Jaanus - Mini MK V 1,3 91a + käru

Lood meist ja minidest
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas eino » 03 Sept 2012, 22:23

Noo ma poetan siis ka paar sõna sekka :lol:
Minu Tibu teh.passi järgi võin ilma piduriteta haagist vedada oli see 400 või 450kg. Piduritega haagist vedada ei tohi (vist oli nii, hetkel passi silme ees ei ole, kolmap. õhtal olen targem) Ja selle numbri sain sisse siis kui arvele võtsin ning näpuga näitasin et siia tahaks ka numbreid.
Mini kere tagaotsa jäänused võid saada Sauelt, ainult äraviimise vaev :burn:
Kunagi pidasin plaani et teen Tibule taha vedamiseks ka sellise käru kuid pikalt mõeldes ja vangutates loobusin mõttest. Põhjused miks võin rääkida nädala (N;R;P) lõpus (v.a. laupäev siis olen Lihulas) sest pole kirjutaja asi ning rääkida lihtsam.
Aga elektriga on nii et tasub mõelda umbes 300eurose investeeringu peale ning vahetada kogu juhtmestik välja (Tibu ostes poleks vaja seda teha kuna Tibul kõik uued juhtmed) Miks nii mõelda :roll: aga juhtme kestad väsivad, kivistuvad, pragunevad ning juhtmed oksudeeruvad, niiskus annab voolu üle ja nii edasi, kindlasti on ka midagi juurde pandud või siis paigatud, kusagil võibolla on midagi ära hõõrunud (minu Tibul oli näiteks aku pluss kaabel mis jooksis põhja alt läbi hoopis kohati ilma isolatsioonita, selle pärast vedasin aku juhtme salongist läbi).
Aga eks sõida läbi ja jutustame :smoke:

Eino :bounce:
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 03 Sept 2012, 22:47

Hea, et teadjamehed naaberkülas elavad :). Eks ma pean vist jah Eino juurde visiidile minema. Saan ehk jupi tarkust juurde. Ja vaataks ühtlasi need mini taguotsad ka üle (lootuses, et Eino mind oma haagisejutuga ära ei hirmuta).
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas ares » 04 Sept 2012, 01:57

Mina olen vähemalt 2-l oma autol kohanud olukorda kus pirni pärast ei laadinud aku :)

Aga arvesta veel ka sellega ,et tavalised autoakud ei ole selliseks tühjakstõmbamiseks loodud ning üldjuhul ei pea eriti kaua vastu.

Multimeeter aku peale ja hakka pistikuid lahti ühendama. Mingisuguse pistiku ühendamisel peaks multimeetri voltmeetri näiduk suurenema kui enam tarbijat taga ei ole. Sealt saad juba edasi vaatama hakata, kus kohast täpselt lekib.
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 09 Sept 2012, 23:26

Sai siis laupäeval käidud esimesel pikemal tripil Haapsalus Nostalgiapäevadel. Auto sõidab nagu muiste , 125 km/h polnud probleem. Oh neid üllatunud nägusid Pärnu mnt. *kiirteel* , kui sai nagu muuseas teistest mööda sõidetud. See ei olnud loomulikult eesmärk omaette vaid ikka proovida tahtsin, kuidas läheb :burn: . Ja läks. Nüüd võib öelda, et tõesti mõnusalt võimekas auto ja oma suuruse kohta ikka väga stabiilne. :D Ainuke häda , et kogu aeg tahaks viiendat käiku sisse suruda. 80-95km/h sõites oleks kõrvatroppe ka vaja - ei tea kas kere läheb resonantsi vms. , aga aeglasemalt või kiiremini sõites ei ole kõrvalistuja kuulmisega probleeme :lol: . Tegelikult mõnusa kulgemise kiiruseks on ca 80km/h, siis saad kaassõitjatega juttu puhuda ja kütusekulu ka normaalsem.
Manused
Muhuklubi jt.Nostalgiapäevadel
Muhuklubi jt.Nostalgiapäevadel
IMG_0596.JPG (221.17 KiB) Vaadatud 28025 korda
Viimati muutis Jaanus, 10 Sept 2012, 10:14, muudetud 2 korda kokku.
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 10 Sept 2012, 00:20

