Bensukulu üüratu

Õpetused kuidas teha peedist pesumasinale trumlit!
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 19 Juul 2005, 10:33

vähemalt kaasaegsel autol see küttekulu vahe nii suur ei ole kui sõita 95 või 98'ga. muidugi mootori töö on tunduvalt sujuvam. kuu aega tagasi umbes proovisin ka, paagitäie 95'ga (statoil, ilma ultimata) sai sõita 625 km ja paagi 98'ga (statoil euro ultima) 649 km (see on kuni kollase tule põlema hakkamiseni) mõlemal korral läks paaki sisse 59,99 liitrit, samast tanklast tangituna ja mõlema paagitäiega oli marsruut sama. kui hinnad sedasi tõusmist jätkavad, et 98 vähem tõuseb, siis tasub tõesti ka rahaliselt ära, kuid praegu on täpselt nullis või siis natuke 98 kahjuks. kuid samas korvab seda hinnavahet mootori tõsiselt sujuvam töö ja parem kiirendus :)

U.
/ise juba kaua 98 peal/
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Re: Bensukulu üüratu

Postitus Postitas mikk » 20 Juul 2005, 10:44

ksuuk kirjutas:Lühidalt, kui võrrelda vene bensiinidega, siis 95 on tegelikult kuskil oktaanarvuga 88 ja 98 kuskil 92. Kui Mini -d projekteeriti, siis oli minutetada min 91 oktaanarv soovitet. Lisaks reeglina 98 -t ei solgita, seega on see puhtab ja kuna oktaanarv on kõrgem, siis seda ka kulub vähem, kuna peab vähem gaasipedaali talluma.
See 95-ne "solkimine" on küll asi, mida võiks veidi rohkem kommenteerida ja mõne allika oma väite kinnituseks ka lisada, sest muidu on see järjekordne linnalegend, millel ei ole lihtsalt mingit tõepõhja all.
Ja võrdlus vene bensiinide ja oktaanarvudega suurendab segadust veelgi, sest see kraam, mida meie bensukates müüakse sõltumata värvilisest logost varikatusel, tuleb kõik ühest pütist, mis asub Leedus. Ja sinna tuleb ta ... muidugi Venemaalt.
Pealegi projekteeriti Minid ju ometi Lääne-Euroopa riigis, kus märgitud minimaalne oktaanarv 91 peaks olema määratud ju nendesamade standardite järgi, mitte segaste vene standardite järgi. Seega kui 95=88 ja 98=92 siis 91 peaks olema hoopis 83???
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 20 Juul 2005, 11:57

mina arvan, et meie bensiinid, seda enam, et nad leedust tulevad, vastavad ikka ilusti EU standarditele. ma ei usu, et EU laseks müüa 95 pähe bensiini, mis mingite teiste standardite järgi 88 on! EL ikka EL standardid. nõuka ja vene värkidest sai võibolla 90-ndate alguses ja keskel rääkida, kuid nüüd on asi kindlam ja kontrollitum. Venemaa ei saaks oma kütet siia üldse sisse lasta, kui see nõuetele ei vastaks! ja pealegi, kui see 95 oleks reaalselt 88, siis oleksid kõik eesti autod juba tuksis! sest nt fordi manuaal ütleb min 95, recommended 98. ja suurema osa elust sõitis see 95 peal. nii et minimehed - mina arvan, et on OK sõita 95 peal, kuid 98 annaks lihtsalt mugavust ja mõnu juurde. nt minu austin tahaks tegelt saada 93-e :) sest remondi ajal sai need madalama surveastmega kolvid sisse pandud.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 20 Juul 2005, 17:13

Tänase seisuga lugu järgmine... olen käinud mitmes boschi n.ö stendis.. kellel pole sobivaid juhtmeid, kellel softi, kes saadab kohe ukselt tagasi kui autot näeb...
Martini pakutud mehe juurde pidin minema esmaspäeval, aga siis mul see aeg ei klappinud ja talle ei saa sellest teavitada ka sest ta lihtsalt ei võta telefoni vastu...
Mis siis nüüd edasi... ainus koht siin suures linnas paistab olema bemmi keskus.. kui diagnostika on neil 800 siis mis veel jupid maksavad kui nad midagi vahetavad... nutta tahaks...
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 20 Juul 2005, 17:35

usku kirjutas:mina arvan, et meie bensiinid, seda enam, et nad leedust tulevad, vastavad ikka ilusti EU standarditele. ma ei usu, et EU laseks müüa 95 pähe bensiini, mis mingite teiste standardite järgi 88 on!
95 ja 98 on tootenimetused, mitte oktaanarvud. Uuri kütuselaboritest järgi kui ei usu.
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Re: Bensukulu üüratu

Postitus Postitas ksuuk » 20 Juul 2005, 17:37

mikk kirjutas: See 95-ne "solkimine" on küll asi, mida võiks veidi rohkem kommenteerida ja mõne allika oma väite kinnituseks ka lisada, sest muidu on see järjekordne linnalegend, millel ei ole lihtsalt mingit tõepõhja all.
Kõige rohkem müüdavat solgitakse alati. 95 solkimist on palju avastatud, 98 omi mitte. Aga tee proovi, kutsu labor kohale ja lase testida mõnda nurgatagust tanklat, siis näed.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 20 Juul 2005, 18:45

Selles osas võib muidugi nõustuda, et suurema läbimüügiga artikkel läheb kaubaks tihti paljalt oma nime pärast. Teisalt, kui 98-t ka palju kasutama hakatakse ...
Aga nurgatagustest tanklatest ei osta ma kütust mitte kunagi. Ei soovita teistelegi. Kui siis ainult äärmisel juhul kui tekib oht tühja paagiga teele jääda.

