Eriliste autode autoorienteerumine 07.11 - Edukalt toimunud!

Vasta
Minister
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Jaan 2012, 10:23

Eriliste autode autoorienteerumine 07.11 - Edukalt toimunud!

Postitus Postitas Minister » 15 Apr 2015, 07:49

Ilusat kolmapäeva hommikut!

On rõõm kõiki autoorienteerumise sõpru kutsuda uue alustava võistlussarja starti. Tegemist on Eesti Autoorienteerumise Karikasarja avavõistlusega, mis leiab aset Tallinnas laupäeval 25. aprillil. Sari on sündinud Rajaajaja ja Seiklusministeeriumi ühiste pingutuste tulemusena ja sellel aastal sõidetakse kokku 7 etappi.

25. aprillil on võistluse formaadiks õhtune joon-orienteerumine. Võistluse start on kell 17.00 ja kogunemine hakkab kell 16.00. Võistluse start on Mustamäelt Key Keskuse esisest parklast aadressilt Kadaka tee 70C. Stardis pakub kuuma kohvi Kohvipadi.ee

Registeerimine võistlusele ja Võistlusjuhend on saadaval lingil: http://www.autoorienteerumine.ee/?menu=IIetapp2015

Registreerides oma võistkonna enne 21. aprilli on osavõtutasuks 30 eurot võistkond. Hiljem ja kohapeal registreerudes on osavõtutasuks 40 eurot võistkond.

Antud võistlusel on võistlejate ülesandeks sõita etteantud rada pidi, etteantud aja või keskmise kiirusega ja märkida ülesse autost paremale jäävad tähised. Võidab võistkond, kes suudab raja läbida võimalikult väikeste karistuspunkide arvuga.

Võistlustrassi pikkus on 90-110 km ja orienteeruv läbimise aeg 3-4 tundi.

Võistlusel saab võistelda kahes võistlusklassis ja mõlemas peetakse eraldi Eesti AO Karikasarja arvestust.

- A ehk sportklass, milles osalevad kaheliikmelised ekipaažid koos liiklusvahendiga, mille juhtimiseks on vajalik B kategooria juhiluba.

- V ehk vabaklass, milles osalevate võistkondade suurus on piiratud sõidukis lubatud sõitjate arvuga, mille juhtimiseks on vajalik A või B kategooria juhiluba.

A klassis on keelatud kasutada asukohta ja kaarti kuvavaid elektroonilisi seadmeid (GPS, nutitelefon jms).

A klassis peetakse arvestust individuaalselt (pilootidele ja kaardilugejatele eraldi), V klassis peetakse arvestust võistkondade kaupa, võistkonna nime järgi.

V klassi võistkonnas peab vähemalt üks isik osalema kõigil võistkonna osaletud etappidel

Ekipaažil peab olema kirjutusvahend, joonlaud (kaardil distantside mõõtmiseks), taskulamp ning kell.

Soovitav on sportlik riietus. Tagamaks võitlejate ohutus, peavad võistlejad kasutama väljaspool sõidukit liigeldes helkurvesti.

KAARTI NÄITAVATE ELEKTROONILISTE SEADMETE KASUTAMINE VÕISTLUSE JOOKSUL ON KEELATUD A KLASSIS. V-KLASSIS ON KAARTI NÄITAVAD SEADMED LUBATUD

NB! Kõigi enne 21. aprilli eelregistreerunud võistkondade vahel läheb loosi väärtuslikke auhindu. Auhinnad on pannud välja Kohvipadi.ee - Kohvimasin ja 10 pakki kohvi. Lisaks igale tiimile maitsev tee elamus. Teine toetaja on Rakvere Lihakombinaat, kes paneb loositahtel 3-le eelregistreerunud tiimile välja kinkekoti oma toodetega. Laske ennast üllatada.