Täna oli putitamispäev. Eilse pikamaasõidu tagajärjeks oli lahtipõrunud signaalipasun ja väike veebassein juhiistme taga. Jupp aega läks kaitsmekarbi otsingutele, aga mida polnud seda polnud. Ei tahtnud kohe Jannole ka helistada - mis see siis olgu, ei leia väiksest autost kaitsmeid üles :lol:. Peagi hakkasin leidma üksikuid kaitsmeid. Ja kaitsmekarpi ei pidanudki olema. Peab hankima mingi raamatu, muidu mõistata ennast haigeks. Elektrikrati otsinguteni ei jõudnudki. Siis avastasin mingis kummivoolikus prao. Pidi olema karteri tuulutusvoolik. Paikasin küll käepäraste vahenditega ( vasktoruga :) ) ära , aga peaks kuskilt ikka uue hankima. Siis püüdsin leida kõriseva heli põhjust armatuuri taga. Leidsin. Suunatule relee, va sunnik oli lahti põrunud. Ilma armatuuri paneeli maha kiskumata seda kinnitada vist ei saa. Ohutuled ka ei põle. Äkki on sellesama relee viga. Kui kellelgi üle on , siis prooviks. Veel tahtsin ära vahetada suunatule automaatse väljalülitamise plastikjubinat. Selleks vaja rool maha keerata, aga see kinnitatud nii juraka mutriga, mille jaoks mul ei olnud kodus suurt padrunit. Veeuputuse põhjust oskan vaid aimata - eile hommikul pesin survepesuriga autot. Omaarust väga ei pritsinud, aga tõenäoliselt tuleb survepesu üldse vältida. Igatahes õhtuks oli auto kuiv.
Vot selline putitamispäev oli- tegelesin paljude asjadega , aga enamus jäid pooleli. Algaja alguse värk :D . Uus hobi ikkagi.
Veel üks asi tuli meelde:Tosooli tase paisunõus (või ülevoolunõus) ? Ei leidnud miinimumtaseme märki sellelt. Ehk keegi teab aidata, milline peab olema tosooli tase.
Manused
Uut suunatule releed tuleb proovida.
Uut suunatule releed tuleb proovida.
DSC04731.JPG (70.55 KiB) Vaadatud 28025 korda
Vaja uut tuulutusvoolikut.
Vaja uut tuulutusvoolikut.
DSC04716.JPG (96.57 KiB) Vaadatud 28025 korda
Viimati muutis Jaanus, 11 Sept 2012, 00:48, muudetud 1 kord kokku.
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas andreas » 10 Sept 2012, 20:22

Suunatule relee leiad ziguli poest veerenni tänavalt.
Ise kunagi ostsin sealt ja töötas rahuldavalt.


a.
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 04 Okt 2012, 20:55

No nii, minu kinnisidee on nüüd poolenisti realiseerunud. Käru on õuepeal. Esialgu küll punasel kujul, aga eks ma moondan ta ilusaks sini-valgeks. Enne vaja ka veidi roostega sõdida ja keevitada. No ja kui Eino *laenab* oma käruprojekti tooriku tagapoolt, siis proovin mõned kandilised nurgad ümaramaks teha :) .
Aga kevadeks käru sappa ja tuuritama :D
Manused
minu esimene käru :)
minu esimene käru :)
$T2eC16hHJF8E9nnC9bTIBQPTQT2nCg~~60_12.jpg (68.18 KiB) Vaadatud 27979 korda
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Oliver » 04 Okt 2012, 21:41

Päris vahva.
Kust riigist siis ära tõid ja kui saladus pole siis palju selle eest taheti?
Italy Kuller :twisted:
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Janno » 04 Okt 2012, 22:25

Midagi uut jälle meie klubisse! Tubli! :)
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 05 Okt 2012, 19:40

Sai toodud Inglismaalt ja ostetud ebay oksionilt. Hinnaks tuli 255.-kohalikku naela. Noh pildid olid ilusamad, kui tegelikkus , aga õnneks mitte väga hull- mõned roostepesad on. Võttes arvesse, et nagunii läheb väikeseks kujumuutmiseks ja keevitamiseks ning värvimiseks , siis võib asjaga rahule jääda. Oli ka kaks korda kallimaid variante, mis piltide ja jutu järgi olid kobedamad, aga et plaanis väike lammutamine, siis oleks kellegi korralikku kätetööd kahju olnud lõhkuda ja ka raha oleks asjata raisanud.
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a + käru

Postitus Postitas Jaanus » 12 Juun 2013, 23:51

Nii. Oli suur au viibida Briti kuninganna sünnipäevapeol. Kõik olid viksid ja viiskad - nii naised, kui ka autod :D.
Manused
Uhke pidu oli.
Uhke pidu oli.
DSC06804.JPG (162.19 KiB) Vaadatud 27669 korda
Viimati muutis Jaanus, 14 Juun 2013, 21:32, muudetud 1 kord kokku.
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a + käru

