Mehise ehituslugu

Lood meist ja minidest
Vasta
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Mehise ehituslugu

Postitus Postitas Mehis » 21 Nov 2007, 15:58

Ühesõnaga ühel päeval süvenes minu minipisik nõnna sügavale et ei saanud enam asu ning soov masin päris endale soetada üsna kindlaks. Pärast mõningast uurimist kodumaisel miniturul selgus, et midagi ilusat ja mõistliku hinnaga nähtaval ei ole. Asi selge, kui siin pole siis toome - aga kuidas, oli kohe küsimus. Rekkamehi ei tundnud ja vajaliku kategooria haagisega sõita ei tohi - kaubik? Esimene küsimus muidugi oli, kas mahub sisse. Netist leidsin mõõdud ja oh häda, transiti uksest läheks sisse küll kuid üsna napilt, kumaltki poolt jäi arvutuslikult varu poolteist senti! Järgmiseks sai otsitud üles üks tore miniline siinsest foorumist - nimeks tal siis henry ja suured tänud talle- ning mõõdulint tasku ja tema autot revideerima. Kõik mõõdud üle kontrollitud ja veendutud et siiski masin kaubikusse mahtuma peaks saigi saksamaa netikuulutusi piidlema hakatud. See protsess oli omaette märkimist väärt sest enamus pilte nii väiksed seal et ülevaate saamiseks sellest ei piisanud aga noh, kuidagi ma omad valikud siiski tegin ja mõned isendid välja valisin. Nagu suure jorutamise ja asjada ornungisse ajamisega ikka osteti vahepeal mõned kaunitarid ära ja tuli jälle oodata ja uusi valida. Lõpuks siis sai mõned telefonikõed võetud ja lubatud kindlal päeval ja kellaajal saksas kohal olla
Siinkohal jätan vahele kirjelduse kuidas sõit sinna välja nägi...
Ükshetk olime lihtsalt kohal ja silmitsi oma väljavalituga. Nagu ikka osutus pildilt nähtu veidi teistsuguseks aga kokkuvõtteks ei pidanud ka milleski pettuma, nii nagu jutt oli telefonitsi, nii nägi auto ka välja. Mootor tuksus ja kere oli ka vähese roostega, just see mida mul vaja oligi. Sai siis türgi sõbraga käed löödud, raha makstud ja veidi tingitud ning oligi aeg tõele näkku vaadata - kas auto ikka mahub peale ka! Kui türklane nägi et tahan mini kaubikusse ajada ja veel sellisele puidust aretatud raamile rihtida hakkas mees kohe muigama. Samuti nähes et tahan kasutada pealesõiduks puidust prusse otsustas vend kusagilt nurgatagant kahveltõstuki tuua ja sellega minikest peale tõstma hakata. Kahjuks mina saksat ei sprehhenud ja tema inglishist aru ei saanud siis pidin suure vehkimise saatel talle tema rumalast mõttest märku andma. Õnnestus. Nüüdseks oli juba kaubiku ümber kogunenud hulk inimesi kõik skeptiliselt meelestatud minu plaanist mini bussi saada. Aga eestlase jonn on kange ja midagi teha polnud. Õnneks olin kaasa võtnud paadi vintsi ja mõningase tagant tõukamise abil oligi äkki mini kaubikus nagu niuhti. Oh seda kergendust ja rõõmsat meelt ning puidust prussid pidasid ka vastu:) Panen siis juurde ka siis mõningad pildid juhuks kui keegi tahaks sarnase viisi endale mini toomiseks valida.
Manused
Sellise jupstüki siis ehitasin, sai päris tugev
Sellise jupstüki siis ehitasin, sai päris tugev
raamvintsiga.jpg (49.59 KiB) Vaadatud 32841 korda
Pealesõitutee sai ikka korralikult kinni pandud, see kruvi muuseas ka
Pealesõitutee sai ikka korralikult kinni pandud, see kruvi muuseas ka
pealesoit.jpg (49.08 KiB) Vaadatud 32841 korda
Kõige keerulisem oli saada kinni vasak ratas koormarihmaga
Kõige keerulisem oli saada kinni vasak ratas koormarihmaga
minaminiga.jpg (68.93 KiB) Vaadatud 32841 korda
Viimati muutis Mehis, 18 Dets 2014, 14:12, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Mehis » 21 Nov 2007, 16:02

Panen mõned pildid siis veel
Manused
Selline ta siis sai
Selline ta siis sai
minibussis.jpg (62.74 KiB) Vaadatud 32840 korda
Paar praksu ikka käis ka aga muidu on puit mitmekülgne materjal :)
Paar praksu ikka käis ka aga muidu on puit mitmekülgne materjal :)
ohtlik.jpg (73.26 KiB) Vaadatud 32841 korda
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 21 Nov 2007, 18:19

Väga lahe !