Kui sa pole varem joon-orienteerumisel käinud, siis ära karda. Tule ja proovi ning ma olen üsna kindel, et sa saad hakkama :)

Võistluse korraldaja on Seiklusministeerium

Võistluse juht – Joonas Väärtnõu, tel 5226895, e-mail: joonas@seiklusministeerium.ee
Viimati muutis Minister, 10 Nov 2015, 06:32, muudetud 9 korda kokku.
Seiklusministeeriumi blogi - www.seiklusministeerium.blogspot.com Meeskonnakoolitused ja autoorienteerumine - www.seiklusministeerium.ee
Janno
Postitusi: 1923
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autoorienteerumine Tallinnas 25. aprillil

Postitus Postitas Janno » 15 Apr 2015, 22:25

Joonas, rääkisime sellest ka ühes varasemas postituses, et tee palun omale eraldi teema a la "Seiklusministeeriumi sõidud" vms. Iga sõidu kohta eraldi teema siin ja meil on foorumis pikk rida ainult sinu teemasid , kus ainsaks sõnavõtjaks oled sa ise. Kes on asjast huvitatud, saavad siis antud teemat jälgida ja leiavad info alati ühest kohast üles.
Cooper Sport
Minister
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Jaan 2012, 10:23

Re: Autoorienteerumine Tallinnas 25. aprillil

Postitus Postitas Minister » 13 Mai 2015, 22:37

24. mail saab toimuma selle aasta teine autoorienteerumise treeningpäevak. Kavas on taas joonorienteerumine ja rada viib Kopli, Paljassaare ning Pelguranna teedele. Seekord ei pea ära arvama tohutus koguses pilte. Rajalt tuleb leida siiski mõned tähed autost paremalt ja need üles märkida. Lisaks on vaja jõuda õigeaegselt punkti ja teha seal märge SI kaardiga.

Võistlusrada on nii klassikalisel kaardil kui ka valgel kaardil ja sisaldab kuni 10 AKP-d. Lisaks on võistlusrajal olemas ka üks lisakatse, mille jätan esialgu saladuseks.

Nagu esimesel korralgi on tegemist päevakuga, kus auhindu ei jagata. Seekord on korralduskulude katteks ka sümboolne osalustasu, mis on 5 eurot võistkonna iga liikme kohta. Kui tulete oma SI kaardiga, siis on osalustasu 4 eurot võistkonna liikme kohta. Alla 16 aastased lapsed saavad võistlusel kaasa sõita tasuta.

Näide: Tuleb 5 liikmeline perekond kahe alla 16 aastase lapsega ja ühe 17 aastase lapsega ning neil on oma SI kaart, siis on osalustasuks 12 eurot.

Võistlus on seekord õhtune ja saab stardi kell 20.00. Võistlustrass on kuni 40 km pikk ja võtab ajaliselt kuni 2 tundi.

Soovitav on eelregistreeruda siit: http://seiklusministeerium.ee/regamine/

PS! Kui keegi peaks teadma kedagi kellel on garaaz lingil näidatud komleksis, siis võib minuga ühendust võtta: Joonas@seiklusministeerium.ee.

LINK: http://kaart.delfi.ee/?bookmark=88df6b0 ... 3ca323a635

Käisin eile Koplis ja Paljassaares tiirutamas. Tracklog on selline ja annab natuke aimu mis 24. mai päevakul ees on ootamas. Rada ei pruugi üks-ühele sama tulla, seega pähe seda õppida ei ole vaja.

Pilt

Kõiki AO huvilisi harjutama oodates
Seiklusministeeriumi blogi - www.seiklusministeerium.blogspot.com Meeskonnakoolitused ja autoorienteerumine - www.seiklusministeerium.ee
Minister
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Jaan 2012, 10:23

Öine Retrosõit - 19 sept. Tallinnas - Juhend ja reg. avatud

Postitus Postitas Minister » 12 Aug 2015, 08:49

Lugupeetud vanatehnika huvilised

Esimesest minu korraldatud Retro autode üritusest on möödas rohkem kui 5 aastat. Tegemist oli öise Retro Night Race orienteerumisega, mis tõi rajale 23 võistkonda. See oli minu esimeseks autoorienteerumiseks väljaspool Hiiumaad.

Seoses selle viie aasta möödumisega otsustasin korraldada analoogse ürituse võimalikult identsel rajal. Ürituse kuupäevaks on laupäev 19. september ja stardikohaks ning kellaajaks on sama koht, mis viis aastat tagasi. Start toimub esimesele autole kell 22.00 ja stardikohaks on Linnahalli kõrval Statoili taga asuv parkla.

