käigukast jupsib

Prr....prrr.....
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 29 Juul 2005, 13:11

usku kirjutas:seega tundub, et probleem on ikkagi selles va kahvlis, mis hammakaid õigesse asendisse ei lükka...
Kui kahvel oleks kulunud ei püsiks käigud sees, kui kahvel kõver/katki, ei saaks üldse käike sisse. Seega asi pole kahvites, vaid sünkronisaatorites. Ja kui sa käigukasti peagi lahti ei võta, siis käikude sisseraiumine ja võimalike sünkonisaatorite purunemiste tulemusel tekkiv puru teeb kogu kastile (ja ka mootortile kui kasti ja mootori vahel filtrit pole) 1:0 ära.
Tiina
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Aug 2005, 19:59
Asukoht: Tallinn-Tartu

käigukastispetsid

Postitus Postitas Tiina » 06 Sept 2005, 19:40

Terr,

andes endale aru, et iga Mini-omanik peaks oma auto parandamisega ise hakkama saama (kurja ksuuk-i sõnad), olen siiski sunnitud siin foorumis esitama küsimuse, et kas keegi teist on lasknud oma Mini käigukasti kusagil töökojas vm spetsi juures putitada? Tallinnas või Tartus. Minu Minil nimelt iga natukese aja tagant kaovad ära kolmas, neljas ja tagurpidikäik, ja siis talle endale sobival hetkel mõningase raputamise peale tulevad tagasi. Paaris kohas olen näitamas käinud, aga aidata keegi muidugi ei taha. Ei oska, tähendab. Igatahes tundub, et kõik tuleb ikka lahti võtta ja asja lähemalt uurida. Kaunis tüütu, kui suvalisel hetkel ainult esimese ja teise käigu najal edasi (ja ka tagasi, tegelikult) liikuma peab.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 06 Sept 2005, 19:45

Tiina, mis värvi su auto on?

(käigukastist ei tea ma kahjuks ööd ega mõmmigi :( )
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Tiina
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Aug 2005, 19:59
Asukoht: Tallinn-Tartu

Postitus Postitas Tiina » 06 Sept 2005, 19:52

Must.

Ja ma vist tean, mis värvi sinu oma on :)
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 06 Sept 2005, 19:54

kui see on see lahtise katusega, siis ma sõitsin mõni nädal tagasi raamatukogu juures su kõrval. Igaljuhul on su tank jube armas :)

e.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Tiina
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Aug 2005, 19:59
Asukoht: Tallinn-Tartu

Postitus Postitas Tiina » 06 Sept 2005, 20:01

Oojaa, ma olen selle suvega jõudnud absoluutselt üdini kiinduda Minisse. Seda enam valmistab meelehärmi, kui miski ei tööta, näiteks nagu liiklemiseks hädavajalikud käigud.

Niisiis, tulles tagasi esialgse teema juurde, et kui keegi oskab öelda, kas maailmas on olemas inimene, kes mu Minil käigukasti oskab ära parandada, siis oleksin väga tänulik.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 06 Sept 2005, 20:05

Lähen nädala lõpus Raivo juurde oma mootorit kõpitsema. Tegemist on tüübiga, kes mini mootoritega väga sina peal on. Uurin järgi, kas ta peale õllekastide ka käigu kastidest miskit teab :)
Aga sellest siis nädala vahetusel või uuel nädalal.

Ehk leidub keegi teine kel antud teemas kompetentsi.


PS: tahaks näha seda naist, kes kätpidi oma mini käigukastis on :D
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Re: käigukastispetsid

Postitus Postitas ksuuk » 06 Sept 2005, 20:41

Tiina kirjutas:Terr,

andes endale aru, et iga Mini-omanik peaks oma auto parandamisega ise hakkama saama (kurja ksuuk-i sõnad), olen siiski sunnitud siin foorumis esitama küsimuse, et kas keegi teist on lasknud oma Mini käigukasti kusagil töökojas vm spetsi juures putitada? Tallinnas või Tartus.
Heh, mis kuri mina olen. Aga Mini käigukasti remondiga peaks küll iga meistrimees hakkama saama, pigem kaldun arvama, et kasti alt ära võtmine on kõige tüütum osa. Kui juba kast käes, siis soovitavalt kõik mis kulunud uuendada ja kõik see kupatus uuesti kokku + kast alla.