Suured õnnitlused uuele õnnelikule !
Kas sa lõid ka enam-vähem kulud kokku , et mis selline toomismeetod maksma läheb? Kui kaugelt Saksast auto peale võtsid?

Meil varsti juba pooled Minid Eestis British Racing Greenid :)
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 22 Nov 2007, 08:13

Parajalt kreisi ettevõtmine:-) Ma tõin kunagi Tallinnast Tartusse ühe pisut suurema Austin Metro ja transpordivahendiks oli sõbra MB kõige suurem kaubik. Puidust raami ei kasutanud aga üle rattakoobaste sisse ja väljasaamine oli paras ooper :lol:. Igatahes tervitused uuele Miniomanikule!
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 22 Nov 2007, 13:32

Õnne uuele omanikule :P
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Mehis » 22 Nov 2007, 17:07

Auto sai toodud põhjast, Hamburgi lähistelt. Kalkulatsiooni kulude kohta päris täpselt ei ole teinud aga suurusjärk jääb sinna 8-9 tuhande kanti, tõenäoliselt ületab see treilakoha hinna aga pidasin siiski oluliseks ise eelnevalt autot näha. Kogu kulud jäävad siiski tunduvalt alla selle mida küsitakse just eestisse toodud minide eest, seega usun et sain hea diili. Olulised näitajad olid minu jaoks veel, et auto oleks esmapilgul täiesti sõidukõlbulik, kuna ei taha teda kohe pulkadeks kiskuda.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 23 Nov 2007, 10:53

Teretulemast klubisse!

Sa otsisid suht korralikku isendit. See ei tulnud pähe,et lennukiga Saksa ja Miniga koju sõita?Kirjutasid,et sõidukõlblik ja muidu korralik.
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Mehis » 23 Nov 2007, 12:40

Sellist riski ei tahtnud võtta jah, kuna keegi ei tea mis seisus asi tegelikult on... hindasin siiski kõike visuaalselt ja audiovisuaalselt. Pealegi jätsin endale varuvariandi oma transpordiga juhul kui esimene väljavalitu ei oleks osutunud sobivaks.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 24 Nov 2007, 12:37

Sa võiks oma masina täpsed andmed ka kirja panna. Näeb välja kui üks 90 teise poole 1.3i ? On mul õigus?
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 24 Nov 2007, 19:59

Nutikas auto nutikatele inimestele. Maksimumpunktid igatahes!
henry

Postitus Postitas henry » 25 Nov 2007, 00:02

õnnitlen siis omalt poolt kah! tundub et sai ehk hea.

h
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Mehis » 26 Nov 2007, 17:51

Kristjan kirjutas:Sa võiks oma masina täpsed andmed ka kirja panna. Näeb välja kui üks 90 teise poole 1.3i ? On mul õigus?
Massin siis jah aastast 96 ja moto 1.3pritse ses suhtes panid täitsa täkke.
Viimati muutis Mehis, 14 Apr 2015, 15:12, muudetud 1 kord kokku.
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 04 Dets 2007, 18:48

Selge sain aru mis pöhjus oli.
:oops:

BAH on tore tähekombinatsioon. :D
Viimati muutis miniest, 05 Dets 2007, 17:05, muudetud 1 kord kokku.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
henry

Postitus Postitas henry » 05 Dets 2007, 09:50

kui ma nüüd natuke veel hoogu võtan ja kohvi lõpetan, siis kirjutan siia kõik numbrikombinatsioonid mida edaspidi oma uutele autodele valida tohib. siis ei ole enam paksu jama, ega ju?! :?

h
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Mehis » 05 Dets 2007, 11:55

X
Viimati muutis Mehis, 14 Apr 2015, 15:13, muudetud 1 kord kokku.
Vasta