Pidurid nigurad!

Prr....prrr.....
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Pidurid nigurad!

Postitus Postitas Kristjan » 08 Sept 2005, 17:52

Sääne jama , et järsku , ühel päeval ei tahtnud pidurid enam hästi pidurdada. Pidama saab aga nii umbes täpselt poole sitemini võtavad. Tuleb kõvemini tatsuda ja ega tast väga ksu ei ole, lihtsalt ei võta hästi. Pidurivedelikuga on asi joones. Oskate aidata!? Äkki kuidagi klotsid järsult ära kulunud!?

Äkki Tartukad oskavad ka mõnd kohta soovitada kus seda vaadatakse!?

Tänud!
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurid nigurad!

Postitus Postitas ksuuk » 08 Sept 2005, 20:17

Kristjan kirjutas:Sääne jama , et järsku , ühel päeval ei tahtnud pidurid enam hästi pidurdada. Pidama saab aga nii umbes täpselt poole sitemini võtavad. Tuleb kõvemini tatsuda ja ega tast väga ksu ei ole, lihtsalt ei võta hästi. Pidurivedelikuga on asi joones. Oskate aidata!? Äkki kuidagi klotsid järsult ära kulunud!?
Kui klotsid on kulnud, siis on kuulda raginat, ehk metall-metalli vastu häält. Ilmad ilusad, otsi aga tung välja ja kruvi rattad ükshaaval alt ära ja uuri milles asi.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 08 Sept 2005, 20:46

Oli kuulda küll raginat. Isegi vilinat, järelikult klotsid läbi. Aga jah rattad võib ära ka kruvida muidugi. Nüüd küsimus Tartu meestele , kust piduriklotse saab?
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 08 Sept 2005, 21:40

Kristjan kirjutas:Oli kuulda küll raginat. Isegi vilinat, järelikult klotsid läbi. Aga jah rattad võib ära ka kruvida muidugi. Nüüd küsimus Tartu meestele , kust piduriklotse saab?
Siis klotsid läbi jah, 70% pidurdavad esi ja 30% tagumised pidurid. Vahetamine on iseenesest lihtne aga samas kui klotsid juba läbi kulunud, siis on piduru töösilindrid maksimaalselt väljas ja reeglina on nende kummist tolmukate kas katki või lihtsalt ebatihe ja seejärel on töösilindri pind roostes ja kuna sul tuleb nüüd töösilndrid sisse suruda, siis on oht, et pidurid hakkavad lekkima.

Kõige targem oleks silindrid lahti võtta, proovida natuke lihvida ja vaadata kas jäävad pidama, kui ei, siis pead uued mansetid, kummikaitsed ja silindrid ostma.

Ja kust Tartus klotse saab, sellest pole kahjuks aimugi:(.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 09 Sept 2005, 08:52

tolmukate küll üksnes sellest katki ei lähe, et silinder täitsa välja tuleb. isegi minu 1975 a masinal, millel alates 1995 ei oldud pidureid näpitud (kah klotsid läbi) ei olnud silindritel-mansettidel jms mitte midagi viga. vahetasin ise äsja ära. natuke tolmune oli sealt seest, kuid puhastamine ja määrimine ning kõik näeb välja nagu uus. katki läheb see tolmukate siis kui mansett läbi läheb ja piduriõli "söövitama" seal asju hakkab ja tolmu kinni püüab liikuvate osade vahele.

kui siiski peaks katki olema, siis mansetid (2 tk) koos tolmukatetega maksavad 40 eek. ja klotse ei pea alati uusi ostma, mingid joped panevad uued hõõrdkatted peale. nii tehti minu tagumiste trummelpiduri klotsidega, sest ma ei julgenud otsima hakata poodidest. ei osanud nigu märgatagi, et pole uus klots ...

U
kullokas
Postitusi: 29
Liitunud: 13 Sept 2004, 18:17
Asukoht: Tagadi Saku vald

Postitus Postitas kullokas » 09 Okt 2005, 11:24

"Pidurimeistiri OÜ"-le Tallinnas minu poolt sügav kummardus – olen kahel korral käinud, murdunud-roostetanud Mini piduritorud näpu vahel, neilt abi palumas. Ja need torujupid koos uute otstega on valmistatud hinnaga 50.- tükk ootetööna. Aega kulus alla kümne minuti. Ka uute hõõrdkatete osas ja trumlite treimise osas saab neilt abi. Asuvad Veerenni põiktänavas (Subaru keskuse kõrvalt mööda) taga otsas.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 09 Okt 2005, 22:25

Just.. võib soovitada küll. Ka osa minu torustikust on seal väänatud ootetööna..
Vasta