Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Kes? Mis? Kus?
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas mikk » 17 Apr 2012, 10:10

Põhikiri sedastab klubi eesmärgid väga selgelt. Polegi nagu midagi lisada.
Sõnavabadus on meil ka. Kõik toimib nagu demokraatlikus sootsiumis ikka.

Iseenesest tekitas see arutelu õudsalt palju mõtteid ja kommentaare aga tahtmata uut džinni pudelist vallale päästa, jätan need pigem mõneks lõkkeõhtu jutuks.
Riin
Postitusi: 19
Liitunud: 22 Juul 2011, 02:04

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Riin » 17 Apr 2012, 10:58

Tere!

Uued Minid on uue linnaautona väga toredad, aga antud klubi võiks siiski ainult klassikalistele jääda. Vastasel juhul tekiks ilmselt liikmete massi tohutult juurde, aga samas klubi esialgne mõte ja eesmärk hajuks.
Uusi Minisid on ju sadu ja miks nad ei võiks soovi korral oma klubi luua?!

Rahulikku meelt ja ilusat kevadet!

Riin & Andres
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas eino » 17 Apr 2012, 11:47

Oliver Sulle on antud võimalus, kasuta seda :twisted: Tee BMW Mini koduleht/foorum, saad kasutada oma mõtteid, nägemust, kujundust ja värvilahendust, jäga info laiali ja oletki tõeline euru miis. Hetkel tundub et ainult räägid/vaidled/surud oma arvamust/kisud tüli üles.... Näita et ei ole mees kes suuga teeb suure linna pihuga ei suuda isegi varblase pesa teha. :D

SEE MINU ARVAMUS

Eino :bounce:
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
helen
Postitusi: 119
Liitunud: 24 Okt 2010, 20:09

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas helen » 17 Apr 2012, 12:17

Mul on pisike palve.
Kas Te, vaidlejad, oleksite nii kenad ja jätkaksite seda võimuvõitlust e-maili teel, kuna miniklubi foorum pole selleks mõeldud vaid siiski minidest ja toredatest asjadest rääkimiseks mõeldud! See on lihtsalt mõttetu, tobe ja isegi veidi lapsik, mis siin toimub! Ehk siis omaenese pärast, Te ei pea seda omavahelist vestlust avalikult pidama!
Keegi võiks ju üle olla sellest kõigest ja lasta jonnida! Las siis jonnib, kui tahab! (nimesid nimetamata, see võib olla ükskõik kes!)

Helen, kellel on juba sellistest vestlustest kopp ees!
Kasutaja avatar
Heilike
Postitusi: 35
Liitunud: 02 Mär 2011, 15:52
Asukoht: Väikeses Tallinnas

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Heilike » 17 Apr 2012, 12:20

Minu arvamus on, et klassikalise MINI ning uue BMW Mini puhul on tegemist kahe täiesti erineva autoga. Seda nii välimuselt kui ka ehituselt. Kuna see siin on klassikaliste Minide Foorum, mis on ka sätestatud meie põhikirjas, siis tuleks sellest kinni pidada. Kui meil on soov teha mingi postitus teemal BMW Mini, siis ma ei näe põhjust, miks mitte. Aga teha alafoorumid koos hulgaliste erinevate BMWga seotud teemadega, siis mina olen selle vastu. Arvan, et see ei ole selleks õige koht.

Klassikaliste Minide omanikke on käputäis ning klassikalistest Minidest huvituvaid mitte Minide omanikke teine käputäis. BMW Minide omanikke on Eestis kindlasti sadu kui mitte rohkemgi. Milleks meil on vaja teha neile alafoorumid ? Miks nad ise seda ei tee ? Ja kui juba tegemiseks läheb uurime välja, millistel autodel veel oma foorumit pole ja võtame nemad ka siis ilusti oma tiiva alla. Kas selline tegevus oleks mõtekas ?? Kahtlen selles sügavalt.

Ja kui meie üritustele tulevad sajad inimesed, kellel pole meie autosid ega ka huvi nende vastu, mis oleksid siis meie jututeemad ? Kõik muu peale autode ? Kui niisama uusi tuttavaid soovitakse, siis nende leidmiseks on küll palju teisi foorumeid, jututube, sotsiaalvõrgustikke jne olemas koos omade üritustega.

