mini rool paremalt vasakule 2?????

Õpetused kuidas teha peedist pesumasinale trumlit!
Vasta
martin

mini rool paremalt vasakule 2?????

Postitus Postitas martin » 10 Mär 2006, 19:08

Tere,

probleem siis järgmine:käsil Mini ümberehitus ja olen praegu Rustangi õpetuse(vaata teemat: Mini rool paremalt vasakule) 7 ja 8 punkti vahe peal kinni. asi nimelt selles, et ei saa enam aru, kuidas piduriülekanne(loe: kuidas piduri pedaalile vajutades piduripeasilinder ja võimendi tööle hakkab) toimima peaks. Mõistus ei taha hästi kinni võtta, et kui piduri pedaal nüüd vasakul(vasakul, kui istud Minis sees, edaspidi kõik pooled nii mul mõeldud) ja piduri peasilinder koos võimendiga paremal on, et mis lüli neid ühendab? mingit võlli ma lahti kiskumisel ei leidnud ja nüüd asjaga jännis. iseenesest saab roolilati homme hommikul külge, aga edasi läheb raskeks. Nii palju, kui aru olen saanud teiste vasakpoolsete autode pilte vaadates, siis siduri silinder(või see kopsik, mis seal siduriga ühenduses on) tuleb tõsta vasakule poole, aga see kahvel mis pidurivõimendi külge läheb jääb ikka paremale. Kas sinna tuleb mingi jupp veel vahele muretseda või ma lihtsalt miskit maha maganud? ja kas siduritorud ainukesed, mis tuleb pikendada?

Kui kellelgi, kes asja läbi teinud, on pühapäeval, 12 märtsil aega asja üle vaatama tulla, võiks teada anda. Auto hetkel Kõrvekülas(Tartu kesklinnast mingi 7-8km, linna piirist 2-3km) ja kui transporti pole, võin ise organiseerida. Helistaks Gurule ja Mikule, aga kahjuks pole siit nende numbreid leidnud.

Tegu on muidu selle 93 aasta Tahiti Editioniga.

Kõik abistajad teretulnud,
Martin
56500454
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 10 Mär 2006, 21:30

Tegelikult orginaalis ühendab vasakpoolseid pedaale parempoolse piduri peasilindri ja vaakumvõimendiga spetsiaalne võll. Asi saab alguse pedaalide teljest, läheb läbi salongi soojenduse tagant ja moodustab paremal pool mehhaanilise moodustise mis surub pedaali vajutades piduri peasilindri ja vaakumvõimendi peale.....Näiteks saad seda vaadata Tiina musta Mini pealt.... Ma kunagi tegin pildid ka aga need on kaotsi läind....

Kui ma ise oleksin sellise probleemi ees siis lahendaksin asja ilma selle võllita vaakumvõimendist loobumise hinnaga. Sellest võimendi potsikust Mini puhul nagunii jalaga tuntavat kasu ei pidavat olema.Paigutaksin piduri peasilindri orginaalkohale püsiti vasakule siduri peasilindri kõrvale ja asi ants....Pikendamist tahavad siis lisaks siduri torudele ka piduri torustikud ( vist kaks tükki lähtuvad peasilindrist ja lähevad paaris jagajasse paremal pool )

http://www.hot.ee/blau/IMG_0485.JPG

Panin siia ühe mitte väga hea pildi lingi oma auto pooleliolevast kapotialusest. Sealt on aga näha siduri peasilinder ( must potsik ) ja kõrvalolev piduri peasilinder. Vasakul on näha jagaja kust lähevad kaks piduritoru peasilindri külge..Samuti näha kõrvaletõstetud siduri peasilinder ja sealt lähtuv toru....

Kogu selle teemaga on Mikk väga lähedalt kokku puutunud kuid teda ei ole eestimaal saadaval kuu keskpaigani.....
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 12 Mär 2006, 02:45

Ega mu tagasitulemisest isegi midagi suurt kasu ole, sest siis täidavad päeva igast muud asjad ... Kuid uut lahtivõetud ja kokkupanemise faasis olevat Mini tahaks kindlasti näha. Transpordi osas tõesti - kui ma sinna kohale saan siis midagi edasiviivat oskan ikka öelda. Või vähemalt midagi sellist, mis aitab vältida suuri ja kalleid ümberehitusi.

Ehk siis - Mikk 5535514 kättesaadav alates 19 märts kella 12st (Harri kutsun ise kaasa)
Vasta