Kohutav vibratsioon suurtel kiirustel !?

Prr....prrr.....
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Kohutav vibratsioon suurtel kiirustel !?

Postitus Postitas Kristjan » 06 Juun 2006, 16:53

Maanteel sõites , kiirustel üle 80 on autos hirmus vibratsioon. Rool väriseb aga mis veel hullem kogu kere. Nii , et kui Tallinnast - Tartusse ära sõidad siis pärast tükk aega võdised veel püstijalal ka. Jalad surisevad nii mis hirmus...

Hakka veel kartma , et saad vibratsioonitõve ja impotentsuse.

Millest see olla võib!? Ma ise arvan , et ilmselt ikkagi mu kõveratest velgedest. Sest vibra ei olene pööretest. Ka vaba käiguga suriseb!

Ehk oskate nõu anda,

tänud!
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 06 Juun 2006, 20:59

Esimene ja ühtlasi ka üsna tõenäoline mure võib olla lihtsalt stabiliseeriva tina minema lendamine. ehk siis miskipärast on veljed balansist väljas. asi näeb enamasti välja nii, et vibra tuleb sisse mingist kiirusest alates ja mingil konkreetsel kiirusel hakkab koos masinaga resoneerima ja muutub eriti rõvedaks.
Rohi selle vastu on lihtne ja odav, esimese kummiremondi ettevõttes võetakse sul rattad alt ära ja pannakse pingile. see näitab kohe ära, mis lugu balansiga on. kogu lõbu peaks ka max paarisaja krooni sisse mahtuma.

igaljuhul soovitan sellest alustada.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 06 Juun 2006, 21:38

Seda on mul juba tehtud mitmeid kordi. Viimati talvel. Aga jah, mul hirmus palju topiti seda mõelmale poole. Ühesõnaga on veljed kuidagi väga balansist väljas, peab vist ikka uued veljed kuskilt ostma.

Aga jah , peab asja hetkel veel edasi lükkama ja laskma üle tinutada poistel.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 06 Juun 2006, 21:48

oled sa kindel, et asi on velgedes? sul peaksid ju valukad olema, mis ei tohiks eriti nagu kõveraks minna. tavaliselt on stabiliseerimine vajalik ikka kummide ebaühtluse kompenseerimiseks (näiteks protitud - taastatud kummid vajavad VÄGA palju tina).
Uuri seda velje asja kusagil rehvi töökojas ja vaata, mis nad sulle räägivad.
Korralikumad kohad oskavad ka pidurikettaid kontrollida ja sirgeks treida.
Igaljuhul peaks sellest käigust abi olema.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 11 Juun 2006, 21:16

E-riik kirjutas:oled sa kindel, et asi on velgedes? sul peaksid ju valukad olema, mis ei tohiks eriti nagu kõveraks minna.
kui on odavamapoolne valuvelg, siis läheb kõveraks nigu madu :)
ehk siis tavaline plekkvelg on oluliselt tugevam kui mõni valu. oma mitsa 13 " valuga lasin talvel külg ees äärekivisse. kiirust ca 5 km/h ja velg ise vastu äärekivi ei läinudki (ainult kummiosa) ja nüüd velg vinta-vänta... sõber sõitis lamavast mendist 70'ga üle - esimesed veljed munakujulised :)

nii et odav valu on väga pehme.
MINI_UK

Postitus Postitas MINI_UK » 19 Juun 2006, 23:10

mul ka vist see jama, kuid värin tuleb täpselt 140 km/h pealt seega eriti ei põe sõita saab, kui kiiruse debiilikut mitte mängida :P
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 20 Juun 2006, 00:41

no ma ei tea, see nüüd küll asise inimese jutt ei ole. 140 kiirus pole pole ühegi masinaga just nalja tegemine. seda enam miniga, mis ka pisematel kiirustel õnnetuse tagajärjel pannkoogiga äravahetamiseni sarnane välja näeb. seega julgen ma arvata, et kulutada max paarsada krooni ohutuse peale on vähim, mis sa teha saad!

Muuseas see resonants lõhub ka su ülejäenud veermikut vägagi hoogsalt.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 04 Juul 2006, 19:31

Mul sain suvepapud alla ja üllatusega avastasin välja sõites, et mulle on jube palju tina velje külge kleebitud. Eelmine aasta ostetud kummid ja seega väga vähe kulunud. Üllatus igatahes. Mingit märgatavat vibratsiooni siiski tekkinud pole.
Vasta