Mulle isiklikult tundub juba ammu väga totter, lapsik ning absurdne isiklikud süüdistused ja muud poriga loopimised. Milleks see vajalik on ? Kas tõesti on nii palju vaba aega selliste asjadega tegelemiseks ?? Minul küll ei ole aga pean vajalikuks hetkel oma mõtted kirja panna.

Oliver, kui ma ei oleks sind kunagi näinud ega teaks sinust mitte kui midagi, siis ma arvaksin, et tegemist on rahutu puberteediga, kes siia foorumisse on juhuslikult ära eksinud ning oma fustratsiooni välja elab. Miniklubi üritustelt oled sa minule jätnud hea mulje kui toredast inimesest. Kuid siin foorumis oled sa hoopis teine inimene. Miks sul on tarvis olla nii vaenulik ? Viimase aasta või isegi pooleteise aasta jooksul on enamus sinu postitused halvustavad ja kiirgavad isiklikku viha. Mulle tundub, et see sai kõik alguse sellest lipu teemast. Räägid tolerantsusest, palun ole siis ise ka tolerantne ja ära küta. Miniklubis ei ole salaliite ega diktatuuri. Igast lausest ei ole vaja peidetuid tagamõtteid otsida. Arukad inimesed oskavad oma arvamust avaldada ka ilma teisi süüdistamata.

Kui sul on kellegagi isiklik kana kitkuda, siis palun tee seda privaatselt ja mitte erinevate teemade postitustele vastates.

Ja kui mina oleksin moderaator, siis kustutaksin kõik sellised postitused ära, mis teemale ei vasta ning on mõeldud inimeste halvustamiseks. Foorumit ei ole vaja risustada !
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas eino » 17 Apr 2012, 12:36

Täiesti tüdrukutega nõus. See jama tuleb lõpetada/kustutada (võibolla viimased postitused saata meiliga asjaosalistele ning las vaidlus läheb edasi e-mailis)
Janno toetan Sinu mõtteid :D

Eino :bounce:
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Margo » 17 Apr 2012, 13:22

Taaskord suur tüli ei millestki.

See, kas klassikalised Minid ja BMW MINId peaksid ühes klubis, foorumis või üritustel olema, on sama lõputu nagu kumb oli ennem - kas muna või kana. (Isegi IMMide korraldamisel on jõutud otsusele, et BMW MINIde kaasamine on üritust korraldava klubi otsustada. Ja uskuge mind, Šveitsis nähtud vastasleerid on tunduvalt tulisemad kui meil üldse kunagi olnud on)

Mul on äärmiselt kahju lugeda, kuidas Oliver siin teemas tervet Miniklubi oma lahmiva tekstiga laimab. Pean siinkohal silmas seda, et iga BMW MINI omanik siin halvasti vastu võetakse.
Meie foorumis on küll näiteid, kus klassikalise Mini omanikud ja BMW MINI omanikud hästi läbi saavad. Meenutame kasvõi 2010. aasta sügisel toimunud ühist väljasõitu. Mina osalesin sellel ja minule jäi väga hea mulje nii üritusest kui kogu seltskonnast kes kohale oli tulnud. Miks ei ole selliseid koostegemisi rohkem olnud – ma ei tea.

Väga palju oleneb ka uuest foorumiliikmest (nt BMW MINI omanikust) endast ja kuidas tema asjasse suhtub. Kui ma kontvõõrana kellegi peole trügin (või kogemata satun) ja mind kohe peoperemehena ei kohelda ning mina selle peale ärplema, ülbitsema ja uksi paugutama hakkan, on see siiski minu, mitte peoperemehe ja tema kutsutud külaliste probleem. Kui ma tahan, et mind peol omaks võetaks, siis on see minu asi välja uurida, kuhu ma sattunud olen ja mis on selle peo tagamaad ja käitumisnormid. Seejärel otsustan, kas ma sobin ja tahan peol olla või mitte. Kui ei taha olla, siis elementaarsest viisakusest soovin pidulistele head peo jätku ja lähen endale sobivamat kohta otsima või ise pidu korraldama, mitte ei sõima peo korraldajaid ja osalejaid lammasteks, või kes teab veel kelleks/milleks.

