Miks aku ei lae?

Õpetused kuidas teha peedist pesumasinale trumlit!
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Miks aku ei lae?

Postitus Postitas ranno » 19 Apr 2005, 08:56

Käisin mina eila kruisimas kuniks tulles öösel Rapla kandist ei tahtnud auto esiteks käima minna nagu oleks uus aku ära koolend.. Saime ta siis teise auto pealt käima kuniks poolel teel ei tahtnud makk enam mängida , hakkas vilkuma.. panin ta kinni. Siis läksid esituled jube tuhmiks, kuniks kippus välja surema, siis lükkasin öösel ka tuled maha ja proovisin gabariitidega kulgeda kuni nendegagi auto välja suri. Tundub nagu laadimist üldse poleks ja oleksin sõitnud vaid aku pealt, aga armatuuris vist peaks ju olema see üks punane tuluke, mis süüte sisselülitamisel põleb ja käivitamisel kustub - näitama, kas laeb või ei lae.. :? Selle järgi oleks nagu korras olnud...
Oskab keegi unesegasele seletada, kuidas võiks hakata õhtul viga otsima või mis võiks olla kõige tõenäolisemad vea põhjused?
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 19 Apr 2005, 12:55

Noh, ma proovin midagi seletada aga õigem on massin lähima autoelektriku kätte toimetada.
Vigu võib olla palju. Kõigepealt vaata kas geneka rihm kapitaalselt ei libise, siis kontrolli ära kas see pistik mis genekasse läheb ikke on korralikult pesas. Genakal võib hari kinni jäänud olla, ergutusahel katkenud,mähised lühises, dioodsild läbi jne.... aga selle kontrollimist ma siit kaugelt õpetada ei oska. Pingeregulaator võib õhtal olla. Kui genekat või mingit jubinat sealt vaja peaks olema siis mul sellist värki ilmselt on.....Mul on selline viga kunagi olnud kus salongis indikaatorpirn ei reageerinud laadimise puudumisele aga mis täpselt oli....ei mäleta
Viimati muutis Harri, 19 Apr 2005, 16:25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 19 Apr 2005, 15:12

Täpselt sama jama oli kunagi. Point oli selles, et mootoril PUUDUS massikaabel. Ei mõista kuidas ta üldse alguses sõitis. Kui juhe külge sai, siis silkas nagu noor sälg jälle.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 20 Apr 2005, 09:18

Mul kunagi oli mootori massijuhtmega jama, aga siis ta ei läinud üldse käima.. aga eila mõõtsin siis geneka otstelt pingeid ja tundub, et see asi laadimisega küll ei tegele, eks kisun generaatori nüüd maha ja vaatan mis seal sees on. Ühtegi tuttavat autoelektrikut ma kahjuks ei tunne :( Püüan ise tubli olla.
Seniks olen siis taas mängust väljas.

21.04 seisuga on siis genekas kontrollis. Tallinnas Hiiul on täitsa olemas siuke koht - generaatorite remont, Pärnu mnt. 388c -tel. 6506019. Lubasid täna ära kontrollida ja vajadusel järgmise nädala keskpaigaks korda teha.
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 21 Apr 2005, 19:44

Niii... helistati nüüd töökojast ja öeldi, et genekas ise ja kõik mis seal küljes on tip-top korras. Mis edasi?
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 22 Apr 2005, 12:02

Anonymous kirjutas:Niii... helistati nüüd töökojast ja öeldi, et genekas ise ja kõik mis seal küljes on tip-top korras. Mis edasi?
Üks variant on , et aku on läbi ja ei hoia enam voolu sees.....
Akut laadida proovisid? Kui akuhape peale 10 A voolu pealelaskmist laadijast sisuliselt kohe " keema " st. mullitama hakkab on aku omadega õhtal. Edasi ei oska midagi öelda ,sest pingeregulaator on minuarust geneka küljes.....ja see pidi ju korras olema. Targutamise mõttes võin küll öelda,et inglise genekad on tiba teistmoodi sisemise loogikaga ühendatud kui muud mis mulle kätte sattunud aga küllap meistrimehed seda ikka teavad.
Mayfair1985

Minul oli just see

Postitus Postitas Mayfair1985 » 22 Apr 2005, 18:24

oli just see teema et aku ka lihtsalt ükspäev kooles ära ja oligi kõik
panin uue aku ja Tip-Top .. asi käis kohe jälle