Võistluse pikkuseks hindan 7-8 tundi, seega magamisest ei tule sel öösel eriti midagi välja. Võistluse sisuks on etteantud vihjete abil erinevate kohtade leidmine Tallinnas. Punktide vahel on ajalised ja kiiruslikud piirangud. Punkte tuleb läbida õiges järjekorras 1-2-3-4 jne. Lisaks tavalisele suundorienteerumisele ootab osalejaid ka raja keskel lisaülesanne, milleks on läbida joonorienteerumise rada etteantud keskmise kiirusega ja märkides ülesse rajale jäävad kõik tähed.

Osalema ootan kõiki aktiivseid vanatehnika fänne, kes ei pelga magamata ööd ja kes soovivad põnevat seiklust ning natuke peamurdmist. Võistlusel osalemise kriteeriumiks on istumise all olev vanatehnika, mis ka võistlusele veereb. See, kas ta on 2-3-4 või enama rattaline ja mitu kohta tal sees või peal on, see ei mängi rolli. Rolli mängib vanus. Masina vanus võiks jääda allapoole aastat 1985. Et seda soosida on osalustasu auto vanuse põhine. Mida vanem masin, seda vähem raha tuleks ka stardis loovutada ja mida uuem, seda rohkem tuleks raja välja käia.

Osalustasu 1980 aastal tehasest välja veerenud masina kohta on 30 eurot. Iga aasta paneb või võtab osalustasult 1 euro maha. Nt aastal 1990 väljunud masina meeskond peaks tasuma 40 eurot. Aastal 1970 väljunud masina juht 20 eurot. Aastal 1950 väljunud auto juht saab starti 0 euroga ja aastal 1930 tehasest väljunud autole maksab korraldaja 20 eurot peale.

Viimane nooruse piir masinale ongi 1990. Eriloal saavad rajale põnevad masinad ja nsvl "kaunid klassikud", mida on esmamainitud 70-80-del, aga toodetud isegi 2000 aasta alguseni. Siiski mõistlik ei ole nii uut masinat rajale tuua, kuna selle koht stardirivis on liiga kulukas.

Võistlusjuhend: http://www.seiklusministeerium.ee/retrojuhend

Registreerimine: http://www.seiklusministeerium.ee/10593/


Päikest,

Joonas
Joonas@seiklusministeerium.ee
Telefon taskus: 5226895

Pilt

Pilt
Viimati muutis Minister, 18 Sept 2015, 15:24, muudetud 1 kord kokku.
Seiklusministeeriumi blogi - www.seiklusministeerium.blogspot.com Meeskonnakoolitused ja autoorienteerumine - www.seiklusministeerium.ee
Minister
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Jaan 2012, 10:23

Re: Öine Retrosõit 19.09.15 - Edukalt toimunud

Postitus Postitas Minister » 23 Sept 2015, 21:11

Laupäevasest võistlusest on möödas juba päris mitu päeva ja annaksin kiire ülevaate toimunud võistlusest. Öist seiklust ja magamata ööd tuli nautima 18 võistkonda, kellest kõik ka mingil moel finishisse jõudsid. Võistlus algas juba võistkond Pullimehed jaoks õnnetult kui peale 200 m sõitu kadus auto sidur ja see lõpuks üldse auto küljest irdus. Kurva näoga starti tulles saatsin nad uue auto järele. Ilma sidurita vana ford vedas ilusti Harkusse ja asenduseks toodi ZAZ 965, mis samuti eriti tööd teha ei tahtnud. Tegemist oli rohkem bobikelguga, mida pidevalt lükkama pidi. Sõltumata tehnilistest probleemidest ja väga sportlikust 6 tunnist saavutas see võistkond lõppkokkuvõttes päris hea tulemuse. Teine suurem ikaldus tabas võistkonda OK OKAS, kes Haapsalust ilusti kohale jõudsid ja raja algusosas päris edukad olid. Vanalinnas punkti otsides suudeti puruks sõita üks rehv ja peale selle vahetust oli ka aku oma viimasegi voolu loovutanud. Kahjuks ei laadinud linna tempos ka genekas ja nii see auto Paljassaare tipust nööri otsas finishisse tuligi.