Minu arvates on siiani kõigile BMW MINI omanikele, kes on teadmatusest asunud siin foorumis oma MINIst rääkima, viisakalt mõista antud, et siin foorumis käivad koos ennekõike klassikalistest Minidest huvitatud. Kui BMW MINI omanik on midagi müüa pakkunud, siis on talle ka öeldud, kus võiks tema pakutavale rohkem turgu olla, sama kehtib tehniliste küsimuste kohta. Seda on tehtud viisakalt, kuid jahedalt. Olen nõus, et mingit ninnu-nännutamist ja poputamist ei ole toimunud, kuid kas peakski. Kelle jaoks jääb jahe suhtumine arusaamatuks, soovitan soojalt tutvuda foorumi ajalooliste tekstidega. Sealt saab teada, kust pärineb mõnede Miniliste tõrges suhtumine BMW MINIdesse ja UM-i.

Siinkohal on tegelikult mõtteainet ka meile (Miniklubi) endile. Kui me ei kavatse luua oma kodulehele või foorumisse BMW MINI nurgakest, siis nii esilehel kui foorumis peaksime ehk selgemalt välja tooma, et siin keskendutakse 1959-2000 toodetud klassikalistele Minidele ja temast sel ajal toodetud aretustele. Kuigi ma hetkel ei oska välja tuua ühtegi asja, kuidas seda praegusest paremini teha – kõik pildid ja tekstid räägivad juba praegu ainult klassikalisest Minist.
Samuti peaks foorumisse registreerimisel olema „I agree“ tekstike, kus siis uuele tulijale tutvustatakse klassikalise Mini olemust ja antakse mõista mis foorumiga on tegemist. Siis oleks ehk foorumisse eksimisi ja asjatuid solvumisi vähem. Mini-huviline ei pea omama klassikalist Mini, kuid huvi nende vanade autokeste vastu peab olema.

Teiseks, Oliver, tee endale rahustav jook ja võta vähe vabamalt. See, et Janno on tööpäeva hommikul ainuke, kes sinu lahmimisele ja kohati lausa solvangutele vastab, ei tähenda autoritaarsust või diktatuuri, lihtsalt kõigil ei ole võimalust päev otsa foorumis istuda ja pikki tekste kirjutada. Kui sa arvad, et kõik foorumlased peaksid iga su lause peale viie minuti jooksul vastama, siis oled sa uskumatult sinisilmne. Mõni Miniline käib foorumis võib-olla kord kuus ja sina, kui kogenud Miniline, peaksid sellega väga hästi kursis olema.

Mis puutub sellesse, et Janno Oliveri püha teksti võttis, ning sellesse tsiteerimise (quote) käigus oma kommentaarid lisas, siis võib-olla olen mina foorumitest, kui suhtlusvormist valesti arusaanud, aga selleks ju see tsiteerimine (quote’mine) mõeldud ongi. Kui keegi hakkab nüüd minu pikka teksti kommenteerima, siis ma küll sooviks, et iga tehtud kommentaar oleks koos viitega minu algtekstile. Kirjutatagu algtekst kasvõi kirjuks.

Ilma igasuguse irooniata – Eino soovitus, et Oliver võiks BMW MINIlistele oma kodulehe ja foorumi teha on minu arvates väga hea. Oliver, võtad näiteks UM-iga või Miniklubis registreeritud BMW MINI omanikega ühendust ja üheskoos saate teiste BMW MINI omanikega kontakti ning teed neile suhtluskeskkonna. Siis on kõigil rahulikum, eksimisi ja mõttetuid solvumisi vähem ning on ka lihtsam ühisüritusi korraldada.
Kui mu oma Mini(d) oleks(id) ideaalses korras ja mul oleks ka natukene vaba aega, siis võiksin Eesti BMW MINIde kodulehe asja ka ise vedada. Tehnilised lahendused peaks siiski keegi teadjam välja nuputama. Kahjuks aga ei ole mul praegu aega enda autodegi jaoks, kellegi teise jaoks millegi tegemisest rääkimata.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Janno » 17 Apr 2012, 13:29

Selliseid tekste ei tahaks kohe kuidagi ära kustutada. Tore, et ka teised on leidnud aega oma arvamus kirja panna. Muidu jääb mõnele tõesti jääda mulje, et teistel oma arvamus puudub ja mina kui suur juht ja eestvedaja ütlen välja ja teistel jääb üle ainult nõustuda. Ma tõesti tänan kõiki, kes oma arvamuse siia kirja panid! Mina kellegi peale vimma ei pea ja soovitan seda ka teistel mitte teha.
Cooper Sport
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Sirgu » 17 Apr 2012, 15:25

mikk kirjutas:Iseenesest tekitas see arutelu õudsalt palju mõtteid ja kommentaare aga tahtmata uut džinni pudelist vallale päästa
Sekundeerin sellele hoiakule.
Paar viimast õhtut kurvalt mõtteid kirja pannud .doc`i kuid midagi neist postitamata, sest see võinuks ehk õli tulle lisada.
Ses suhtes vabandan! –õigem ehk oleks olnud õigel ajal oma arvamust avaldada et jutud diktaatorlusest ja teab millest ei oleks üldse alanud.

