur kinni + ohutuled

Postitus Postitas Kristjan » 05 Aug 2013, 10:40

Sain siduri lahti. Slave silindril oli tihend katki, niiskus sisse pääsenud ja silindri seintele nii tugevad roosterandid tekkinud, et kolvi liikuma saamiseks tuli haamrit ja kangi kasutada. Aga asi ilusti liikuma, ilmselt pikas perspektiivis võib sealt kriimustatud seina vahelt natuke lekkida aga hetkel sidur töötab väga ilusti.

Tulede puhul kahtlustan ka ise lülitit. Kas sellest ohutulede lülitist lähevad ka suunatuled läbi ?

Üks asi mis on vahepeal ära kadunud on termostaat. Kas keegi oskab öelda kust seda osta on võimalik ? Mul keermekammi ei olnud, et keeret täpselt üle mõõte. Äkki jälle standardjupp mida Volga või tavaautopoest võimalik võtta.

Tänud asjalike kommentaaride eest !
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sidur kinni + ohutuled

Postitus Postitas Janno » 05 Aug 2013, 10:44

Mul peaks kodus termostaat olema - täiesti uus. Vaatan täna üle ja annan teada.
Cooper Sport
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Sidur kinni + ohutuled

Postitus Postitas eino » 05 Aug 2013, 10:50

Minu teada on suunad ja ohud eraldi. Mis on ühist keerme kammil ja termostaadil???? Pigem vast mõtlesid sell juhul tem.andurit:) üldjuhul näidik ja andur käivad käsikäes aga võid proovida sikzi oma. Pane keerme liimi vahele ja ära väga pinguta siis ei kahjusta plokis olevat keeret. Muidugi enne kui jahutus vedeliku psned pead ootama et liim ära kuivab.

Eino
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Vasta