2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Janno » 04 Aug 2010, 11:14

Kauaoodatud sügistuur on siis sel aastal toimumas kuupäevadel 11 ja 12 september. Seekordne tuur on senistest veidi erinev. Suvetuuril välja käidud mõttest ajendatuna ning viimasel ajal meedias kõlanud uudistest mõjutatuna oleme otsustanud appi minna kodututele loomadele. Nimelt on ilmunud artikleid ning tehtud ka mitu saatelõiku sellest, kuidas kodutute loomade varjupaikadel on riigieelarve kärbete tõttu ressursse väga napiks jäänud.

Kuna http://www.varjupaik.ee alla koonduvad asutused kuuluvad ühe MTÜ alla ning neis toimub aktiivne vahendite ringlus siis pole tegelikult vahet, millist varjupaika me konkreetselt aitama läheme. Kuna suvepäevad olid Pärnus, eelmine aasta sai käidud Viljandis siis otsustasime seekord Virumaa kasuks - http://virumaa.varjupaik.ee/ Tegemist on Eesti suurima ja noorima varjupaigaga: hetkel on seal keskmiselt 50 koera ja 95 kassi. Kuna nii mõnigi Miniline on ka ise loomapidaja (koer, kass vms) siis loodetavasti pakub selline loomade abistamise mõte heameelt paljudele.

Oleme nendega vahepeal ka juba ühenduses olnud ning saime teada, et kõige põletavam vajadus on ikkagi toidu järele. Puudust tuntakse ka magamisalustest, mänguasjadest, suuremate koerte sööginõudest jms.
Eelpool nimetatud asju loodame koguda erinevate sponsorite abiga ning need siis kohapeale jõudes üle anda.

Tegelikult on vajalike asjade nimekiri loomulikult palju pikem. Selle leiab sellelt lingilt: http://varjupaik.ee/index.php?option=co ... 68&lang=et

Tööd jagub varjupaigas rohkesti ja vastu võetakse alati kõik pakutavad abikäed. Lisaks loodega tegelemisele on vaja värvida kassimaju ja koerakuute, ehitada koerte territooriumile ümber aed ja koerte aedikutele plekist vaheseinad. Juhul kui nad saavad selleks vajaliku pleki kätte, saab neid vaheseinu juba hakata paigaldama. Seega tegemist jagub!

Oleme planeerinud seal veeta 4-5 tundi ning selle ajaga loodame päris palju ära teha. Vahepeale mahutame kindlasti ka väikese lõunapausi, seega piknikukorvid kaasa!

Kutsuks üles kõiki, kellel vähegi võimalik andma omapoolne panus. Olgu selleks siis midagi pikast loetelust, leitud sponsor või üle värvitud koerakuut.

Sponsorite otsimisel võib ära märkida fakti, et sündmust tulevad kohapeale kajastama nii Kanal2 kui ka TV3.
Selle eest on lubanud hoolitseda kasutaja Jõulumees, kes oli samuti 1 idee algatajatest.

Loomade varjupaigast on edasi plaan liikuda Piisonifarmi (http://www.piisonifarm.ee), kus meile korraldatakse väike ekskursioon. , millel konkreetset hinda ei ole, aga igaüks saab oma südametunnistuse järgi teha panuse Eedeni aia „õnnelike loomade fondi“. Koht on kuulus oma Salooni ja seal pakutavate eriliste roogade poolest, mida soovi korral ka kohapeal võimalik maitsta on.. Hinnad on üle Tallinna vanalinna tasemega võrreldavad. Võõrustajate lahkel loal saame tasu eest kasutada telkimisplatsi, varjualust ning grilli. Seega ei ole nende pakutava menüü järgi toitumine ainuvõimalik. Kõik kes soovivad veel suvest viimast võtta võivad grilli vabalt kasutada.

Õhtuks nuputame kindlasti mõne toreda seltskonnamängu (äkki kordame viska-keeruta-jookse mängu ?!?:lol:) ning oleme niisama muhedad. Magamine siis telkides (100.- ning see sisaldab ka pesemise võimalust) ja soovi korral ka toas. Pühapäeva hommikul pakutakse soovijatele hommikusööki.

Piisonifarmist liigume edasi Palmse mõisa (http://www.palmse.ee). Seal ootab meid giid, kes tutvustab mõisakompleksi, selle ajalugu ja hetke väljapanekuid (pilet 75.-). Oleme kokku leppinud ka väikese Minide fotosessiooni kauni Härrastemaja ees. Sellele järgneb ühine lõunasöök Palmse mõisa kõrtsis. Menüü tundus igatahes isuäratav.