Aga rajast. Rada oli 80% ulatuses sama, mis viis aastat tagasi. Osa kohti oli muutunud ja ei saanud neid sel korral kasutada. Võistlus algas kõigi jaoks hästi ja esimene punkt ei valmistanud kellelegi raskusi. Järgmine punkt oli ka tegelikult lihtne, aga asja tegid keeruliseks korralikud kaagid, kes punkti kleepsuga irvitades rongile astusid. Seega peale esimesena rajale lennanud võistkonna keegi seda punkti rohkem ei leidnudki. Peale võistlust võtsin vastu otsuse, et alustame võistluse tulemuste arvestust kolmandast punktist ja nii need tulemused ka tulid.

Rajal oli ka üks lisaülesanne Paljassaares, kus tuli läbida joon-orienteerumise rada. Lihtne 1,7 kilomeetrine rada valmistas peavalu paljudele. Kuidas lisakatsel läks saab näha siit:


Pilt

Võistlusel oli iga etapi vahel ka ülesanded, et kuidas punkti jõudma peaks. Kas siis ajavahemikus, keskmise kiirusega või kiirusega alla teatud numbri. Kuna etappide vahelisi teepikkusi antud ei olnud ja aluseks oli google-mapi soovitused, siis oli see kiiruse või keskmise jälgimine väga suur loto. Päris mitu punkti olid palju loogilisema teevalikuga kui google seda pakkus ja see tekitas paljudele peavalu ja ka lõppptulemustesse ka palju trahve. Seekord läks nii ja järgmine kord ma sellist süsteemi kindlasti ei rakenda. Jääb vaid üldine kiirusepiirang. Seekord oli selleks 60 km/h ja kõik tiimid olid väga korralikud. Terve 6 tunnise võistluse peale tuli vaid 1 rikkumine ja see on igati positiivne.

Kuidas tiimidel läks seda saab vaadata siit:

Pilt

Koondtulemused koos trahvidega on saadaval siit:

http://www.seiklusministeerium.ee/public/retro2015_koond.pdf

Aitäh kõigile osalejatele ja ka toetajatele. Ilma teieta ei oleks see võistlus olenud see mis ta oli! Suur kummardus ja südamest tänud.

Joonas Väärtnõu - Rajameister

NB! Järgmine võistlus leiab aset juba 07. november ja selle kohta jagan infot juba õige pea!
Seiklusministeeriumi blogi - www.seiklusministeerium.blogspot.com Meeskonnakoolitused ja autoorienteerumine - www.seiklusministeerium.ee
Minister
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Jaan 2012, 10:23

Re: Eriliste autode AO - Haagiste eri - 07.11 Tallinnas

Postitus Postitas Minister » 29 Sept 2015, 13:54

Sul on autol kärukonks? Sul on olemas järelhaagis? Autoorienteeruda oskad(ja ka tahad)? Siis on mul midagi sinule!

07. novembril toimub Tallinnas taas autoorienteerumine. Seekord aga natuke teistmoodi ja teiste sõidukitega. Võistluse teeb eriliseks see, et osalema on oodatud autod kolmes kategoorias. Eriti oodatud on osalejad autodega, millel on terve võistluse taga järelhaagis. Toome kokku ühe mõnusa koguse haagiseid ja tuulutame neid õhtuses Tallinnas.

1. Retro masinad – autod, mis on tehasest veerenud välja enne 1990 aastat

2. Erilised masinad – masinad, mis võivad olla uued, aga on millegi poolest erilised. Näited: 10 liitrine mootor, 200+ kw, radikaalne madalus, kõik lisad, ulmeline mudarehv, lahtine katus terve võistluse jooksul jne. Kui sa tunned, et su auto on millegi poolest eriline, siis võistled selles klassis.

3. Haagiste klass – kõik masinad, sõltumata vanusest. Ainuke tingimus on see, et terve võistluse peab autol olema järel järelhaagis.
Võistlusega alustame laupäeval kell 20.00 ja kontrollime üle autode vastavuse. Kell 21.00 läheb esimene auto 6 tunnisele rajale. Võistlusele on vaja võtta kaasa joonlaud ja üks android süsteemiga telefon. Joonlaud on abiks kaardilt õige punkti välja mõõtmiseks ja android telefon on vajalik punkti fikseerimiseks. Võistlejate eesmärgiks on läbida võimalikult palju punkte stardis saadud kaardilt ja järgides seejuures liikluseeskirju.

