Siilimini Mayfair 90a, 1.0 (MÜÜDUD)

Lood meist ja minidest
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 25 Apr 2008, 11:28

Mina ei tea kui vajalik see karteri kaitse on. Ise olen kaks korda päris jõhkralt karterile haiget teinud aga tal pole kriimugi peal. Ükskord jäin väiksel kiirusel karteriga äärekivile kõlkuma ja teinekord oli minu grande avarii (ehk ka viimane kord kus oma miniga sõidetud sai) sõitsin 70nega äärekivisse ja seejärel maanudisn karterile. Kõik muud asjad hapud ja katki aga karteril pole küll midagi viga :)
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 25 Apr 2008, 11:36

Tallinna teedel parem kriibin karterikaitset, kui karterit. Eks kulunud padjad ka süüdi aga kohati on olukord ikka väga mini vaenulik .. ja siinkohal pean silmas rööopasse sõidetud kesklinna tänavaid, mitte kõrgeid äärekivisid ja karterikaitse säästab nii mõnigi kord autot ..
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Mehis » 25 Apr 2008, 12:06

Kui sa Argo oma abi kaitsme ülesjoonestamisel pakkusid siis ma usun et kui fail on olemas oleks ka huvilisi seda endale teha laskma, vähemalt mina küll oleksin käsi.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 25 Apr 2008, 12:16

Täiesti mõeldav.Ehk lööks ka kampa.
siil

Postitus Postitas siil » 25 Apr 2008, 12:22

Jaa, joonis oleks tore. On see universaalne, st sobib kõigile minidele?
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 25 Apr 2008, 12:34

Jannole lubasin juba ammu viia kaitsme, et saaks mõõdud võtta aga jah, jäi kuidagi virelema see tegemine. Ja nüüd igapäevaselt ilma kaitsmeta liikuda ei taha .. et siis üritan nädalavahetusel joonise valmis saada ja siis igaüks vaatab, millest ja kus teeb.
siil

Postitus Postitas siil » 06 Mai 2008, 17:59

Nüüd selline küsimus, et kas peale käiguvahetust ja gaasi vajutust peabki mingi kolks kostuma või annab seda kuidagi ära reguleerida või on see märk tõsisemast jamast?
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 06 Mai 2008, 19:56

Kas kolksuga kaasenb ka vibratsioon ?

Pane esimene käik ja siis proovi nagu jõnksutada kergelt. Sel hetkel ku vedama hakkab, kas siis kolksub ja vibreerib.

Sellisel juuhl võib mootor olla liikvel :) Ehk , et mootorit kinni hoidvad puksid kulunud ja lubavad tal natuke edasi tagasi kõlkuda.
siil

Postitus Postitas siil » 07 Mai 2008, 15:20

Tänase sõidu puhul ütleks, et ta kolksub vist iga käiguvahetusega. Vibreerib vaid siis, kui ma kõrgema käigu liiga kiirelt sisse panen, st enne kui kiirus ja pöörded selle käigu jaoks sobivad.
Töökaaslane rääkis ka midagi kardaanist ja käigukasti hammasrataste kulumisest.

On see mootori loksumine suurem probleem või kannatab mõnda aega sõita st ei lõhu väga muid asju selle käigus? 'I jäksa praegu veel nii kapitaalseid asju ette võtta...
Kasutaja avatar
tito santuario
Postitusi: 53
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:53

Postitus Postitas tito santuario » 07 Mai 2008, 15:47

Sellest on palju foorumis räägitud, aga ilustreerivat pildimaterjali pole keegi lisanud. Üritan paar pilti ülesvõtta ja selle siin ette näidata, et siis oleks puust ja punane :wink:
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 07 Mai 2008, 16:19

Minu arvates suudab igaüks ise papitükist katerikaitse valmistamiseks mudeli teha ja mõõdud leiutada kui on võimalus autole alla pääseda.
Pole puust ega punane aga duralumiiniumist karterikaitse nägi vist Miku autol välja selline:

http://www.zone.ee/ahvik/karterikaitse.JPG
guaav

Postitus Postitas guaav » 07 Mai 2008, 16:30

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
tito santuario
Postitusi: 53
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:53

Postitus Postitas tito santuario » 07 Mai 2008, 16:39

Harri kirjutas:Minu arvates suudab igaüks ise papitükist katerikaitse valmistamiseks mudeli teha ja mõõdud leiutada kui on võimalus autole alla pääseda.
Pole puust ega punane aga duralumiiniumist karterikaitse nägi vist Miku autol välja selline:

http://www.zone.ee/ahvik/karterikaitse.JPG
Ma siin ise mõtlesin ilustreerivat pilti teha ja ülesse panna mootori kinnitustest mis hoiavad mootorit paigal mitte karteri kaitsest :roll:
kuna pildid paneb ülesse quaav siis targutan takka, et üldjuhul ongi nendes kondimoodi moodustistes see probleem, et mootor liigub. Sellest ka selline spetsiifiline heli kohaltvõttes ja kiirendades. Ma enda auto omad modifitseerisin käepäraste vahenditega ( alumise ) kuna kinnitus oli purunenud ja uut kohe võtta polnud. Pildilt peaks ka olema näha ilusad läikivad seibid mis tihendavad kummipukse, natuke leevendavad, varsti uued puksid külge siis ka kaubanduslik välimus tagasi :D
siil

Postitus Postitas siil » 08 Mai 2008, 17:31

Eilase vihmasõiduga avastasin, et juhipoolsest vendiaugust ajab vett salongi. Normaalne nähtus? Kui ei, siis mida teha?
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 08 Mai 2008, 23:14

Tõenäoliselt võib põhjus seisneda selles,et toru ümbrus, mis salongi tuleb, on roosteussi poolt läbi hakseldatud.Normaalne nähtus ei ole (ei tohiks vähemalt) ja parandada saab keretööde ettevõtmisega.Muidugi on ka ajutisi lahendusi.Aga, et selles kõiges veenduda, pead armatuuri lahti võtma ja sinna taha piiluma.
Cooper Sport
Vasta