Praeguseks on dialoogist saanud kogukondlik arutelm ja enam ei olegi tarvis midagi kustutada. Kõik tekst õiges kohas ja paljud inimesed vaeva näinud. Kui kustutada, jääbki see teema igavesti ammendamatuks. (Mitte et preagu veel lõpp näha oleks.)


Lõpetuseks üks tähelepanek:
(korra käis jälle läbi siit, tsiteerimiskohta ei leidnud)

„Autod on väliselt väga erinevad, samamoodi nagu ema ja tütar. Ühele üks teisele teine ...”

Seda väljendit kasutas kõige esimesena Harri (ja hiljem on vist Eino kuskil korranud enamvähem autentses kontekstis).
Toona oli „emaks” karpa ja trummelpiduritega Mini ning „tütreks” pritsungi ja (ees)ketaspiduritega Mini.
Nüüd siis näen et emaks on tembeldatud Mini ja tütreks MINI.
[Kes mõistab, see mõistab.]


Austan ja toetan Miniklubi algset ideed.
Mõned asjad on loodud olema väiksed, hubased ja armsad. Nagu see kogukond siin.
Minu suur lugupidamine ja austus inimesele, kes ükskord BMW MINIklubi foorumi ära teeb!
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Kristjan » 18 Apr 2012, 01:24

Oooh :)

Inimesed Teil on liiga palju vaba aega !

Juba nagu Lääne ühiskond. Tühjast asjast palju kära.

Eino ütles väga tabavalt. Igaüks saab ju alati teha ise oma lehekülje, klubi, MTÜ, institutsiooni.

Vaevalt, et Eesti Miniklubi juhatamine niivõrd oluline koht on, et see pähe lööks. Elus ikka suuremaid ja olulisemaid asju, ei maksa seda trooni nii tähtsaks pidada.
Tomm999
Postitusi: 72
Liitunud: 29 Nov 2008, 15:28

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Tomm999 » 19 Apr 2012, 15:24

No nii......Tahtsin samuti pika loo kirjutada MINI vs BMW( mini) kuid soovitan kõigil lugeda VEELKORD kasutaja HEILIKE -se postitus läbi.....ja kõik ongi öeldud!
Alto
Postitusi: 219
Liitunud: 14 Aug 2009, 12:01
Asukoht: Tartu

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Alto » 20 Apr 2012, 21:28

Ikka aksepteerin, ka üks nunnu auto.
Aga See siin võiks tõesti jääda klassikalise Mini foorumiks.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas 90Deville » 29 Apr 2012, 16:50

Sellesmöttes, et peale liituge kuugliteenustega ei saanud liigapalju targemaks noist linkidest....
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Oliver » 03 Mai 2012, 20:55

Google konto (gmail, youtube) peab olemas olema jah, et seda näha. Tegemist siis Google+ loodud BMW-Miniklubi kommuuni/leheküljega.

Vaatasin ja uurisin neid foorumeid/kodulehti, et teen siis selle bemaritele ära aga siis, et teen ära, seisab seal niisama üleval ja kasutajaid ei ole. Milleks, aega küll kuluks selle tegemisele mõned tunnid aga kellele ja mille jaoks?

Kuna kõik on kolimas sotsiaalvõrgustikesse, FaceBooki on peakõik ettevõtted kolinud, Ford reklaamib oma uut masinat ainult FB kontol ja pakub seal soodustusi jne jne. Kuna ise ei kasuta FB, selle aegluse, ülesehituse, keerukuse jne poolest siis sai otsus Gooogle+ kasuks langetatud. Vaatab kuidas seal see omasoodu elab, mingi hetk teeb väiksed flaierid ka ära, mida siis bmwminide klaasi koja vahele saab pandud ja pluss UM kaudu info jagamist.

Miniklubil samuti Google+ siis oma leheke.
Italy Kuller :twisted:
Vasta