Võistlusele saab ennast registreerida aadressilt: http://seiklusministeerium.ee/10593/

Võistlusjuhend on saadaval aadressilt: http://seiklusministeerium.ee/file.php?13098

Võistlusel on osalevatele tiimidele ka stardimaks ja see on eriti soodne just Haagiste kategoorias sõitvatele tiimidele. Eriti hea hind on veel kuni oktoobri lõpuni.

STARDIMAKS: Kuni 30.10.2015
Haagisega masin: 20 eurot, Retro masin: 25 eurot, Eriline masin 30 eurot

STARDIMAKS: Alates 01.11.2015
Haagisega masin: 30 eurot, Retro masin: 35 eurot, Eriline masin 40 eurot

Kui sul on küsimusi, siis vastan hea meelega: Joonas@seiklusministeerium.ee või telefonil 5226895


Pilt

Pilt
Seiklusministeeriumi blogi - www.seiklusministeerium.blogspot.com Meeskonnakoolitused ja autoorienteerumine - www.seiklusministeerium.ee
Janno
Postitusi: 1923
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eriliste autode AO - Haagiste eri - 07.11 Tallinnas

Postitus Postitas Janno » 29 Sept 2015, 14:27

Kes tahab üritusele minna siis mul on pakkuda väga eriline haagis koos konksuga!
Cooper Sport
Minister
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Jaan 2012, 10:23

Re: Öine joonorienteerumine 24.10.15 - Edukalt toimunud

Postitus Postitas Minister » 25 Okt 2015, 15:31

Eilne öine joonorienteerumine oli täis pinget ja põnevust. Tehnilisele rajale startis 25 võistkonda ja enamus sai ka raja läbimisega edukalt hakkama. Osalise pahameele tormi põhjustas üks porine põllukatse, kus palju autosid väiksele maaalale kokku sattus. Läks seekord nii ja järgmine kord püüame asja parandada. Oma osa mängis ka võistluse asukoht - Kopli - mis tingis ka osade tähiste kaduma mineku. Kaduma läks üks ajakontrollpunkt, mis leiti lõpuks ühe õunapuu ladvast. Tänu sellele tuli tulemusi natuke korrigeerida ja seega jäi ära ka autasustamine kohe peale võistlust. Parimad saavad oma auhinnad kätte kas 07. nov toimuval Eriliste Autode Autoorienteerumisel või 14. nov Keilas toimuval viimasel Eesti Autoorienteerumise Karikasarja etapil.

Aga kuidas kellelgi läks? Tulemusi saab vaadata siit: http://autoorienteerumine.ee/tulemused/2015/1024/

Vahemärkuseks võib öelda, et punkt F Kopli liinidel, mis oli teise kohta tõstetud jäi arvestusest välja. Osa tiime märkis seda kaks korda ja osa ei märkinud üldse. Teine koht, mis võib küsimusi tekitada on Maxima tagahoovis olnud H, mis oli valet pidi. See oli tünga punkt ja seda ei oleks pidanud kirja panema.

Kuna akp3 oli kadnud siis mõõdeti keskmist kiirust APK2-AKP4.

Aitäh kõigile osalejatele ja loodan, et kohtume juba 07. nov natuke rahulikumal ja autot säästvamal rajal. Põldudele ja heinamaale autoga ronima ei pea :) 07. nov võistlusele on regamine juba avatud ja kirjas on 6 vaprat tiimi.

Aitäh,
Joonas Rajameister
Seiklusministeeriumi blogi - www.seiklusministeerium.blogspot.com Meeskonnakoolitused ja autoorienteerumine - www.seiklusministeerium.ee
Minister
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Jaan 2012, 10:23

Re: Eriliste autode autoorienteerumine 07.11 - Edukalt toimu

Postitus Postitas Minister » 10 Nov 2015, 06:32

On esmaspäeva hommik ja pikk nädal ootab ees....... Jah, on esmaspäev ja laupäevast autoorienteerumist meenutab mulle tuult saanud kael, mis sunnib pead koos kehaga keerama. Aga see ei vähenda tänusõnu osalejatele, kes sellise koera ilmaga olid tulnud seiklema. Kokku läks rajale 27 võistkonda, kes vähema või suurema hulga punktidega tagasi jõudsid. Eks seekordki oli rajal halenaljakaid ja ka koomilisi seiklusi osalejatega ja osa tiime koges totaalset ebaõnne.

