Mini suurekondiline vend & Uku

Lood meist ja minidest
Vasta
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 12 Mai 2008, 11:02

kui U koos isaga oli auto peaaegu täiesti laiali lammutanud ja testriga 2 tundi juhtmekimpe kiusanud, selgus, et kõigi elektrijamade põhjus oli ikkagi läbi põlenud kaitse. Selle kontrollimisest isa küll alustas, aga kaitse oli selline, et kui otstest kokkupoole surusid, siis andis ühendust (R.Ooste), kui ilma surveta oli, siis ei andnud. Vähemalt on mul nüüd Allegro elektriskeem jummala peas... Seega, Austin on jälle peaaegu ideaalses tehnilises korras - kõik viled ja vigurid töötavad. Eile käisin sellega Tabasalu ja Harkujärve vahel sõitmas kah... pole midagi öelda, asi on mugav! Ei jaksa ära oodata, kui mingeid üritusi väisama saab!

Samas küsimus, et kas kellelgi on reaalseid kogemusi autode Soome registreerimisega? Einole on kiri juba saadetud :)
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 12 Mai 2008, 20:51

Veidi OT:
Aga Läti registeerimisele pole möelnud(Pole enam kindel kas saabki seda teha. Teiseks sinule vast liiga kaugel asub see ülevaatuse koht) Tean ühte inimest kes söitis leedu numbritega Pontiac GTO-ga ringi, kuna siin seda masinad registrisse ei saanud. Aga et seal registrisse saada pidi olema sul Leedus püsiv elukoht, nii ta siis tuttava kaudu üüriski ühte korterit, kust ta ise ei elanudki.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 10 Juun 2008, 10:32

nii, puhkus nüüd läbi ja targemaks olen saanud niipalju, et soome regamine maksab 600 eur. ja edaspidi peab iga aasta maksma ka automaksu. Kui vahepeal muud välja ei mõtle, siis nii käitungi. Praegu aga, kuniks mul veel ülevaatus olemas, lasin Richardil inglismaal kindlustuse teha. Aastane kindlustus, tulenevalt auto väärtusest ja sellest, et Richardil pole ühtegi avariid olnud ja ta on vanemapoolne meesterahvas, maksis üksnes 85 naela :) täna skanneeris mulle sisse selle poliisi ja saatis meilile, originaal peaks tulema lähipäevil järgi. Seega Uku tuleb homme austiniga tööle! jeppiii.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 10 Juun 2008, 13:57

Ma saan aru , et Soomes ei ole sisi parempoolse rooliga auto registreermine probleem?
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 11 Juun 2008, 08:47

Kristjan kirjutas:Ma saan aru , et Soomes ei ole sisi parempoolse rooliga auto registreermine probleem?
mitte kusagilt otsast. nii palju kui ma praegu uurinud olen, siis on see probleemiks ainult Eestis. krdi vedrud siin! :) täna ikkagi tööle ei tulnud, sest vaja palju linnas ringi traalida ja ei taha temaga parkida mingites N tasuta kohtades - äkki teisaldavad ära.

U @ pole juba ammu parkimise eest maksnud
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Mehis » 11 Juun 2008, 08:52

ühiskondlikes parklates ei ole teisaldamine mitte ainus sitt asi, vaid ka see kui tuled tagasi auto juurde ja avastad et naaber on oma auto ukse liiga suure hooga lahti teinud või mõni toru ei ole oma auto gabariite hästi tundnud. Ja sellised üllatused tõstavad tõsiselt vererõhku!
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 25 Juun 2008, 20:08

Allegro saab veel (teenimatut?) meediakajastust: http://uk.youtube.com/watch?v=yvBQktRv4Hs

--> Top Gear season 11, episode 1, part 3/7 ja algab ca 3:45 pealt; sisu: Austin Allegro teeb maailmarekordi :)

... ja mis puudutab Audrey't või eestikeeli ROE'd, siis mina tegin taotluse MKM'le ja nüüd ootan vastust :) põnev igatahes ja eks ma hoian kursis.

U.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 28 Juun 2008, 02:09

usku kirjutas:eestikeeli ROE'd, siis mina tegin taotluse MKM'le

U.
Mis kuradi 'eestikeel' see on? Kohe mitte midagi ei saa aru.
TÜV - tehnoülevaatus
ARK - autoregistrikeskus
ROE - ?
MKM - ?
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 28 Juun 2008, 03:01

Juristi värk noh ;) nad on nende lühenditega harjunud !!

Aga ega ma ka aru saanud, kuigi juristiveri peaks keres voolama.
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 28 Juun 2008, 08:32

Oot oot, kas, siis Usku sai oma Austini kuskil Eestis arvele vöi? :twisted:
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 28 Juun 2008, 15:27

sorri, ROE on kollase auto numbritähed (ROE449R, Inglismaal talle pandud nimi Audrey) ja MKM on majandus ja kommunikatsiooniministeerium. muud lühendid jah nii nagu mikk kirjutas. Eestis ei ole teda VEEL arvele saanud, aga see mu taotluse eesmärk ongi. paar nädalat veel oodata, siis nad peavad mu taotlusele vastama. nii et hoidke mulle pöialt
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 14 Juul 2008, 14:43

Pilt

:)
Kasutaja avatar
Yff
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Dets 2007, 16:42

Postitus Postitas Yff » 14 Aug 2008, 20:02

Kuda registriga siis ka lood on? :)
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 15 Aug 2008, 00:51

Yff kirjutas:Kuda registriga siis ka lood on? :)
Kummitasingi just täna samal teemal natuke majandus ja kommunikatsiooniministeeriumi ja nad andsid teada, et kõik menetlevad minu taotlust ja see on paras pähkel :) kuigi esialgu lubasid sel nädalal vastuse anda, siis ma seda eriti ei usu. samas lubasid nad ikkagi lähiajal vastata. nii et põnevus säilib :p
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 15 Aug 2008, 01:46

Oota aga millele sa siis lõpus rõhusid!? Mis asja pähkliks muudab !?
Vasta