Elekter kadunud

Prr....prrr.....
Vasta
Riho

Elekter kadunud

Postitus Postitas Riho » 09 Apr 2006, 20:48

Eile juhtus siis selline asi, et pärast paariminutilist parkimist kadus minil elekter. Süütevõtit keerates ükski tuluke põlema ei lähe (esimesel keeramisel pärast seisakut juskui vilkusid korra) ja loomulikult starter ka ju siis järgi ei võta. Võtsin siis oma teadmised elektrist kokku ja hakkasin uurima, kuid siiani pole jälile saanud.
Tehtud asjad:
1. Starterile tuleb 12v peale, +juhe pooleks ei saa olla
2. Süütelukule tulevas pistikus on 1-l juhtmel 12v sees, samas kui seda tagasi teisi juhtmeid pidi suunata, siis ikkagi ükski tuli põlema ei hakka.
3. Kaitsmed, mis on selle õhufiltri juures vaatasin üle, sinna ei tule voolu peale mitte ühelegi :(
4. Mootoril on maandus olemas, mõõtsin starteril olevat voolu just maandusega vastu mootorit.

Kahtlustasin ise, et süütepool on katki, kuid ka tavalised sõidutuled ei põle (need ju põlevad ka siis kui võtit pole sütelukuski). Siit ma järeldan, et kuskil on kas veel mingid üldine voolu kaitse, mida ma ei tea või läks seistes mõni oluline juhe pooleks.

On Teil sarnaseid kogemusi mini elektriga või ideid, mida veel vaadata enne kui spetsialisti kätte auto viia? Nats häbi on viia auto elektriku kätte ja seal selgub, et lihtsalt mõni kaitse läbi :(
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Postitus Postitas eino » 10 Apr 2006, 10:34

Tere. minu käsutuses on kull praegu vanema auto elektri skeem aga arvan et ega suurt nad suurt erine. Kui sul tuleb suute lukku vool aga kaitsmetes ole siis pead ule kontrollima kaitsmetesse tulevate juhtmete otsad-klemmid, vöivad olla oksudeerund ja vool läbi ei käi. sest kogu see jama peaks käima läbi kaitsmete. kui on starteri peal tömbe relee vöi siis see jublakas mis on siduri koja peal kuhu tuleb pea juhe akkust vaata need ka ule kas klemmid korras. kui sul on tester teravate otstega siis lukka juhtmesse saad parema tulemuse
eino
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 10 Apr 2006, 13:36

Võta Hayenes Manualist elektriskeem mis enam vähem vastab sinu Mini väljalaske aastale ja kirjeldusele..Arvan sama mis Einogi, et süüteluku ja kaitsmeploki vahel on mõned kaitsmed....Mälu järgi leidub veel kaitsmeid mis on juhtemetele järjestikku vahele pandud ja asuvad need kuskil kojameeste hoovastiku ( trossi ) all juhtmekimbus. Kui sul Manuali ei ole siis link selle hankimiseks on kuskil foorumis olemas. Kui ei leia anna mulle teada.
Vasta