Aga kas siis Mini soovitatav miinimum 91 on ka tootenimetus või reaalne oktaanarv? Ja kui sa juba kõiki bensiini puudutavaid vastuseid paistad teadvat, siis miks sel juhul sellised eksitavad tootenimetused? Või on sul elukutse selline kütusega seotud? Solgid isegi? :P
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 20 Juul 2005, 19:32

Jõudsin teel ühest remondi kohast teise taksojuhi sabas / soovitusel veel ühe koha läbi sõita kuni lõpuks maandusin ikkagi bemmi keskuses, kus öeldi et ka neil ei ole vastavat tarkvara :shock: , aga nad on nõus ette võtma ja uurima, aga lubada nad ei saa... :cry:
Mõistus otsas M.O.T.T
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 20 Juul 2005, 20:48

mikk kirjutas:Aga kas siis Mini soovitatav miinimum 91 on ka tootenimetus või reaalne oktaanarv? Ja kui sa juba kõiki bensiini puudutavaid vastuseid paistad teadvat, siis miks sel juhul sellised eksitavad tootenimetused? Või on sul elukutse selline kütusega seotud? Solgid isegi? :P
Tavaline on min 91 RON. Tootenimetus on eksitav jah, osades riikides on vaid Normal ja Super. Oktaanarvu erinevus sõltub meetodist, üks on mootorimeetodil, teine uurimismeetodil saadud. Vene ajal tähistati bensiini oktaanarvu mootor- ja nüüdsel ajal uurimismeetodil. Info lihtsalt kõrvu jäänud spetsidega vesteldes. Ise ei solgi ega müü.
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 20 Juul 2005, 20:55

ranno kirjutas:Jõudsin teel ühest remondi kohast teise taksojuhi sabas / soovitusel veel ühe koha läbi sõita kuni lõpuks maandusin ikkagi bemmi keskuses, kus öeldi et ka neil ei ole vastavat tarkvara :shock: , aga nad on nõus ette võtma ja uurima, aga lubada nad ei saa... :cry:
Mõistus otsas M.O.T.T
Eeldan, et juba kõike ise kontrollisid ja Raivo juures käisid? Siis mine Laki Autosse näiteks. Või Hiteh -sse.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 21 Juul 2005, 08:42

Mul varasemast jutust jäänd mulje, et Raivo kõike teeb, aga tal vist stendi ei ole... rohkem kuulab kõrvaga ja muidu tubli..
Ka Hiteh-isse olen helistanud.. vastus oli eitav
Laki auto.. nad vist rohkem tuuningu mehed ja mõõdavad muid asju... aga eks ma helista iseasi mis vastavad...

Mis puudutab kasutatud bensiini, siis kasutanud kogu aeg Neste (mul seal kaart) seda kuidas iganes te seda nüüd kutsutegi kaubamärk number 95 ja siiani pole probleeme olnud. Mulle naised saunas rääkisid, et kas võtad 95 või 98 vahet pole, et meie tärkavas kapitalistlikus ühiskonnas täidetakse neid tsisterne ühest voolikust.. Eks väike kõhklus jääb kuna tol Pärnu sõidu hommikul võtsin Neste 95 analoogi uno-st, aga väga ei tahaks uskuda, sest kuni õhtul Häädemeesteni jõudmiseni sõitis ju ilusti... kui äkki midagi juhtus...
Kasutaja avatar
marti85
Postitusi: 68
Liitunud: 06 Juul 2004, 16:23
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marti85 » 21 Juul 2005, 10:13

veel üks spets viljandis. nimi SÄRG, omab töökaoda Männimäel.
Suht pikad järjekorrad ja kauge maa minna ka (viljandisse ca 160km :) ),
Tal on oma stend ja nii palju kui mina olen käinud ja teistelt kuulnud on alati abi saadud ükskõik mis autole. Tal ka juba päris pikk töökogemus olevat ,kunagi töötas saksas siis aga tuli Eestisse ja tegi oma töökoja (vähemalt naised saunas nii rääkisid)
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 21 Juul 2005, 14:22

Laki autos pole peale dyno stendi midagi...
Kasutaja avatar
marti85
Postitusi: 68
Liitunud: 06 Juul 2004, 16:23
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marti85 » 21 Juul 2005, 14:26

hmm, huvitav miks nad telefoni ei võta vastu siis. Mine käi kohal ära ja räägi näost näkku. kontaktid: http://www.troostauto.ee/
Nimi oli mehel Verner

viljandi mehe kontaktid peaks olema: Särg AA OÜ
Registrikood: 10070266
Riia mnt 95 71009 Viljandi
telefon 4338148
faks 4338148
GSM 58038260
e-post albertsarg@hot.
Kasutaja avatar
marti85
Postitusi: 68
Liitunud: 06 Juul 2004, 16:23
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marti85 » 21 Juul 2005, 17:18

veel mõned mõtted, mida võid üritada - ise katsetada:
Võta jagaja kaan maha vaata kuidas olukord on äkki rootor ja ühendused põlend.
Võid veel proovida, et võtad akujuhtme maha mõnekümneks sekundiks ja paned siis tagasi.

Kas mini pritsungil on ka õhulugeja? (ma poel kindel) Samuti võid proovida korra lamdaanduri (kui minil on ikka selline elukas, on pritsungeid ka ilma) juhtmed otsast lahti võtta, et vaadata kas muutub midagi.

Kas küünlad on kõik ühte värvi?
Vasta