Postitus Postitas Jaanus » 13 Juun 2013, 00:16

Vahetult enne pidu lõpetasin väikese tuuningprojekti 8) .Sai siis paigaldatud mõned vidinad, mis peaks ehk sõidu ajal elu mugavamaks tegema ja noh veidi omapärasem ehk ka. Lisatud sai 3 lisakella, uued lülitid, navi, digitv , raadio, käed vaba telefonisüsteem ja kõllid.Eks selle navi integreerimine veidi hullumeelne oli, aga ei viitsi seda kogu aeg maha ka kiskuda ja juhtmetega sahmida. Lisaks sai paigaldatud ka uus salalukk :) - massilüliti. Viimane lahendas ajutiselt elektrilekke probleemi e. andis võimaluse juhtmestikuvahetust edasi lükata. Aga ega ma sellest vahetusest pääse.Loodetavasti Einol algavad varsti *hullud päevad* ja saab ehk mõne protsendi hinnast maha :lol:
Manused
Salalukk pildil, kes leiab saab boonuspunkte :)
Salalukk pildil, kes leiab saab boonuspunkte :)
DSC06761.JPG (118.69 KiB) Vaadatud 27668 korda
Edevuselaat
Edevuselaat
DSC06764.JPG (138.09 KiB) Vaadatud 27668 korda
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a + käru

Postitus Postitas Jaanus » 18 Aug 2013, 20:01

Ma nikerdan siin oma Mini elektrisüsteemiga.Nimelt probleem aku laadimisega.Tühikäigul (tuled välja lülitatud) genekas laadib enam-vähem.Gaasi andes laadimisvool veidi väheneb, tulede põlema panemine vähendab laadimist oluliselt.See ilmselt loogiline - koormuse kasvades laadimine väheneb.Samas mootori pöördeid tõstes peaks ju genekas rohkem voolu tootma, aga antud juhul nii ei juhtu.Huvitav on minu jaoks see, et iga eelneva variandi puhul hakkab laadimine normaalselt toimuma, kui tõmmata käsipidur peale.Laadimine hakkab toimima isegi siis, kui kõik tarbijad taga (tuled,raadio,aknasoojendus).Autoga sõites kergelt käsipidurit peale tõmmates paraneb laadimine. Peatudes tõmban nüüd iga kord kässari peale, et saaks akut laadida :) Kas asi on seotud äkki pidurivõimendiga? Käsipiduriga väheneb võimendi koormus? Kui keegi oskab midagi antud asjas nõu anda, oleksin tänulik.Vahetasin ka geneka võimsama vastu - asi veidi paranes, aga laias laastus loogika säilis. Laadimine toimub, kui käsipidur on peale tõmmatud.
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a + käru

Postitus Postitas 90Deville » 18 Aug 2013, 20:21

Jääb mulje et miskit on valesti ühendatud kuskil. Pidurivöimu vöid rahulikult mängust välja jätta ma usun.
Genekas peaks laadima läbi aku laadimistule armatuuris, ehk sealt ergutust saama. Kas pirn pöleb ikka kui mootor ei tööta ja süüde sisse keeratud?
Käsipiduril vist eraldi mingit tuld ega üldse elektrit ei ole mis pöleks kui ta peal on, mu mäletamist mööda....ainus loogika oleks et kuidagi on massiprobleem mootoril, ntx tömbad kässari peale, üks kässaritrossidest puutub siis kokku ntx summutiga ja tekib maandus selleks ajaks. Proovi ilma kässarita üks lisajuhe vastu genekat panna kerest, et kas muutub.
See lisa voltmeeter vöiks ka olla valesti ühendatud teoreetiliselt, ja mille järgi sa otsustad, kas testriga ikka möödad vöi vaatad seda kella armatuuris?
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a + käru

Postitus Postitas Jaanus » 18 Aug 2013, 21:00

Kui süüde sees, siis armatuuris pirn põleb.Testriga ei mõõtnud, vaatasin voltmeetrilt ja mul üks selline hiinaime ka, mis näitab klemmidelt aku seisu ja laadimist. Homme saan testri ja vaatan täpselt üle. See massijutt tundub nüüd loogiline.Tänud idee eest. Lähen proovin kohe järgi :burn: .Nüüd tuli üks asi meelde, et korra teeaugust läbi sõites lõi korraks laadimise taha.Hakkab looma :)
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Vasta