O: Mittevajaliku Mini tagaklaasi

Osta, müü & vaheta!
Vasta
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

O: Mittevajaliku Mini tagaklaasi

Postitus Postitas Margo » 29 Apr 2010, 13:23

Tere Minilised!

Väikese (P)Äikese kokkupanemise aeg hakkab tasapisi kätte jõudma ja kuna praegune pleksist taga"klaas" tuleks asendada kas uue pleksi või millegi muuga, siis torkas praegu pähe mõte, et ehk õnnestub Mini enda tagaklaasist sobilik välja lõigata.

Siit ka minu küsimus, kas kellelgi on vedelemas vana tagaklaasi mida ta ise enam ei vaja ja garaazhis ainult ruumi võtab? Võib olla ka mingist nurgast katki või üleval või all servas mõrega, peamine, et temast saaks kitsama terve klaasi välja lõigata. Vana klaasi vajan just sellepärast, et ei praegu ei ole kindel, kas originaalkumerusega klaas üldse sobib ja tahakski proovida.

Ja nagu selliste ekspromptmõtetega ikka - hea oleks, kui ma saaks sellise klaasiga homme Jõhvi sõita :)

Margo
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Postitus Postitas 90Deville » 29 Apr 2010, 14:59

Mul küll klaasi üle pole, a kas tagaklaas mitte soolaklaas ei ole, selles möttes et kui on terve siis on terve ja kui mitte siis saab tolmuimejakotis transportida?
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 29 Apr 2010, 16:02

Ei oska seda "soolaklaasi" asja kommenteerida, pole ühtegi Mini tagaklaasi veel ära lõhkunud :)
Kuid 90Deville, sul võib selles osas õigus olla... Kui keegi oskab seda "soolaklaasi" teooriat kinnitada, siis oleks ka sellest abi.
Alto
Postitusi: 219
Liitunud: 14 Aug 2009, 12:01
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Alto » 29 Apr 2010, 19:27

Autoklaasid on kõik karastatud klaasid tänapäeval. Mõõtu lõigata ja töödelda neid enam ei saa kahjuks kuna karastamisel on klaasile pinged sisse antud.
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Postitus Postitas eino » 29 Apr 2010, 21:03

Mul täitsa tasuta pakkuda üks tagaklaas ja varsti teinegi. Aga kahjuks tulen koju alles laupäeva lõunaks.

eino
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 30 Apr 2010, 08:44

Alto, olen sinuga 99% nõus, aga kuna Mini esiklaas on lõigatud originaalklaasist, siis järelikult selle 1% ulatuses on tänapäevase klaasi lõikamine ikkagi võimalik :)

Eino, me proovime nädalavahetusel pleksist uue klaasi tekitada, kui see ei peaks õnnestuma, siis võtan sinuga uue nädala algul ühendust. Tänud igaljuhul.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Postitus Postitas 90Deville » 30 Apr 2010, 09:21

Köikide autode esiklaasid on tavalisest ehk kilega klaasist, mida hea tahtmise korral on vöimalik löigata.
Ilmselt selleks et teelt möni lendav objekt sind tabada ei saaks kuna klaas küll puruneb aga jääb ühte tükki.
Ülejäänud aga nn soolaklaasist, mis ei vöta pragu sisse vaid killunevad täielikult pisikesteks kandilisteks tükkideks kui mingi defekt tekib. Tagaklaasid on veel kuulsad selle poolest et näiteks on talle miskit peale kukkunud kunagi, lülitad tagaklaasi soojenduse sisse ja minuti pärast läheb klaas pauguga katki....sisepingete töttu siis.

Edit: tuli veel selline möte, et pole kunagi vörrelnud mini taga-ja esiklaasi, äkki saab esimesest tagumise teha hoopis :)
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 30 Apr 2010, 09:56

90Deville, esiklaasist tagaklaasi tegemine on päris huvitav mõte. Mul on punase Mini klaasid riiulis ootamas, seega saaksin nädalavahetusel nende kumerusi võrrelda.

Kõige lihtsam, aga ka koledam lahendus oleks olnud tagumine aknaraam selliselt keevitada, et sinna oleks saanud panna sirge klaasi, aga ma ei suuda ettegi kujutada, kui jubedaks see Mini oleks teinud :)
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Postitus Postitas 90Deville » 30 Apr 2010, 17:32

Kõige lihtsam, aga ka koledam lahendus oleks olnud tagumine aknaraam selliselt keevitada, et sinna oleks saanud panna sirge klaasi, aga ma ei suuda ettegi kujutada, kui jubedaks see Mini oleks teinud Smile


Eieieieiei, nii ei saa :D
Pärast vöid ainult süütepudeliga sellele läheneda :)
Üksiku Riley Elfi klubi
Vasta