Aga võistlusest: Nagu osalejad ise juba teavad oli tegemist sellise südametunnistuse asja ja ausa mänguga, kus libastuda oli väga lihtne. Kui puhtaks südametunnistus kellelgi jäi ja kui ausat mängu mängiti, seda teab igaüks ise. Mina ei ole õiguse- ja hukkamõistja. Kus siis tekkis probleem? Kuna teise ringi punkte tuli võtta järjest ja igast peatusest sai avada ainult ühe punkti. Siis raja lõpuosas tekkis olukord, kus võistkondadel oli enamus II ringi punkte teada ja võis tekkida suur kiustatus võtta ettejuhtuvaid punkte, aga seda mitte õiges järjekorras. Näitena võin tuua olukorra, kus osalejatel oli läbitud 20 bussipeatust ja seega ka teada 20 kohta kaardil. Kuna selleks ajaks oli jõutud Piritale ja ka II ringi punktid 18-21 olid Pirital ja samas II ringi esimesed punktid suunaga Männikule, siis lihtne oli võtta ära need punktid 18-22 ja sõita Männikule ja võtta raja alguse osa punktid. Kui keegi nii tegi ja tahaks sellest rääkida, siis võib mulle märku anda smile-emotikon
Halenaljaks juhus oli ka punkti 14(Ädala tn garaazid juures), kus osalejate sagimist vaadanud peoseltskond ühest garaazist otsustas natuke äri teha. Punkti kleeps võeti õigest kohast ära ja pandi oma garaazi, kust seda siis raha eest näidati. Aga kuna keegi oli öelnud, et osalejaid on ligi 100 tiimi, siis nad palju raha ei nõudnud. Euro tiimi kohta on ok, kui päeva lõpuks 100 kokku saab. Paraku keegi tiimidest tegi neile valju noomituse ja peale 4 euro teenimist pandi putka kinni. Seega selle punkti lugesin ma kõigile sisse, isegi neile, kes sealt tühjade pihkudega lahkuma pidid.

Teine situatsioon tekkis Pirital Saare peatustes. Mõlemas peatuses olid kleepsud ja kui osalejad sattusid kogemata teisele poole teed, kus ühest varasemast võistlusest jäänud kleepekas juhatas osalejad ühe teise võistluse radadele ja nii sai võtta 3 bussipeatust, enne kui kleepsud otsa said. Nii juhtus 4 tiimiga ja palun selle pärast vabandust. Stardis jäi ütlemata, et kõigil laupäevase võistluse kleepsudel on võistluse kuupäev peal ja selle järgi saab õige kleepsu ära tunda. Sellise olukorra vältimiseks käin lähipäevi läbi kõik kunagi kasutusel olnud bussikad ja vaatan need üle, et kuskil midagi vanat vedelema ei ole jäänud.

Aga võistluse tulemustest: Nagu tulemuste tabelist näha, siis kaks kiiremat võistkonda selles vihmasajus olid haagistega tiimid. Seega järgmine kord on teada, mis toob edu ja millega osalema tulla. Kummardus kõikide osalejate ees ja vabadus nende ees, kes Pirital aega kaotasid ja valele rajale sattusid.

Tulemuste link on siin: http://www.seiklusministeerium.ee/publi ... emused.pdf

Aitäh kõigile ja loodan, et kohtume veel korra selle aasta jooksul, kui plaanis on üks heategevuslik sõit, et toetada endast nõrgemaid ja abivajajaid.
Seiklusministeeriumi blogi - www.seiklusministeerium.blogspot.com Meeskonnakoolitused ja autoorienteerumine - www.seiklusministeerium.ee
Janno
Postitusi: 1923
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eriliste autode autoorienteerumine 07.11 - Edukalt toimu

Postitus Postitas Janno » 10 Nov 2015, 08:15

Kas siit foorumist keegi käib ka teie korraldatavatel üritusel?
Kui ei siis ehk on mõistlik see pidev postitamine ära lõpetada?
Cooper Sport
Vasta