Palmse külastuse järgselt võime huvi korral sõita lähedalasuvasse hubasesse Käsmu külla, mis on tuntud oma kunagise ja nüüd taasavatud merekooli, kuulsate kaptenite ja laevaehitajate ning nende kauni arhitektuuriga villade poolest.

Pühapäevane ajakava, mida võiksime jälgida on selline:
10-11 hommikusöök
11-11:30 pakkimine ja farmiga hüvastijätt
11:30-12 sõit Rakverre
12-12:30 väikene peatus Rakvere kesklinnas
12:30-13 sõit Palmsesse
13-15 Palmse mõia tutvustus ja Minide pildistamine
15- lõunasöök Palmse mõisa kõrtsis
Võimalik väljasõit Käsmu ja vaba kava


Seniks jään aga ootama Teie teateid osavõtu kohta, et inimesed varjupaigast teaksid, kuidas töid jaotada ning et aeg saaks efektiivselt kasutatud.

Kogunemine on taaskord Tallinnas Ülemiste keskuse parklas ning väljasõit on kell 9.00

Osalustasu selgub peale seda, kui on teada osalejate arv. Ilmselt on suurusjärk sama eelnevate üritustega. Kokku kogutakse see Tallinnas vahetult enne teele asumist.

Hetkeseisuga nimekirjas ja minemas:

1. Janno ja Laura
2. Jaan, Murel, Jüri ja Mart
3. Margo
4. Evelin ja Silver
5. Ülari ja Leila
6. Ares ja Helen
7. Eino, Kersti, Eneli ja Siim
8. Henn ja Tiina
9. Oliver ja Hela
10. Andreas ja Heili
11. Madis ja Tinnu
12. Harri
13. Ivar (saateautol)
14. Uku ja Päivi (saateautol)
Viimati muutis Janno, 06 Aug 2010, 13:23, muudetud 2 korda kokku.
Cooper Sport
Alto
Postitusi: 219
Liitunud: 14 Aug 2009, 12:01
Asukoht: Tartu

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Alto » 04 Aug 2010, 11:28

Tulge Lõuna-Estoooniasse ka :( kunagi
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Oliver » 04 Aug 2010, 13:00

Kui puhkus läbi ja tööl tagasi siis saan täpsemalt öelda meie osalemise. (Töö 05.09 Kuninganna Kristina Päev ja 18.09 Kristiine Sügislaat)
Aga kui töötakistusi ei ole siis meie ja Italy platsis :burn:
Italy Kuller :twisted:
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Janno » 12 Aug 2010, 11:52

Lisasin esimesse postitusse ürituse täpsema kava. Mõned hinnad vajavad veel täpsustamist aga üldjoontes on tegevusplaan paigas.
Nüüd siis ruttu oma osalemisest teatama!
Cooper Sport
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas ares » 12 Aug 2010, 12:17

No Ares ja Helen tulevad kah.
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas eino » 12 Aug 2010, 13:58

Eino Tibuga tuleb. Kui suur meeskond veel ei tea :( . Varjupaigas võiks käed külge lüüja mingi ehitusele, kui täpsemalt teaks võtaks tööriistad kaasa ja võibolla mingit väiksemat materjaali (mul ka katusereelingud)

eino :bounce:
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Janno » 12 Aug 2010, 14:29

Igaks- juhuks mainin ära, et on oodatud ka need Miniklubilised, kellel hetkel Mini ei liigu ehk siis tulge kasvõi teiste autodega!
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Yff
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Dets 2007, 16:42

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Yff » 12 Aug 2010, 16:10

Kui alguses mõtlesin, et ei jõua sügistuurile, siis lugedes Janno juttu... No peab tulema. Seega võib mind kirja panna.
Leyland Mini 1000 '77 & Rover Mini 1000 '90
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas andreas » 12 Aug 2010, 20:41

osalejate nimekirja lisanduvad ka Andreas ja Heili
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Jet Black » 12 Aug 2010, 20:56

Jet Black (Henn ja Tiina) saab osaleda esimesel päeval (11.09).
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Janno » 16 Aug 2010, 13:52

Kas keegi on suutnud vahepeal veel mõne abilise leida, kes ka sellele ettevõtmisele õla alla paneks?
Canon/Overall on vahepeal otsutanud meid toetada digifotokaga, mida varjupaigal hädasti vaja on, et loomadest pilte oma kodulehele üles panna. Suur aplaus Overallile! :bounce:
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Oliver » 16 Aug 2010, 14:07

Meie siis osaleme - Hela, Oliver ja Italy!
Italy Kuller :twisted:
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas usku » 16 Aug 2010, 21:01

Uku ja Päivi osalevad kah.

