Joonase miniotsingud

Osta, müü & vaheta!
Joonas
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Sept 2012, 13:02

Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Joonas » 16 Sept 2012, 18:47

Tere kõigile! :)

Juba pikemat aega on olnud suur huvi klassikalise mini vastu ja kohe kuidagi ei saa rahu. Ilmselt tähendab see seda, et on aeg... Leida endale mini. Nimelt, olen hetkel õppimas Saksamaal ja ideaalis plaanin kevadel siit tagasi sõita juba miniga. Hoian kõigil saksamaa autoportaalidel silma peal ja ehk õnnestub leida just see õige massin.
Miniklubi foorumit olen juba aastaid jälginud ja tahaksin küsida nõu, mis kogenenumad mini omanikud antud juhul soovitaksid.

Täpsemalt on mul juba aastaid olnud suur soov omada Mini British Openit, kuid hind on neil isenditel omajagu kallim. Odavamatel pole ka kerega tihtipeale kiita. Siit ka siis kaks varianti, mis olen välja mõelnud...

1. Leida siiski sunroofiga isend ja leppida suuremate keretöödega.
Positiivne külg, et saaks valida ka auto värvi sel juhul endale meeldiva. Ehk oskab keegi öelda, millises suurusjärgus mini keretööde+värvimise hinnad jääda võivad (eeldades, et auto on kergete roostekahjustustega)?

2. Leida kere poolest heas seisukorras mini, millele hiljem soovi korral ise lisada sunroof.
Olen uurinud ja leidsin Webasto poolt sellise variandi. Tõsi, hind on üpriski krõbe. (http://www.open-air-feeling.de/produkte ... a-400.html)

Mõlemal juhul tuleks arvestada üpriski suure väljaminekuga. Arvamusi, soovitusi..? :)

Kujutluses näeksin kunagi enda tulevast mini välja umbes sellisena ---> http://www.auto-bmc.com/site/index.php? ... &Itemid=73


joonas.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas 90Deville » 16 Sept 2012, 19:14

Kas ainult british openitel on see kaltskatus? Minuarust köigil vöimalikel nö mudelitel, mis pmtselt millegi poolest tavamudelist ei eristu peale kleepsu ja möne tühise pisiasja...lihtsalt on esimene omanik seda soovinud siis ilmselt see ka paigaldatud on.
Soovitaks leida ikka vöimalikult korras kerega isendi, sest kereremont+värvimine on haigelt kalliks kujunenud siin viimastel aastatel, ja minil kipub keevitamist olema kordades rohkem kui nelikorda suurematel autodel. See katus muidugi teeb niigi vett mittepidava mini ilmselt veel roostealtimaks, kui on pöhiosa ajast öues veetnud.
Üksiku Riley Elfi klubi
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Janno » 16 Sept 2012, 20:38

Esimese Mini ostsin põhjusmõtteliselt midagi teadmata. Nüüd oman juba paari teadmist sel alal ja homme hommikul saan kätte oma järgmise masina. Algselt arvasin ka, et järgmine peab olema lahtine jne. Aga tellitud sai võimalikult heas korras kere ja kõva katusega masin. Lahtine katus on küll edev aga kas ka praktiline? Võiks ju küsida, et kas Mini on üldse praktiline?! Pealegi on see katus veel ka üheks lisa "ohuks". Esiteks tõmbub see present ilmselt aja jooksul kokku ning kaotab oma muid omadusi. Järgmiseks see süsteem, mis seda presenti lahti ja kinni veab. Järjekordne ohukoht. Ja siis lõppude lõpuks läheb autost lihtsalt mööda keegi, kes on kade ja ...
Eks see olene ka vaataja vinklist, et kuidas see paistab. Ülal vaid minu mõtted ja nägemus.
Aga otsi siit foorumist - sarnaseid ostuabi teemasid on siin mitu. Ei pea teised ka siin oma juttu kordama.

Aga linke võid ikka siia visata nt. Teadjama saavad kommenteerida, mis neile ainuüksi piltidelt silma hakkab.