Üks nikerdaja kastimees on Kuno - kuno at neti.ee, asub Tallinnas, uuri äkki aitab.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 06 Sept 2005, 21:55

See viga on üks nõme viga. Selle põhjuseks on leebelt öeldes saamatu remondimees. Tema oli ka viimane remondimees, kelle juures ma Miniga käisin. Enam ei usalda.
Vale õli tõttu (NB! oli enne seda sisse pandud kui mina auto ostsin) ütles üles üks laager käigukastis ja üks hammasratas möllas seal ringi veidi. Muidugi lõhkus ta ennast seal ära ja jupid pudenesid käigukasti sisse. Automehhaanik (õigemini automehhaanikud, sest seal oli terve tiim) võttis kasti lahti, vahetas vajalikud asjad ära ja pani kasti kokku tagasi. Mis etapp jäi vahelt ära? Õige vastus - puhastamine.

See sodi on siis nüüd seal sees. See on piisavalt raske, et mitte kusagile hammasrataste vahele ronida ehk siis midagi ära ta ei lõhu. Nii vedeleb puru karteri põhjas ja auto liikumisega liigub ka tema, sest õli loksub ringi. Nüüd teatud manöövrite ajal (eelkõige järsk kiirendus) liigub see sodi karteri tagumisse soppi, kust väljub käigukangi hoovastik. Aga see liigub kõrgemate käikude (ehk siis III ja IV + tagumine) lülitamisel praktiliselt mööda karteri põhja. Nüüd kui see sodi on sinna alla ujunud, ei lase ta lihtsalt ühel hoovastiku osal sinna alla liikuda. Ongi kõik. Esimene ja teine käik liiguvad täiesti OK aga kui hakkad kolmandat lülitama siis liigutad kangi ju eemale endast, mis tähendab, et käigulülitamise süsteem peab ennast pöörama ja seda ta ei saa teha, sest teel on takistus.
Kui takistus eemaldada (mina tegin seda kanalil õli väljalaske ava kaudu) siis on jälle kõik korras. Aga kui ilmneb, et seal sees on näiteks veel üks tükike siis hakkab varsti kõik otsast peale.

Lühidalt. Oleks vaja meest, kellel on vahendid ja oskused käigukast ja/või karteri põhi korralikult ära puhastada. Näiteks õliga, mida saaks surve all sinna sisse lasta nii, et see samal ajal alt välja saaks voolata. Võimidagi siukest. Tartust ma sellist meest ei leidnud.
Viimati muutis mikk, 07 Sept 2005, 20:48, muudetud 1 kord kokku.
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06 Sept 2005, 23:13

Ranno juures õli vahetades saime terve peotäie neid tükke tegelikult kätte, tänu Ranno loodud magnetiga vardale [E-riigi kutsume järgmine kord vaatama, kuidas üks preili kanalis n.ö kättpidi (tegelikult vardaga) oma Mini karteris tuhnib, hehe]. Aga nagu nüüd selgub, on vähemalt üks hammasrattatükk veel seal ringi hulpimas ja ega kindla peale puhtaks vist selliste meetoditega saagi.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 07 Sept 2005, 08:28

Suurima hea meelega :)
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Tiina
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Aug 2005, 19:59
Asukoht: Tallinn-Tartu

Re: käigukastispetsid

Postitus Postitas Tiina » 07 Sept 2005, 18:42

ksuuk kirjutas: Üks nikerdaja kastimees on Kuno - kuno at neti.ee, asub Tallinnas, uuri äkki aitab.
Tänud reageerimast, aga kahjuks sain Kunolt vastuseks, et käigukastidega tema enam ei tegele ja Minidest ei tea ka midagi.
Vasta