Kuid nüüd on küsimus selles, et MILLEGA osaleda?

Kuna seekord on selline heategevuslik üritus ennekõike, siis ma tuleksin Mini asemel hoopis saateautoga, milleks on Toyota Hiace kaubik (kus vajadusel taga 5 m3 käru) ning sellega seoses pakun võimalust mahutada kogu kraam sinna kaubikusse. Minid ei ole just ruumikuse etalonid ning kui kellelgi on vaja viia materjali, madratseid vms kraami loomadele, oleks seda väga lihtne kaubikusse mahutada.

Seega: kas oleks vajadust kaubiku (ja käru?) järele? Et suurendaks ürituse haaret veelgi?

saatsin Virumaa varjupaigale sellise e-kirja:

Tere,

minu nimi on Uku Tampere ning ma olen üks Miniklubi liikmetest, kes 11. septembril Teie varjupaika abikäeks müttama tuleb. Kirjutan Teile, täpsustamaks minu poolt pakutava abi ja toetuse hulka-suurust-võimalusi. Nimelt olen ma värskelt alustanud Soomes oma ehitus-abistamise ettevõtmisega ning sellega seoses on mul olemas kõikvõimalikke tööriistu ning lisaks on mulle viimaste projektide käigus kogunenud hoovile natuke puitmaterjali, mida nüüd korraldatava ürituse raames hea meelega jagaks. Kogu kupatus ei ole küll uus puit, kuid samas on ta igati kasutatav ja ei ole mäda ega pehkinud, vanem materjal vajaks ehk värvi uuendamist ainult. Natuke on ka uut materjali. Kogu puit on värvitud valgeks ning varem oli see kasutusel prügikastide ümber kaitseks ehitatud majana ning aedadena. Mina näen, et see materjal sobiks ideaalselt koerakuutide ehitamiseks ning seetõttu teile nüüd just kirjutangi:

1) millisest materjalist te koerakuudid ehitate ja mis mõõtudes?
2) kas on olemas ka mingit kuudi projekti või võib vabalt fantaasial lennata lasta?

Nimelt ma näen, et sellest materjalist piisaks vähemalt kahe, kui mitte kolme kuudi ehitamiseks. Võiksin õhtuti töö kõrvalt siin Soomes juba kuudid valmis ehitada ja miniklubi ürituse raames need kohale tuua. Selleks vajaksingi esiteks vastust küsimusele, et kas te vajate koeradele kuute? Kui kuute vaja ei ole, siis kas oleks vajadust valgeks värvitud puitmaterjali järele (peamiselt 22x100 mm lauad). Kahjuks on mu ettevõtmine veel niivõrd uus ja toores, et rahalisi vahendeid hoolimata suurest tahtmisest tänasel hetkel veel eraldada ei ole. Aga loodan, et tulevikus neid ikka tekib ja siis saab ka selliselt aidata :)

ühtlasi on mul Toyota Hiace kaubik ning selle taga jookseb suur, 5 m3 kinnine käru, milliseid nüüd talgute käigus vajaduse korral kasutada saab.

kokkuvõtvalt:
1) kas oleks vajadus materjali järele (midagi olen valmis juurde ka ostma)?
2) kas oleks vajadust kuutide/varjualuste järele?
3) kui jah, siis äkki saadate mõningad tingimused millele kuudid/varjualused vastama peaksid või mõned joonised?
4) kas eelistaksite lihtsalt ehitusmaterjali või valmis ehitatud kuute?

ja just nüüd meenus, et suur osa materjalist on tänasel hetkel AIA kujul. Nimelt on siin 3 m pikad ja 1,6 meetrit kõrged aiamoodulid. Neid on 8 tk. Minu praegune plaan on need lammutada mujal kasutatavaks materjaliks (millest kuute ehitada saaks), kuid Teil on selline ettevõtmine, kus ka neist aedadest kasu võiks olla.

läheb segaseks ja pikaks see jutt, aga vast saate aimu, mida mul pakkuda on.

ühesõnaga: kuidas ma teid kõige paremini aidata saaksin :)

tervitades
Uku Tampere
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Sirgu » 17 Aug 2010, 10:29

5+ Uku! :) Kohe näha et siiralt ja õhinaga kirjutanud. Kirjatükk hoopis teistsugune kui need teised ametlikud asjaajamised mõnes teises teemas...
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2010 Miniklubi sügistuur (11-12.09)

Postitus Postitas Janno » 18 Aug 2010, 11:04

http://www.virumaateataja.ee/?id=301061

Tundub, et loomade peale mõtlevad ka teised inimesed :)
Cooper Sport
Vasta