Edu otsinguil!

Janno
Cooper Sport
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas ares » 17 Sept 2012, 01:52

Minul on siis üks vähestest originaal lahtise katusega minisid seega võin natuke muljetada.

Ilma peab selline 20a vana katus veel täiesti kenasti ja ausaltöelda pole näha ka ühtegi jälge ,et ta kohe lagunema hakkaks. Igasuguse ilma pidamise eelduseks on aga korralikud rennide äravoolutorud, mis minu autol olid meeldivalt kinni keevitatud. Kogu selle jama sorteerimine võttis lausa paar aastat. Igasugune mehaanika on katusel suhteliselt robustne ja peab arvatavasti vastu kauem kui auto ise.

Present võib tõesti kokku tõmmata seega kui valid, siis võimalikult vähe keskelt kitsamaks tõmmanud katusekattega.

Igasugused aftermarket katuse teemad on väga kallid ja erinevate arvamuste kohaselt ka suhteliselt jamad.

Kere võiks olla perfektne, kogu raha mis selle perfektsuse ostmiseks läheb on seda mini juures kindlasti väärt.

Ares
Alto
Postitusi: 219
Liitunud: 14 Aug 2009, 12:01
Asukoht: Tartu

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Alto » 17 Sept 2012, 11:03

Teed katuse lahti ja päike hakkab lagipähe paistma. Olen suve jooksul paar korda kasutanud. Olilisem on ikka kõva kere kui suur auk pea kohal!
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Sirgu » 17 Sept 2012, 15:41

Vaevalt see väga ümber veenaks, aga endale on seni kõige sümpaatsemaks jäänud Harri katuseluugi lahendus. Katus on täies mahus kõva ja pole hirmu mingite materjalide eripära ega lisa mehhaanika pärast.
Edu!
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas eino » 17 Sept 2012, 20:49

Ühele meeldib ema teisele tütar :lol: nii on ka mini mudelitega. Ma ei tea kas need lahti käiva katusega on ka kallimad või ei. Aga kui kallimad siis tasub ikke kinnist vaadata ja selle raha mis lahtise peale kulutad võib olla hoopis parem auto, aga ega alati kõrge hinnaga autod paremad ole. :(

eino :bounce:
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Joonas
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Sept 2012, 13:02

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Joonas » 18 Sept 2012, 00:18

Eks ta nii vist ole jah... Paneb täitsa mõtlema. Usun, et panen rohkem rõhku siiski kere seisukorrale, kuid eks minu silmis oleks see presentkatuseke üks pluss. Aga tõsi, kere võiks olla ikkagist korralikum.

Igatahes. Praegusel vaatlusel jäi silma selline.. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... LSO_EXPORT

Esmavaatlusel tundub täitsa ok.. Muidugi rohkem pilte oleks hea näha enne.

Ostuga kiiret mul muidugi veel ei ole. Kuidas teile tundub?
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas 90Deville » 18 Sept 2012, 08:34

Mulle tundub et esiklaasi alt on suhteliselt roostes ja ka rattakoopas on selline imelik koht seespool.
Samas nende väikeste udupiltide järgi on see rohkem ilmaennustuse laadne hinnang :D
Kui midagi osta tahad, siis kirjuta müüjale ja lase saata rohkem pilte ja eriti nendest kohtadest, kust roostet näha on. Paha poleks lasta ka pörandavaiba alt pilte teha, esiklaasi alumistest nurkadest, esimeste suunatulede ümbrusest jne.
Üksiku Riley Elfi klubi
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Janno » 18 Sept 2012, 08:36

Mina sain enne enda auto ostuotsuse tegemist müüjalt ca 70 pilti nendest kohtadest, mida pildistada palusin.
Cooper Sport
Joonas
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Sept 2012, 13:02

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Joonas » 29 Sept 2012, 00:27

Tänud kõigile igasugu info eest! :) Otsingud endiselt jätkuvad...

