Rõhk kummides

Prr....prrr.....
Vasta
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Rõhk kummides

Postitus Postitas mikk » 05 Jaan 2005, 21:44

Sain omale praegu 12-tollised originaalveljed alla. M/S kummid on ka praegu ja veeremine on mõnus. Uuesti kerkis aga päevakorda küsimus, et KUI SUUR PEAB OLEMA RÕHK KUMMIDES? Leidsin ühe viite võrgust, mis ütles, et see peaks olema 28 (või oli 18? :? ) ja ühikuks "psi". Mis iganes see tähendab, mina seda oma manomeetri pealt ei leidnud. Teab keegi midagi sellest asjast. Kummid ja veljed on standard.
rustang

Postitus Postitas rustang » 06 Jaan 2005, 09:30

PSI tähendab naela ruuttolli kohta - Pound per Square Inch.

Teisendavaid kalkulatoreid näiteks siin:

http://www.tqhq.ee/dir.php?id=61
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 06 Jaan 2005, 19:01

Mina olen hoidnud ees 2,0 atm ja taga 1,8 atm aga sellelaadse tulemuse said sa ka juba eelpooltoodud ümberarvutust kasutades :D Igal juhul kui rohkem rõhku kummidesse panna hakkavad nad kuradima kiiresti kuluma :( Sain kunagi algulaastates omal nahal tunda ja õpetust sain soomekeelsest Mini kasutusjuhendist millest salaja koopia tegin.....Ühe sommi mini oli sebra garaazis remondis ning soomekeelne manual vedeles kindasahtlis :lol: Mul on see ka praegu alles kui keegi koopiat soovib andke teada......
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 09 Jaan 2005, 12:31

Tänud. Selle psi tähenduse mõtlesin ise ka välja aga ei taiband internetist kalkulaatorit leida. Nii - kummides oli rõhk õige juba siis kui velgedel saabusid. Aga kontrollimist pidasin vajalikuks.
Muuseas - kui palju peab olema rõhk 10'' standardvelgede ja -kummide korral?
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 10 Jaan 2005, 11:45

ma uurin kasutusjuhendist 10" rehvide rõhu kohta, nagunii pean selle raamatukese üles otsima....ja annan teada :)
mart

Postitus Postitas mart » 25 Jaan 2005, 15:17

mikk!

kas sul on lamell või nael?
ise sõidan naelaga. Otsisin lamelli aga ei leidnud.
aga rõhuga on nii, et ees on mul 2,1 ja taga 2,0 (suisel aal)
talvel ma nüüd ei teagi.
Vasta