Ja muide Harri ütles mulle seda sama mis eelmises postituses ja kõik oligi nii .
Kasutaja avatar
marti85
Postitusi: 68
Liitunud: 06 Juul 2004, 16:23
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marti85 » 22 Apr 2005, 21:49

teoreetiliselt võimalik et aku kutu kuigi Ranno algses postituses kirjas, et aku on uus. Osadel autodel , ma küll ei tea kas ka minil , on olemas miski kaitse genekal vahel, uuri kas kõik kaitsmed on terved. Võimalik et mõni hari oli kinni jäänud ning ei ulatunud rootorini ja geneka loksutamisel testimisel see jälle paika põrus-tööle hakkas.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 29 Apr 2005, 15:36

Kõik on taas korras. Vea põhjus jäi leidmata. Arvatakse et see võis olla geneka kehva kontakt mootoriga kuna ta oli mul üle lakitud ja värvitud, siis võis olla võimalik et mass oli kehva... kuigi sügisel ju sõitis kenasti. Aga noh, lõpp hea kõik hea..
Nüüd õhtul taas linnapeale kruisima...
Mayfair1985

mnjaaa

Postitus Postitas Mayfair1985 » 30 Apr 2005, 00:08

kruisiks ka kui oleks millega .... :(
rustang

Postitus Postitas rustang » 21 Mai 2006, 22:58

Oli oma miniga ka sama jama, et ei lae. Kiskusin geneka maha, uurisin ja puhastasin, harjad nagu ilusad, panin tagasi - ikka ei lae. Mõtlesin juba murega, et kust ma pingeregulaatorit või midagi sellele generaatorile saan. Naljapärast uurisin riiulis vedelevaid genekaid ja mingi Fordi (ilmselt Sierra) genekas istus kogu täiega täpselt mootori külge ja kohe oli ka laadimine korras. Ka pistik klappis, rihm jäi sama jne.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 22 Mai 2006, 01:42

Selline kokkulangemine väga tavapärane just ei ole. Kui see sul vähegi võimalik siis uuri täpsemalt järele, mille-kelle-kui vana jne genekas see asendaja oli. Sest üldjoontes on muidu uue tellimine minu mälu järgi ikka päris krõbe väljaminek. Kui seda võimalik mingi analoogiga vältida siis seda võiks küll kõik teada.
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Generaator ehk Lichtmaschin

Postitus Postitas Argo » 23 Okt 2006, 13:21

Mul samuti genekaga jama. Ostes müüa ütles, et genekas hästi ei lae ja vaja rihm välja vahetada. Tulemus oli siis see et pärast 2 päeva saksamaal ringi kimamist jõudsin Rostocki, et auto lõpuks eestisse tuua. Suri teine aga Rostockis ära ja enam käima ei läinud. Järeldasin, et aku sai tühjaks. Pärast köie otsas teenindusse kulgemist öeldi, et genekas on läbi ja järgmisel hommikul saaks Hamburgist uue. Kuna aega polnud, ostsin 2 uut akut ja asusin Tallinna poole teele. Sõitsin siis akude peal ikka tallinnani :))

Kiskusin siis eile geneka maha ja puhastasin. Harjad tundusid ok olevat. Tagasi monteerimisel aga ilmnes, et geneka külge minev juhtmete pistik on katki. Plastikul pragu sees. Võtsin siis lahti ja sees 3 juhet, millest 2-el olid kontaktid ära murdunud. Tinutasin siis kinni ja panin tagasi. Tulemuseks see, et genekas ikka ei lae aga hakkas nüüd vähemalt põlema aku tuli, mis ennem vait oli ja mitte laadimisest märku ei andnud.

Täpset põhjust veel ei tea, eks viin sinna Hiiule ja loodetavasti saavad korda.
Mingi info kohaselt peaks genekal dioodid läbi kärssama, kui peaks mingi kontakt läbi minema sõidu ajal. Või on mul vale info?
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Postitus Postitas eino » 23 Okt 2006, 16:47

Eks ta ole nii ja naa. Muidugi oleks esmalt vaja kontrollida kas genekale ergutus vool tuleb ja teine asi on ka see et nendel vanadel aotodel kipuvad klemmid või siis juhtme ühendus kohad ära oksudeeruma ja selle tulemusel ei kulge vool edasi.

eino
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 23 Okt 2006, 22:32

Mul endal üks originaal genekas üle, sest suvel kiiruse huvides ostsin romulast uue geneka peale ja vana läks remonti. Peale remondist tulemist seisab ta nüüd niisama.. võiks remondi hinnaga (600.-) ära anda, kui sa sa oma korda ei saa..
Vasta