Täna jäid silma kaks ilusat mini.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... res=EXPORT Hind on minu jaoks küll veidi liialt kõrge, kuid sellegipoolest küsimus.. Sellel masinal kõrvalistuja uks saanud matsu. Seega ukse vahetus läheks ilmselt omajagu otsa. Kuid, mis võivad olla veel tõenäolised probleemid selle matsu tagajärjel või poleks tõenäoliselt suur muret sellega?

Kas sellisest hinnaklassist veidi odavamalt nii uhket minit üldse lootust on leida?

http://www.ebay.de/itm/MINI-COOPER-MK-I ... 708wt_1271 Teine siis ebay'st, kuid väga kahtlen, et see hind nõnda madalaks jääb.


joonas.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas 90Deville » 29 Sept 2012, 08:25

Sellel esimesel on teine uks kaasas. värvimine ja tagatiiva öigeksajamine läheb muidugi möne kopika maksma küll, samas kannatab ehk auto hinnast mingi 500.- rahulikult maha kaubelda. teksti järgi otsustades on müüja mingi türklane vöi muu rämpsrahvuste esindaja, niiet 100% pole mötet uskuda köike, kui ikka igas lauses on mitukorda kirjas kui ülemöistuse heas korras köik on siis kipub asi tegelikkuses vastupidi olema.

Teine on kah nummi a ebays reegline söidavad hinnad kosmosesse ära, niiet seda kui kalliks läheb saad juba öige pea teada.
Samas alati vöib jopata, hoia pakkumistel silma peal ja paku ise ka, juhus on pime.
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Oliver » 29 Sept 2012, 10:44

Soovid omale siis õunapunast mini. Üks sellist värvi vahest liigub Tondil, kuigi väga harva teda seal üldse näeb.
Ebayst ostes võta müüjaga ühendust ja küsi mis hinnaga ära annaks. Enamasti huvi neil ennem see mäha müüa kui läbi oksjoni, sest siis peab ebayle samuti maksma. Saada kiri ja küsi järgi.
90Deville kirjutas:müüja mingi türklane vöi muu rämpsrahvuste esindaja
Tolerantsust teiste rahvuste suhtes paluks.
Italy Kuller :twisted:
Joonas
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Sept 2012, 13:02

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Joonas » 29 Sept 2012, 14:31

Selline õunapunane näeb väga kena välja küll. Kirjutasin mõlemale ka kirja, et natuke rohkem infot saada ja just pilte kohtadest, kus tihti roostet esineb. Saksa keel on mul ikkagist nii nagu ta on. Aru enamasti saan, ise rääkimine juba veidi keerulisem :) Kirjutamisega sain siiski hakkama.

Mõlkis uksega auto kohta sain juba vastuse ka (pilte küll veel mitte), et kolmnurksel paneelil ja esitulede all olevat pindmist roostet. Kas tasub kirja teel ka hinnaga kaubelda või vähemalt natukene uurida, et kas hind on kivist? Münchenisse sõita siiski üsna pikk maa ja kui hind siiski üle jõu käib, siis ei oleks seda teekonda mõtet ette võtta ka.

Kuna saan alles järgmine kuu kindel olla, palju finantsi on, siis hetkel ei saa ka ühtegi pakkimist kuskil reaalselt teha. Samas usun, et 4 kuu jooksul tuleb häid pakkumisi kindlasti :)


joonas.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Joonase miniotsingud

Postitus Postitas Janno » 29 Sept 2012, 14:39

Ikka loomulikult juba kirja teel kauple hinda. Mina sain nt 6000 pealt 5000 peale. Ja seda vaid meili teel. Aga eks kindlasti häid pakkumisi tuleb ja läheb. Ma enam ei ole julgenud müügisaite vaadatagi. Tegin enda auto ostuotsuse suht kiirelt (2 nädalaga vist valisin välja) nende seast, mis valikus oli. Kui nüüd veel registrisse ka saaks siis olen küll ostuga väga rahul.
Cooper Sport
Vasta